Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Downsampling

    senior tag

    válasz BBéci #3463 üzenetére

    ...most anélkül, hogy megint kóstolgatnánk egymást, én nem azt írtam, hogy nem fontos nekem, hanem, hogy nem igazán szoktam használni... nem tudom, milyen szakmai topik az, ahol a szakmai témák, kérdések helyett egymás felhasználói szokásait állítjuk pellengérre... no de erről ennyit! Részemről ez lezárva!
    Szóval, nem használom, mert kb. 95 százalékban nálam NAS-ról megy a Dune (a maradék 5 százalékban valamilyen lemezről az optikai meghajtóról, vagy a belső, illetve USB-s HDD-ről). A NAS nagyon nem szereti a tekergetést, a léptetést. Utána vagy elcsúszik a hang, vagy teljesen belassul az egész. És ezt nem csak a Dune-vel csinálja, minden mással is, tehát ez a NAS hibája, vagy hálózatomé. Tökéletesen értem az indoklásod, hogy miért hasznosak ezek a funkciók, és tejesen igazad is van, én is néha visszanézek, visszahallgatok (főleg idegennyelvű filmeknél részleteket), amit vagy nem láttam jól, vagy nem értettem. Autós szakmai ártalom, hogy bármilyen filmben öntudat alatt nekem minden autó típusát meg kell állapítani, ha valamelyiket nem láttam jól, már nyúlok is távhoz, hogy visszamenjek, de az egész lényegében nem is tudatosul bennem. Ha tévéműsort nézek időben eltolva (tehát a beépített HDD-ről), vagy nem NAS-ról megy az anyag, akkor ezzel nincs is baj, de NAS-nál inkább nem erőltetem... ennyi...

    #3462 Ejelhar: ha elfajul a helyzet, akkor persze, csinálok egy resetet, de most még reménykedem egy kicsit. Csak azért kérdeztem, hogy más találkozott-e ilyesmivel, illetve, hogy ez valami rossz előjel-e? Én többek között azért is döntöttem a Dune mellett, mert 100 százalékban mindenkitől csak azt hallottam, hogy ez sosem fagy... És ez nekem igen kritikus jellemző volt azok után, amit az LX55-el megéltem...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák