Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jackal2

    senior tag

    válasz nickysantoro #10791 üzenetére

    Nekem van hasonló tapasztalatom, a vizes elektronika alatt elvesztett irányításról, kettő géppel is, MXJ X600 és WLtoys V686G. A WLtoysnál szerencsésebb a helyzet, mert ő magától elveszi a gázt, ha megszakad a táv jele, de volt olyan hogy mikor víz érte, nem reagált, hanem nekiszállt egy fának (majd felteszem a videót). Az MJX X600-nál is volt olyan hogy nem reagált, de mivel az nagyon stabil, még vitorlázott egy kicsit és visszajött a jel. Ott az volt a probléma, hogy 0 fok körüli ködszitálás volt és egyszerűen ráfagyott a pára a menetszéltől, amitől nem tudott forogni egy két lapát illetve iszonyatosan lecsökkent az akkuk kapacitása.

    A Syma X5SW-nél nekem KONKRÉTAN az a hiba is előfordult, amit te is tapasztaltál. Szélben áll egy helyben, meg sem mozdul, csutkára az ellenkező irányba húzott gázzal, csak szép lassan kúszik fel a levegőben. Ha elengedem a kart, akkor meg villámgyorsan elindul az ellenkező irányba. Én eleinte azt hittem, hogy ez bug, de aztán megpróbáltam szél nélkül, akkor jó volt, majd újra szélben, ugyan ez. Amit még tapasztaltam, hogy amikor megy a WIFI kamera, akkor bezavar 50 méter körül az irányításba és nem csak a jel megy el, hanem a vezérlés is. Vagy teljesen elmegy vagy pedig óriási késéssel reagál (1-2), vagyis gyakorlatilag irányíthatatlanná válik. A WLtoysnál ezzel szemben felnyomod 100%-ra, ott annyira bedől a gép (mert nagy a pitch), hogy leküzdi a szelet, csak nagyon lefele megy, a nagy esés és a szél miatt, viszont nem is repül el.

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

Új hozzászólás Aktív témák