Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bolka

    újonc

    szaisztok

    drón fpv wifi kamerák terén szretnék segítséget kérni.
    Téli projekt gyanánt szeretnék egy önvezető játék autót összerakni.
    Fontos, hogy a költségvetés 15 ezer Ft alat maradjon, azaz minnél olcsóbb, és egyszerűbb hardver elemekkel legyen megoldva.
    A tervem az, hogy távirányítós autó (5500 Ft) távirányítóját egy arduino nanoval (2500 Ft) a számítógéphez csatlakoztatom,
    (ezzel meg is volnék)
    majd az autón elhelyezek egy olcsó drón kamerát (max 8000 Ft) ami a képet közvetíti a feldolgozó, vezérlő számítógéphez.
    Na ennél a résznél ütköztem probémába.
    Vettem egy Syma X5SW-HW WIFI kamerát (X5HW-13) (8000 Ft), de nem tudom streamelni a számítógépre a képet, csak android-os vagy iphone-os aplikációval.
    Na már most addig eljutottam, hogy 172.16.10.1 ip-n és 8888 porton tcp-n folyik az adatátvitel, tovább boncolgatva megoldahtó, hogy az ember elérje a video folyamot,
    de ez már már nem etikus, s főképp nem egyszerű.
    Találtam olyan "leírást", hogy van olyan kivitel ebből a kamerábl, amit http protokolon lehet streamelni.

    Ha esetleg valaki tudná melyik ez a pontos típús, esetleg linket is tudna adni ahol venni lehet az szuper lenne.

    Vagy bármi megoldást, javaslatot szívsen fogadok, ami megoldja a képtovábbítási problémát. :)
    Még annyi, hogy nincs szükség HD felbontásra.

    További megoldások lehetnének még:
    - arduino + kamera: költséges, nagy a jelkésés, plusz programozási munka
    - rasbery pi + kamera: költséges, plusz programozási munka
    - régebbi androidos telefon kamerával: bonyolult, plusz programozási munka

    Ami még felmerült bennem, hogy veszek egy ilyen kamerát (5000 Ft):
    majd egy vevőegységet (5500 Ft)

    De ez számomra teljesen ismeretlen út.

    Válaszokat előre is köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák