Hirdetés

Aktív témák

  • mark.budai

    újonc

    Sziasztok!
    Remélem jó helyen nyitok témát. Más kategóriát nem találtam, amibe konkrétan illene a problémám.
    Kb 2 hónapja vettem egy új számítógépet, mert az előző már nagyon régi volt, a tervező programjaimmal kínlódás volt a munka.
    Ezért gondoltam, beruházok egy új vasra, és ha már lúd, legyen kövér alapon, nagyon rég nem tudtam játszani sem, akkor már legyen egy igazán jó konfig, ami a következőket tartalmazza:

    Asrock Fatal1ty Z170 Gaming K4 alaplap
    Intel i5 6600k processzor egy Arctic-Cooling Freezer i11 hűtővel
    Asus R9 380 4GB videokártya
    DDR4 8GB Kingston ram
    Kingston 120GB SSD és egy 2TB WD Blue HDD
    Mindez egy 600W-os FSP táppal, Thermaltake Commander MS3 házban.

    Telepítés, rettentő gyors, örülök magamnak.
    GTA V fel, végigjátszottam nagyon jó FPS-sel, közben több régebbi játék, mint FC3, GTA4, ilyenek mentek.
    Kb 2 hete frissítettem a videokártya drivert, mert szólt, hogy van új.
    Hogy azóta-e, vagy sem, nem emlékszem pontosan, a GTA V 15-25 fps-sel megy, pedig már lejjebb vettem a grafikát is, de így sem jó.
    Közben letöltöttem a Watch Dogs-ot telepítés után első játék, a Fraps állandó 50-60 fps-t mér.
    Másnap elkezdtem játszani, a Watch Dogs is leestee 20 és 30 fps közé.
    Mit csináljak? Nagyon bánt, hogy ennyi pénzem benn van, és szinte használhatatlan arra, amire (részben) vettem. Valami szoftveres probléma lehet? Remélem, mert nem szeretnék már most cserélni valamit, a vadiúj gépemben.
    Köszönöm a segítséget előre is. Elnézést, hogy kicsit hosszabbra sikerült.

  • DR|FTK|NG

    veterán

    válasz mark.budai #1 üzenetére

    Szia.

    Én a VGA driverének a frissítésére gyanakszom. A driver-t megpróbáltad lecserélni másikra? Ha nem segített, akkor próbáld meg DDU-val is.
    Itt segítenek ebben:
    -AMD Radeon R9 380, 380X
    -Nem indul és mi a baja a számítógépemnek topik

  • mark.budai

    újonc

    válasz DR|FTK|NG #2 üzenetére

    Szia!

    DDU-val leszedtem a drivert, ugyanis frissíteni nem tudtam, telepítőcsomag hibára hivatkozott a telepítő.
    Ilyen hibát az előző frissítésnél is írt, de nem foglalkoztam vele.
    Nos, ezután jött a DDU, lekapta gyorsan. Én pedig feltelepítettem az újat, de így is telepítőcsomag hiba jött, ami miatt 47%-nál megállt a telepítés, és újraindult a számítógép. Most végülis fenn az új driver, felbontás, minden megvan, de a játékok így is rettentő rossz fps-el futnak. Holnap újra futtatom a DDU-t, és feltelepítem az eredeti CD-s drivert, amit kaptam a kártyához. Ha azzal sem megy, akkor nagyon szomorú leszek. Már bánom, hogy nem egy GTX970-et vettem, ha már a procim is Intel.

Aktív témák