Hirdetés

Aktív témák

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Holnap csapatépítő. Teli vagyunk melóval, ez most épp úgy hiányzik, mint egy falat kenyér. :((
    Ja, már a kaksi is büdös, most valahogy nem tudok örülni semminek. Hetek óta köhögök, nem akar múlni, félek nehogy megfertőzzem a Mamát....
    Vadul nézi a babakocsikat, használt jó képességű kocsik.
    Gondoltam én balga, hátha megúszom 40 forint körül, de nem.... ALU vázas, fújható kerék, millió kiegészítő mütyürke bizbasz, 60 rongy... HASZNÁLT BABAKOCSIÉRT ÉRTED???? WTF? Miből van ez?
    Ehh, holnap csak nyomok egy hard resetet, és elszállok, mint az új kretén provident reklámban az űrhajós nyomorék a 70 colos TéVé előtt..
    Tudom egyes, leülök magamtól. Nézek egy kis terminátort.

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Csapatépítő letudva.
    Csütörtökön mégjobban megfáztam, alig élek. Ma ügyeleten kezdtük. :(((
    Tegnap sikerült megvenni a Kölöknek a babakocsit, még jó hogy lehet kapni.

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Ma kommunikációs tréningen vettünk részt, DiszK.
    Holnap szintén tréning, Főnökünk beíratott így év végére minden okosságra, hogy szép, értelmes, és főleg engedelmes protokoll droid váljék belőlem..
    Nagyon kíváncsi leszek a jövőre, egy Kollégának kiáll a rúd, egy még folyamatban van felvétel ügyileg, kissé emelkedett a fluktuáció.

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Kezdünk bezizzenni. Minden nap túlóra, mindenki be van feszülve.
    Mama jólvan, növeszti a Kölköt.

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    3 hete folyamatos köhögés. Gyógyszerek semmit sem érnek, kezd elmenni az életkedvem.. :(
    Gyerekbútorok a helyén, Mama rakja a fészket... :)
    Kocsiban fűtés még mindig nem megy, szerelő ránézett, valamelyik szervómotor makkant meg, ami szabályozza a meleg levegő útját. Nem nyit ki, nincs fűtés. Marhajó. Ha nincs szerencsém, a műszerfalat is ki kell szedni, és akkor ismét felveszem a paciáálarcot, és nyihogva rollerezek...

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    2015. október 2.-án gázóra állás.: 03377

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Ami azóta történt.:

    Szombat favágás, plusz kertrendezés, plusz fűnyírás, plusz Anyósnál fűnyírás és utolsó baknak használt tuja tuskó kiszedése...
    Vasárnap át Jociékhoz, este 6.-ig szabadprogram, beszélgetés, COD I. rész, aztán Joci fényt kap, és fél 7.-kor grillezés este 8.-ig. 2.5 deci 50 fokos gyümölcslé 5 centes poharakban való elfogyasztása, (az Alma-Boróka szenzációs!!!!!) majd a grillezett döglött szárnyas elfogyasztása sült krumplival.
    Ma autószerelő keresés, délutánra van lett egy vállalkozó középGödön, aki 30 forint ellenében kiszedi a hálátlan dög (paszuly) műszerfalát, ami mögött van egy fűtésboxnak csúfolt doboz, amiben valami meghalt...
    Hogy mi, azt jóesetben holnap tudom meg. Szóval minimum 30, de én olyan 60-70 forint közé teszem... :(
    HA VALAKI TARTOZIK NEKEM, AZ VILLÁMGYORSAN KERESSEN MEG, (amennyiben én már elfelejtettem... :D)

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Betegállomány. Mint kiderült, akut tüdőgyulladás gyanú, ha hétfőig nem javul, tüdő röntgen.
    Kocsim darabokban, az egyik mechanika mozgató motor hallt meg. :(((
    Mama "kissé" szúrós, igyekszem tűrni. :D

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Itthon. Esik az eső, olyan az időjárás, mint a kedvem. Szép.
    Újra előkerült Asimov, most legalább van időm kiolvasni a teljes alapítványt, birodalom, robot univerzum kötetsorozatot. :)

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Hétfőn visszatértem melóba.
    Tegnap délután már ismét köhögtem, ma reggelre pedig úgyanúgy vagyok, mint voltam betegállomány előtt.
    Úgy tűnik, nem úszom meg a tüdő röntgent, mert ez nem normális...
    Mama időnként hisztizik a semmiért, így betegen nehezen viselem. :(
    Kocsi kész, 68 ezer. Már fel sem veszem, munkadíj 30, (műszerfal ki-be) állító motor 18, hátsó ablaktörlő motor 20.

    [ Szerkesztve ]

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Tegnap be dolgozni, reggel 05:20-tól a napom.:

    -felkelés, már úgy egy 3/4 órája forogtam ébredés előtt
    -reggeli beérés, eső.
    -reggeli szent KV, köhögés.
    -napi meló, örültek háza, köhögés.
    -ebéd. köhögés.
    -meló tovább, megír a Főnöknek egy kocsit elkérő e-mail délutáni Doktorhoz --> köhögés.
    -15:00 --> Doktorhoz, 15:40 XXII. Orvosi rendelő. 3 Ember előttem, első 40 percet bent, rendelés késve indult, 16:15-től.
    -17:20 felé bent, azonnal tüdő röntgen. Most tud indulni? Tudok. Akkor gyí.
    -17:45 XXII. SZTK, Röntgen be, 20 perc zabhegyezés.
    -18:05 felé vissza, XXII körzeti orvos-18:15-re ott, közelharc egy gyíkemberrel, aki makacsul hajtogatja, hogy neki !!!18:00!!!!-ra időpontja van. Oké, ülj le egyes.
    -Nagy nehezen Nővérke észrevesz, gyere be Te is... Gyíkember: NEKEM IDŐPONTOM VAN, okés, nem kellene kiabálni, értem én, csak leszarom... :((( (ezek vehetik fel a provident-től a maxi hitelt.... :O )
    -18:30 indulás vissza a XIII-ba, kocsit lerakni.
    - kb. 19:00 kor irány Újpest Központ, Mama ott vár Passatal. (amiben van fűtés, O fuck :DDD )
    - kb. 19:40-re @home

    Csak annyi megjegyzést fűznék a fentiekhez, hogy mindez nem volt hiába, a nézegetős röntgenen megállapították, hogy "krónikus hörghurut" gyulladásom van.. :)
    7 nap Augmentin 825+125 duo, akkora mint a kisujjam vége, végbélkúpnak is elmenne... :((
    Kedves olvasó, remélem jól szórakoztál, de sajnos zárom soraim, mert itt szakad az eső, és félek a gyíkemberek haragjától, hisz' tudod: NEKEM 6-RA IDŐPONTOM VAN... ;]

    [ Szerkesztve ]

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Eső továbbra is szakadatlanul szakad, kissé unom. Nyálas fényt kapott, napok óta cirkuszol, hogy azonnal menjünk már sétálni, sajnos ahhoz nincs elegendő agya hogy megértse: szarrá áznánk.
    Így marad a cirkusz, időnként elbillen az agyam, oszt' kirakom hűsölni kicsit. Ettől általában lenyugszik. Egy időre. Szedem a nyomorult augmentint, alig akar lemenni, persze az aki már szedett hasonló jót az tudja mi következik az antibiotikum szedésének mellékhatásaként.: Igen, a hasmenés... ;]
    Az élet szép, így szedem az augmentint, iszom a lándzsás utifű tinktúrát, nyelem a probiutikumot, és kapkodom be a széntablettát mellé, mint egy szórakoztató horror kellékeit. Nem? :DDD
    Csak nekem nincs kedvem időnként röhögni, bár úgy sejtem nyomorom a döglött, lőtéri kutyát sem izgatja, (persze maximális tisztelet az üdítő kivételnek :R :R :R ) így pötyögök magamban.
    Mama kotyvasztott finomat, akit érdekel:

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Mamával nekiálltunk kifesteni. Összes bútor ki, ágy középre, minden lom ki a Kölök leendő szobájából.
    Reggel 8-tól pakolás, 10-ig megállás nélkül. Egyik falon, ahová neki volt szorítva a vendégágy, ott pislog a penész... Qrvajó! :((( :((( :(((
    Node semmi baj, nézzük meg meddig ette meg a fűrészporos tapétát.: bevág késsel, lehúz. Leesik még 1 m2. Hogyazamagasságosszentszűzbasszamegottaholvan.... :O
    Tapéta le, mostanáig vakartuk. Itt tartunk most.: [link]

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Szevasztok Arany Bogárkáim!

    Itt Mókusbogár I. jelentkezik, talán már kevesebbet krahácsolok, javulás útjára léptem... :)
    Tapéta 70-80%-a lent, végigböngésztük a Mamával a penészmentesítő honlapokat, mindenki mindent ígér, és szapulja a másik által használt technológiát... Most, hogy levakartuk a falat vakolatig, ablak bukóra nyitva, radiátor feltekerve, vadul nézem a penészt, de nyoma sincs. Kezdem azt hinni, hogy csak a nekiszorított ágysarok miatt a tapéta felületén jelent meg valami folt, és sose többet nem fog ott visszajönni. Mindenesetre az összes "gyanús" részt vakolatig levakartuk, most nézem a nedvesedést, de semmi.. :)
    Azért ennek örülök, a tiszta fehér meszelés a legfaszább, szerintem jövőre a nagyszobában is levakarom ezt a fűrészporos szart, és kimeszelek. Apám több mint 20 éve meszeli a házukat, sose volt penész sehol. Ráálltunk a napi többszöri szellőztetésre, nem érdekel hány fokot csökken a belső hőmérséklet, legalább 20 perc kell, napi többször. Sajnos a nyomorult spórolás a gázon meg a fán eddig arra kényszerítette az embereket, hogy zárják el a radiátor szelepet, vagy alig hagyják nyitva, de a fűtetlenség, és a rossz szellőztetési szokások egyenes velejárója a penész. Láttam a neten olyan kecókat, amibe én a lában nem tenném be, most biztos sokan elgondolkodnak hogy mi a bánatot izgulok egy tenyérnyi penész miatt, amikor mások foltos lakásban éldegélnek, de 1.:engem marhára irritál, 2.: jön a kölök, így minimális sem lehet sehol.
    Ahogy egy öreg, bölcs kolléga mondta volt.: egészség legyen, a többit megvesszük!

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    A változatosság kedvéért esik.
    Anyósék beáznak pinceszinten, nem tudtam mi hiányzik. Igaz csak magamban motyogok, de azért kívánom szívem teljes szeretetéből annak a tetűnek a legjobbakat, aki annó 11 éve bevitte Anyósékhoz a csatornát, ügyesen megbontotta az épület alapját, (kivéste anyjáig) aztán b@szott helyreállítani a vízzárást.
    Az ilyennek szeretnék kérni hosszú, balesetmentes, a Szegedi csillagbörtönben életfogytosok között eltöltött szebb éveket, mint nyilvános köcsög.
    Szóval: van egy megbontott vízzárás ahol dől be az eső, frankón áztatja a pincét, most kínomban reggel kidobtam az esőcsatorna kivezetője mellett egy fél köbös lukat, hogy legyen hová elszivárognia a víznek, talán kevesebb jut a pincébe.
    Persze ez nem megoldás, tavasszal le kell ásni a csatornabekötésig, és az elb@szott vízzárást helyre kell állítani.
    Nálunk a tapéta gyakorlatilag 90% lent, lesem a falakat, de porszáraz minden.
    Délelőtt jön egy Mókusbogár, (festőmázoló) hogy megnézze+árajánlatot adjon, mert a Mama ragaszkodik hozzá, hogy egy szakember fesse ki a Kölökszobát.
    Kölöknek elvileg már van neve, Hanna lesz ha minden igaz.
    (bár a Mamát ismerve, ez még változhat... ;] )
    Én reggelente továbbra is fuldoklom, nem tudom mi ez a kehe, de kemény, mint a koporsószög. :(((

    [ Szerkesztve ]

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Még mindig esik. Tegnapi napról kimaradt, mielőtt megjött a Festő bogár, gondoltam én állat, hogy a bezacskózott régi leszedett tapétát kiviszem a kazánházba oszt' majd alkalom adtán jól eltüzelem.
    Tudom a lőtéri döglött kutyát sem érdekli, de midőn kiötlöttem ezt a remek tervet, és nekiláttam a kivitelezésének, cipőbe pattantam, felmarkoltam a két zsákot, majd rohamléptekben elindultam a kb. 30 lépésre található kazánházhoz. Mit tesz Isten, a 16-18.-ik lépés után olyan érzés jött rám, mintha a jobb nagylábujjam körömágya alá beleszúrtak volna egy tűt. WTF? Mi az istennyila ez a sz@r? Sántikálva elértem a kazánház ajtóba, ott lerúgtam magamról a cipőt, amiből egy félig halott DARÁZS pottyant ki. Érted? Egy FÉLIG HALOTT DARÁZS. Nem megcsípett a tetű? Azt hittem agyvérzést kapok, féllábon vágtatva könnyeimmel küszködve átsántítottam Anyósékhoz, akinél lenyeltem egy kálcium tablettát, mivel allergiás vagyok rá.
    Még mindig fáj.
    Közben megérkezett a Festő Mókus, aki felmérte a melót, hümmögött, majd este visszahívott, és benyögte.: 38500.- öccá.
    Hát persze hogy kell, gyere Te szőrős állat.
    Ma közösen kitaláltuk Anyóssal, hogy a nem használt emésztő csövét felhasználva, a lefolyót összekötjük, és oda nyugodtan folyhat, ami az égből jön. Ennek örömére kidobtam úgy 1.5 m3 földet, és kerestük az eltűnt csövet, ami persze hogy nem lett meg..
    Holnap megyek vissza kezelőorvosomhoz és gyógyszerészemhez, hogy mondjon valamit a 6.-ik hete tartó krahácsolásra.

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Ma reggel 06:00-tól a napom.:

    Kelés, kötelező KV.
    07:40-re XXII. kerület kezelőorvos. Még mindig krehácsol?? Ejj-ejj, akkor elküldöm orr-fül-gégére, és vérvételre. Jó? Hát hogy a 'csába ne lenne már jó. Orr-fül-gégén megjelenés 10-óra magasságában, (előtte Apáméknál gyors vizit) majd egy óra lazulás a váróban.
    90 éves cuki múmia Doktornő katonatiszt határozottságával 10 perc alatt megvizsgál, majd utamra enged egy beutalóval a XXII. kerületi tüdőgondozóba.
    Mikortól rendel ma? 14:00
    Pompás.
    Akkor vissza Faterékhoz, 13:20-ig szabad foglalkozás. 13:40-re ott, tolókerekes banyamobillal a semmiből előpattan egy cuki Néni, aki kedves mosolyogva közli, HOGY ITT MINDENKI IDE VÁR ÁM, és a "félreértések elkerülése végett" foglaljak helyet, mert Ő fejben összeállította az érkezési sorrendet. Mivan? Ugyanolyan beteg mint én, haggyánmán'lógvakérlek.... Ok, nyertél. Leülök magamtól, egyes.
    13:55 erős izgalom a tömegen, mindenki meredten bámulja a szent ablakot, hogy nyíljál már ki bammeg, mikor is Nekem feltűnik, hogy sok random ember bejön az ajtón, majd csöndesen felsunnyog az emeletre úgy, hogy nézi a lent lévőket. Mindegy, mi vagyunk itt előbb, mi baj lehet? Türelmesen kivárom a sorom, majd úgy laza 20 perc után sorra is kerülök a szent ablakhoz, ahol egy életunt Néni elveszi, majd rá se pillantva vissza adja a következő szöveggel:
    Ezt az emeletre lesz szíves.
    Anyád... :O
    Valamit láthatott a fejemen, mert arcomra fagyott vigyorral álltam ott, és jött ki a szemem, mint a csigának. Mit teccett mondani? Menjen az emeletre.
    Ja jó.
    Irány az emelet, ott is van ám váró, egy szent ablakkal, mögötte nénivel.
    HogybasszamegaszőrősJeti... :((
    Semmi baj, újra sorban állás a terhes Mamával, mi az nekünk reggel óta.
    Alig 20 perc ittis, majd eljutok a következő Nénihez.
    Csókolom, itt a beutalóm... Pislogok rá, mint szarka a dögre, ha ez is azt mondja, hogy menjek egyel feljebb, akkor bíz' Isten kiszedem a Matrónát a pultból... :DDD
    De semmi gond, következő kérdést szegezi megfáradt testemnek.: Miért ide jött? Anyád.
    Azért, mert ide küldtek. Miért ide küldték, amikor Gödi lakos?
    Azért vazzeg, mert a XXII. kerületben van a háziOrvosom, akihez ragaszkodom.
    Miért, Gödön nincs háziOrvos?
    Valami átsuhanhatott az amúgy is ronda fejemen, mert több hülye kérdést nem tett fel.
    Holnap be tud jönni 12-re?
    Be.
    Oké, akkor várjuk.
    Kézcsók.

    [ Szerkesztve ]

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Most jövök a tüdőgondozóból, nem tudja mi a bajom, de nem kizárható az asztma.
    Felírt Ventolint Evohaler-t, és Flixotide Diskus-t. Első spray, második por állagú bigyó.
    Egy hónap múlva kontroll fújás, Augmentin 875+125 mehet mellette tovább.
    Eddig 20 ruppót költöttem gyógyszerre, 4 hét alatt. Új csúcs.
    Kiültem a sorom mindenhol, nemrég értem haza.
    Atyámék jól vannak, e ööm, e bodottá.
    Mama kezd kibírhatatlan lenni, már arra is vigyáznom kell, hogy mit gondolok.
    Voltam bent az előző szekciómnál is, körbenéztem ex Dél-Budán, mindenkiből dől a panasz, tiszta energiavámpírok.. Persze sajnálom csórikat, de az ott töltött egy óra alatt, nem hallottam pozitívumot. :U

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Összetettem Anyósnál a csatornát, volt vele meló bőven... Most beragasztottam mindent szilóval, holnapig várok hogy kössön a sziló. Ha nem felejtem el, lövök róla képet délután.
    Adagolom magamnak a gyógyszert, azt hittem kellemetlenebb lesz ez a belélegzős móka, de lefekvés előtt nyomattam be belőle, és végre nem hajnalban a szörcsögésre ébredtem...
    Persze még mindig köhögök, de ehhez már lassan hozzászokom.

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Bepusziltam egy literes Szögedi Boszorkányt,
    Nekem kifejezetten tettszik. :)

    Anyósnál lefotóztam a csatornát, hátha valaki nézi.

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Ma arra keltem, hogy fáj a torkom, de úgy bitangul. Krahácsolás erősödött, taknyom-nyálam egybefolyik. :O
    Komolyan elment az életkedvem, hogy nem javul a mocsok. Mama is elkezdett szipogni, plusz reggel köhögött keveset, marhára nem szeretném hogy Ő is elkapja, főleg hogy az 5.-ik hónapban van. :(

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Egy nehéz éjszakán vagyok túl, 2-kor megébredtem, és azóta szenvedek. Nem kaptam levegőt, meg elkap időnként olyan köhögés, hogy megfulladok. Kínomban csináltam teát, és azzal gőzöltem a fejem, hogy el ne patkoljak. A modern orvostudomány csődöt mondott, jöhet a kamilla tea, és a gőz. Meg a fokhagyma nyersen. Meg az ágynyugalom..

    [ Szerkesztve ]

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Fél órán belül elmegy a villany, így gyors gépelek.
    Hajnalai 4-kor keltem, már érzek ízeket, és illatokat (jórészt), de még mindig köhögök.
    Eszem a fokhagymát, gőzölök a kamillával, már szeretnék túl lenni rajta....
    Mama is göthös, remélem nem egymást fertőzzük vissza, az nem lenne "vidám".
    Anyós még tartja magát, bár Neki a háta meg az ujja fáj, csóri öregszik.
    Úgy sejtem a kollégák várnak vissza, mint a messiást, mert ketten kizuhantunk a melóból, így ottmaradt nekik komplett Bp. összes kerületével, és megyéivel.
    Hátam még mindig fáj, gondolom a folyamatos köhögéstől, de ezzel nem tudok mit kezdeni, a köhögés nem csillapodik, persze vannak jobb-rosszabb napok, de már 7-ik hete köhögök.
    Sajnos az Aumentin 875+125 nem használ, 11. napja szedem 12 óránként, eszem mellé a probiutikumot, kétféle inhaláló gyógyszert, 1500 mg-os C vitamint, orrspray-t, szóval becsülettel beszedek mindent, amit a Dokik felírtak, a köhögés mégsem múlik el.

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    A változatosság kedvéért, köhögök.
    Ez már állandósulni látszik, én marhára nem örülök neki, de ez van. Délután megyek Kezelőorvosomhoz, és gyógyszerészemhez, hogy akkor találjunk ki valamit az Augmentin helyett, mert ez nem jött be. 12 napja szedem, 12 óránként, de kábé annyit ér, mint a mellé szedett 1500 mg-os "C" vitamin, kutyagumit.
    Pár 10 perces munkától kifulladok, kivittük Anyósnak 3 fotelt, meg pár limlomot a holnapi lomihoz, le kellett fürödnöm, mert folyt rólam a víz. Este remélem okosabb leszek, délután még felköszöntöm a Fatert, szülinapja alkalmából. :)

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Új fejlemény. Egy rutin vérvétel alkalmából kiderült, hogy a májam sem működik valami hűdefaszán, holnap reggel megyek a Szent László kórház májjal foglalkozó szekciójába. Holnap délelőtt okosabb leszek.

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Nem sokkal lettem okosabb, vagy toxikus volt ami kicsinálta a májam, (gyógyszerek, pölö Augmentin), vagy valami gyulladás, egyik sem szerencsés, de talán az első a "jobb" alternatíva.
    Köhögés maradt, fújkálom a kétféle tüdőgondozóban felírt vackot, de semmi változás. Időnként már el is felejtem, szvsz a forró tea+fokhagyma+gőzölés többet ér(t), mint a meréknyi gyógyszer, amit lelkesen szedtem.

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Talán csökken a köhögés. :U
    Na nem múlt el, attól még távol van, de már csak ritkán tör rám az az irritáló zsinórköhögés, aminek a vége a majdnem megfulladás. Tiszta happy vagyok (leszek) ha ebből sikerül(t) kikecmeregni... :K
    Boltoltam egy öreg traktort, cuki kis boxermotoros kecske, 3 késes vágóasztallal, félig szétszedve.
    Az előző gazdija kicsit mostohán bánt vele, minden zsinór lóg róla, egy cimborámhoz került, Ő elkezdte felújítani, alvázig szét, majd fémig csiszol, alapoz, aztán összerak.
    Most hozzám került, a gyújtás hiányzik róla, akku nincs, és valamiért a hajtás be van ragadva, tavasszal le kell szednem róla a hidró hajtóművet, és kiganézni.
    Majd teszek fel képeket, az előtte-utána állapotról, hátha valakit érdekel.
    Mire rájöttem, hogy hol keressem a benne lévő motorszámot, meg kivakartam a dzsuvából, az vicces volt.
    Ilyen blokk van benne:

    [ Szerkesztve ]

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Lőttem pár képet, amíg még egyben volt a gép, aztán nekiestem, mint Tót az anyjának. Hydro váltó kint, sajnos nem értek hozzá, kellene ember, aki érti a működését...
    Képek itt.

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Mai nappal okt. 2.-i gázóra mérő állás.:

    Úhh, most nézem hogy 104 m3 gáz fogyott 30 nap alatt. Az szép. :U

    Lőttem képet egy balesetről, helyszín Megyeri út:

    [ Szerkesztve ]

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Jött fizu, óóóyeee :)
    Borzasztó, hogy egyik fizutól a másikig van körömrágás. :(((
    Tegnap kerestem egy régi kollégát, mondom rendelek Tokajit. Évek óta nem beszéltünk, hívom, telefon kikapcsolva. Mondom mi a picsa, mi van a Sajóval? Megkérem a Mamát, hogy légyszi írj már neki a fészbukon, erre visszaír a Mókusbogár, hogy bocsi, külföldön élek.
    Ja. Basszameg a kutya. Az élet szép.
    És jobban élünk, mint négy éve.
    Köhögés lassan múlik, már leálltam a gyógyszerekkel.
    Mama kurvára házsártos.

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Köhögés azért még kitart, eszem a fokhagymát, és szaglok, mint egy vasúti klozett. :DDD
    Nyálast elvittem reggeli EÜ sétára, erre az utca utolsó előtti házának kapubeálló sarkában kezd el nyomni.
    Bakker. Egy darab zsepi nem volt nálam, így kínomban továbbmentem, és a földútról kézben visszavittem földet, és eltüntettem a bizonyítékot. ;]
    Mama továbbra is tüzet okád, nehezen viselem.. :)
    Most indulás az IKEÁ-ba, tükröt kell venni a fürdőszobába.

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Húbakker. 315 forint az euro, 293 az USA dollár... "kicsit összezuhant a JMF, kíváncsian várom, hogy mit lép az MNB.
    Ikeás vásárlás letudva, tömegnyomor, tülekedő tramplik, millió terhes+kisgyerekes anyu, aki satut nyom előtted, és te felborulsz, ha nem sasolsz.
    Ó jee. :D
    Megvan a tükör, egyenlőre nyugi van. Délután jön át Jocó barátom, oszt' segítek neki valamit pakolászni+dumálunk.

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Már rég írtam.
    Telnek a napok, Mama hol cuki, hol nem.
    Apóssal nem tudom mi lesz, ott kezdi előröl, ahol tavaly abbahagyta.
    Melóhely még megy, láttam az új mini cuccführereket, nem túl bizalomgerjesztőek.
    Mindkettő napi 8 órában tárgyal, és folyton értekezletekre járnak. Marhára kíváncsi vagyok, hogy akkor mikor dolgoznak, de természetesen ezt csak az amúgy is "rom" májam mondatja velem.
    Apropó májam: mint kiderült, a májgyulladás toxikus volt, de azért a biztonság érdekében, el kell mennem egy vibroscan nevű eljárásra, ami meglesi a májam. Vagy ez van, vagy a májbiopszia.
    Illetve (ez nevetséges, de így van!) ha most jelentkezem erre a vizsgálatra, akkor egy laza 6 hónap múlva be is hívnak... :U
    Vagy fizetek 20 ruppót, és akkor "csak" 1-1.5 hónap a várakozási idő. Ez ám a jól működő egészségügy.
    Reggel óta megyünk a Mamával, mint a gyalogbékák, alig élek. Bevittem 29 taliga fát, Festő Mókusbogár készlett a kölökszoba meszelésével, megtörtünk Anyósnál 4 kiló diót, úgyhogy happynessfactory van. :D
    Innen is szeretnék gratulálni, hogy a jól tejelő autópálya, és stadionépítésre szánt milliárdokat nem az egészségügyre kérték bölcs vezéreink.. Reméljük egyszer elfogynak az épkézláb dokik a magánklinikákról, ahová ezek a csodálatosan intelligens vezetők járnak, mivel mindenki elmegy külföldre takarítani 5x ennyiért.
    Akkor majd kíváncsian várom, hogy miként reagálnak, vagy mivel akarják visszacsábítani a kint élőket, mert amit most művelnek visszacsábítás gyanánt, az röhej.

    [ Szerkesztve ]

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Megállt a fűtés a kocsiban. Ez kábé a nem hiszem el kategória, 1.5 hónapja csináltattam meg kb. a Bambara előtt. 50 ruppót kért az Ombre, holnap viszi vissza a Mama garanciába.
    Legalábbis nagyon remélem, hogy garanciális lesz, mert ha azt találják ki, hogy autószerviz létükre kapugaranciás a javítás, akkor morcos leszek. :(((
    Vásárban csomagoltak össze a népek, mert esett az eső, visszatérő vendégként vettem hurkát meg füstölt árút egy Bácsitól. Csóri őstermelő elmesélte hogy járt a zsír új bót'ban vett Nissan Navarra-val. 134ezernél elszakadt a vezérműlánc, és rendbe rakta a blokk nagyrészét. Aztán nagy nyomású üzemanyag ellátó rendszer fingott ki, 800 ezer volt a csere. Kínjában beszámíttatta a romot egy Fiat doblóba, amit tankolni kell, oszt' Jézus.
    Tanulság: A Nissan-t megvette a Renault, így nem veszünk Nissan-t.

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Tegnap hív a Mama, Apóst fuvarozta épp valahová, mikor egyszer csak ismét volt fűtés.
    Nem értem. :( Várok hogy visszaszóljanak a kerti traktor gyújtása miatt, már úgy két-három hete megrendeltem, és azóta mély csönd van. Mondjuk leírtam az Ürgének a webshopban, hogy ha 3 hét múlva sincs a nagykerben, akkor megrendelem az USA-ból, kb. ugyanannyira jön ki, házhoz hozva. Hajtását még mindig nem szedtem szét, el kéne vinni a Faterékhoz.
    Mama hol cuki, hol nem, tegnap elvittem vacsizni, és megünnepeltük a szülinapját. A 129-et. ;]

    [ Szerkesztve ]

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Mama ma cirkuszolt, visszafordultam a vásárlásból.
    Egyszerűen nem értette, hogy tömegiszonyom van, minden ember nyomorgott a C&A-ban, letaposnak, és a próbafülkék előtt 20 fős sor áll. Meg kifelé a fizetésnél is. elegem lett, kijöttem.
    Cirkusz. Lidli, cirkusz tovább. Agybaj.
    Haza, aztán vissza Diego-ba, vettem szegőlécet a Kölök szobájába. Aztán vissza Lidli.
    Mama kezd önmaga lenni. Haza, itthon tök cuki.
    Már félek. ;]
    Beszéltem Totya barátommal, rendel nekem az USA-ban 15 dolcsiért egy gyújtást, és lesz olyan cuki hazaküldi.
    Legalábbis megígérte. :DDD
    Kocsiban továbbra is van fűtés, egyszerűen nem értem.
    Lesem a dollárt, 291 volt ma, még agyalok hogy vegyek-e, de szerintem lufi lesz, jövőre vissza fog menni.
    Nincs mögötte fedezet, a GM döglődik, aranytartalékuk nem annyi, mint amennyi zöldhasú kint van.
    Érdekes lesz.
    Gondolkodom még palládiumon. esetleg platinán.

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Heti összefoglaló következik.
    Melóban nem csökken a munka intenzitása év vége felé, hanem nő. Mi kis butusok úgy gondoltuk, hogy itt a karácsony, jön a happy new year, csak elcsitulnak az emberek, de nem.
    Mama változékony, mint az időjárás, Após csoffadt polóját hurcoltam szervízbe, aztán vissza mert füstölt, egy 100 forintos gumicső lecsúszott a helyéről, mert 2001 óta megért volna a cserére, de ez érdeklődés hiányában eddig elmaradt. Így a hazaút után derült ki számomra, hogy valahonnan szivárog az olaj, persze gyakorlott pesszimistaként rögtön a hengerfejtömítésre, vagy a szelepfedél tömítésre gyanakodtam, de szerencsére "csak" a gumicső szivatott meg. ABA bilincs, mehetek haza. Oh yeah! :)
    Csütörtök pénteken oktatás, kommunikációs tréning, idén rövid időn belül a 3. kétnapos okosítás, és itt visszautalnék az elején olvasható munka mennyiségre. :(((
    Node sebaj, első nap hasznát vettem az ebéd során a kommunikációs gyakorlatomnak, miszerint egész napos eseményen a Művek biztosítja az abrakot!
    Beállok a sorba, rutinos oktatásra járóként tudtam, hogy a kétféle mennyiségű levesből, nekem-nekünk a kisebb mennyiségű jár! (kis csésze vs. mélytányér) Cukin kiszedem a csészébe az addigra már csak lé formátumú ragulevest, majd beállok a másodikra várók sorába.
    Kiadó ember pörög, mint a ringlispí, látszik az arcán hogy koncentrál.
    Gondolkodom egy ilyen tábor szervezésén, jelentkezés a "kizárólag hülyék részére" jeligére várom priviben!! ;]
    Odaérek az Ombréhoz, majd mielőtt az előre kiszedett rizs-menzás rántotthús kombót a kezembe tudta volna nyomni, szólni merészeltem.:
    Szia, ne haragudj, kérhetek Én grill zöldséget, és natúr husit?
    Ombre lefagy, majd riadtan közli egy pár pillanat után, hogy őőőő, nem.
    Oké, köszönöm, Szia!
    Csúsznék tovább a szikár levesemmel, a döbbent arcot vágott protokoll droid utánam szól:
    Figyelj már!
    Kedvesen visszacsúszok, és kérdezem.:
    Tessék?
    Miért nem kell ez?
    Mert nem szeretem a rizst, és most nem kívánom a rántott husit, szia!
    Csúszok tovább, a mögöttem lévő döbbenten néz, félelemmel vegyes tisztelet a szemében....
    Finálé!!!! Dobpergés.:
    Figyeljmár!
    Kissé ingerülten visszacsúszok, igen?
    Miértnemkell ez?
    Ekkor elkeseredtem, és közöltem vele, hogy én még mindig grill ződet', és natúr husit szeretnék.
    Oké, szólt a droid, tudok adni Neked vegyesen is rizst, meg krumplit. Rántott husival! :Y
    Fuck yeah! :DDD
    Köszönöm szépen, akkor még mindig nem kérném... :O
    De miértnem?
    Itt tört el bennem valami, mert szó nélkül húztam tovább a híg levesnek látszó tárgyam, amit aztán elkezdtem leülve elfogyasztani.
    Nincs vége.
    Többiek:
    Miért nem eszel másodikat?
    Itt belül zokogtam, de elmeséltem!!! :D
    Azért, mert a rizst nem szeretem, a benti rántott husit meg most nem kívánom. Döbbent csend, hallottam a mérnökök fejében kattogó metakommunikáció vibrálását.:
    Bezzeg ennek a rántott husi sem jó. Bezzeg Etiópok éheznek.
    :D
    A végére valami kis vidám szösszenetet tartogattam, tegnap este Joci barátom meghívott Dunakeszire, dumaszínház előadásra.
    Kőhalmi művész Úr adott elő egy órás humorbonbont, illetve utána a showder klubbos srácok zenés-szwing típusú interaktív előadása volt.
    Élveztem, jó volt! :)
    10-re lett vége, 2-ig pálinkáztunk, aztán a Mama eljött értem.
    Kicsit most billeg a fejem, a Gönczi vilmos nagyrészét Én pusztítottam el, Joci már nem a régi! ;]

    [ Szerkesztve ]

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Tegnap volt ungabunga, ezért erőt vettem magamon, és irány a Madaras Teszkó! Parkoló keresés ezerrel, itt ugyanis nem black friday van, nem Te kis butus, itt black weekend van ám! ;]
    Sóhaj, ha már itt vagyunk, nézzük körül.
    Néztünk volna, mert mindenhol ember, mindenki izgatott, mindenki tapossa a másikat, és úgy veszik az "occsó" LCD tévét, mint én az akciós zselés szaloncukrot... :U
    Hol itt a válság? Vagy ennyi Mókusbogár dőlt be a Provident maxi hitelének, csak sítalpak helyett LCD tévét vettek, vagy előkerültek a Granny aranyai, illetve a párnacihába bevarrt lé is????
    Döbbenet Gyereket, ennyire hatással van a társadalomra a média, a TéVé? Ennyire beleivódik az agyakba, hogy NEKED VÁSÁROLNOD KELL?
    Vagy mi a tök van? Nekem/Nekünk ha van megtakarítás, azon ülök mint régen a zsidók, és próbálok olyan formában JMF-et tárolni, ha baj van, akkor legyen mihez nyúlni....
    Aki provident hitelből vesz LCD tévét, vagy feltöri a malacperselyt, annak ez vajon nem jut az eszébe?
    Igaz 5 éves az LCD-m, és már van ezerszer jobb, szebb, nagyobb, okosabb, de engem ez nem zsibbaszt, hogy úúú, ebben nincs pölö wifi, vagy 3D, vagy tökömtudja mi.?!?
    Mindegy, kicsit túltoltam Béláim, csak nem értek bizonyos dolgokat, de ez van.
    Szóval Mama 10 perc után feladta, mert mindenki lökdöste, és próbált a célja felé száguldani, így Ő szólt, hogy menjünk innen a bánatba.
    Átslattyogtunk a Lidlibe, vásáltunk gyümit, leveket, meg felvágottat, illetve leskelődtünk egy órát majdnem.
    Ma délután jön Jocó, és fellőjük a szegőlécet a Diégóból, meg dumálunk kicsit.
    Csóri kicsit kivan, Niki kórházban van, -nem a baba miatt Ő jólvan-, valami gyulladás van a szervezetében, és hány, mint a lakodalmas blöki.
    Talán hétfőn hazaengedik, Mama volt bent Nála, tök örült csóri.
    Begyújtottam, tegnap megjött a gázszámla amitől tartottam, de 13 ezerben megállt. Még csodálkoztam is, hogy "csak" ennyi, többre számítottam.
    Ma el fog fogyni a régi fám, illetve amit nyáron szedegettem össze innen-onnan lom fákat, 2 nap híján egy hónapot tüzeltem vele, ez nem rossz.
    Aztán holnaptól kezdem használni a nemrég hozatott keményfát, kíváncsi leszek, meddig tart ki.

    [ Szerkesztve ]

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Ismét eltelt egy hét, összefoglaló következik. :)
    Péter barátom aranyos volt, megrendelte nekem az ebayen a kis traki gyújtását, meg is jött Neki, és fel is adta Nekem.
    15 dolcsi volt a tekercs, elbillegett az ottani postára, Csókolom Peti vagyok, ezt a 20 dekás lóf@szt szeretném elküldeni a Cimbimnek, banánköztársaságba.
    Ó, mi van benne? Briggs gyújtás vazze. Okés, 32 dolcsi lesz. :Y
    Hogy b@sszameg a Yeti. Okés, akkor is.
    47 dolcsit küldem Neki paypalon, olcsóbb lett volna, ha Angliába küldi. F@szom... :(((
    Mindegy, leakadtam róla. Megjött a fizu, 13 havi befigyelt, jönnek a tervek.:
    Klímát kéne felrakatni... 2 kiló.. Húbakker, azt most sok. A fürdőt kellene átalakítani, új csempe, úgy zuhany, régi kibont.... 3 kiló. úúúú bakker, azt most nem.
    Még mindig köhögök, nem lehet, hogy a fal még valahol penészes, (a tetves műanyag duluxal kikent tapéta alatt???????) az is egy kiló legalább..
    Ehh, még jó, hogy jobban élünk mint 4 éve. :O
    Kedden maszek orvos, a cégem kötött ránk biztosítást, ha valami bajom van, akkor maszek orvoshoz elküldenek, és nekem nem kerül(t) pénzbe, mindent a biztosító áll.
    Szóval kedden megyek a 12. kerületbe valami Budai egészség központba, 16:00-ra. Egy pullmanológus szakorvos Hölgyhöz. Kíváncsian várom, hogy mit mond, vinnem kell az eddigi leleteimet.
    Ha kiderül, hogy asztma, vagy hogy allergia, akkor tudok lépni, illetve ígyis úgyis felhívjuk a Festő Mókusbogarat, és megy a meszelés a nagy szobában is... :K
    Jocó fellőtte a Diégós szél léceket, ee őöm, ee bodottá. ;]
    Tegnap reggel 8-tól délután kettőig mentünk, mint a mérgezett egerek, reggel tankolás, aztán Metró, aztán Auchan, aztán Lidli.
    Kicsit kifulladtunk, délután már alig bírtunk mozogni.
    Ma a Mama addig izélgetett, míg felfúrtam a kölök szobájában az új lámpát, nagyon dizájnos, de az összes ujját eltörném annak, aki kitalálta.
    Melóhelyen őrület a köbön, mindenki kapkod, úgy adják be az energia igényeket, mintha ingyen lenne a villany. Pénteken kaptunk még hideget, de erről most nem akarok beszélni. :(
    Hazaérkezett a 6 puttonyos Tokaji is, hát kérem olyan édes, hogy már-már ihatatlan. Azért duzzogva szopogatom, nagyon alattomos jószág, két fél pohártól már izzik a fülem, teljesen vörös.
    Kocsi megy, Após szarját kell pénteken vinnem kuplungoztatni, mert a régi kuplungját leégette.

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Após hivatalosan is visszaszokott a cigire, a piát nem látjuk, mert a kocsmába jár a barátokkal.
    Este még áthívott, mert nem ment neki a Fishing and Hunting. A dekódere összehányta magát, sorban a második. Ma felhívja őket, hogy jöhetnek cserélni. Mama tegnap kedves volt, gyanús, nagyon gyanús.. ;]
    Múlt vasárnap kimaradt az előző memoáromból, összeraktam a kistraktort, visszatettem alá a hátsó hidat, és várom a gyújtást.

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Tegnap voltam a cég által szervezett biztosítós vizsgálaton, 30 perc vizsgálat, abból 25 perc gépelés, 3 perc vérvétel.
    Mindegy, mondott okosakat, majd meglátjuk.
    Hazafelé a Deákon állok a piros lámpánál, előttem áll egy "P"-s rendszámú kombi BMW.
    Zöld a lámpa, kocsi előttem nem indul, már majdnem tenyerelek a dudára, mikor látom felvillanni a tolatólámpát. Két kézzel tenyerelek a dudán, persze vonóhorgos a rohadék, és belémjön. :U
    Hogy égne rá a bugyi.
    Csak meglökött, sikerült betenni neki sebességbe, majd gázt adott, és elment. Persze közbe lehúzta az ablakot, és integetett, hogy menjek utána. Mikor egy félreeső utcában kiszálltam, kicsit idegesen, kipattan a hófehér BMW-ből egy shukár Dakota gyerek, és a miajóbüdöslóf@szt csináltál kérdésemre csípőből tüzeli a választ.:
    Háttesókámmostvettemeztászárt, és engem is átbasztak.
    Mi van?
    Há' rossz á váltójá, most viszem vissza, rohaddják meg há nem igáz...
    Okés, rohadj meg.
    Kipattan a jobb elsőből a Tesó'né", oszt esküdik mindenre, hogy ŐKET ÁTBASZTÁK a kocsival.
    Hálják meg.
    Háljál, hogy a medve ölelne meg mindkettőtöket... :O
    Rendszám tábla tartó leszakadt, erre az orrom alá tart 2 ezer forintot. Mondom köszi "Tesó", költsd gyógyszerre... :(((
    Akkor ad 5 ezret. Abból meg vegyél kerek rágót.
    Megrángattam az első lököst, nem mozgott, így elhajtottam a Dakota Tesót a búbánatos francba.

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Tegnap megjött a gyújtótekercs, rögtön szereltem be a traktorba.. :))
    Kicsit kiporszívóztam, mert egy szérűben tárolták, és ez látszik rajta. De hengerek szépek, nincs besülve, kompresszió van, szelepek mozognak, szóval ma lehet be tudom indítani egy gyors próbára.
    Veszek hozzá benzincsöveket, mert azok el vannak benne érve, cserések.
    Kell majd hozzá egy akku is, de az valószínűleg csak tavaszra marad, mert most másra kell a pénz.
    Szombaton jön a klímás ember felmérni a terepet, addig ki kell kicsit takarítani a leendő klíma helyét.
    Egy 3.5 kW-os Daikin inverteres gépet néztem ki, 3 év garival. Plusz persze a felszerelés, nem gyenge kümite volt a Mamával ezt lebokszolni... :DDD
    Egyszerű matekkal legyőztem, így mehet fel a klíma a helyére.
    Mama jól van, tegnap a Kölök egész nap bulizott/lakberendezett, Mama nem tudta hogy most mi van.
    Kölök szobája gyakorlatilag kész, kiságy a helyén, meszelés fasza lett, bútorok feltöltve, persze még karnis nincs, meg függöny, és ez kiakasztja a Zasszonyt. Meg kell még ringatós szék, kanapé, meg rezgős babaszék, (vagy mi a tök.. ;] ) szóval zajlik az élet.

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Traktorban az új tekercs, először fejjel lefelé tettem be, nem volt szikra.
    Megnéztem a youtube videón, rájöttem mivan. :DDD
    Gyors forgatás után, már volt szikra, be is indult egy fél percre, aztán nem.
    Nem tudok rájönni, hogy mi a hiba, benzin van benne, szikra van, de csak nem akar pöfögni a rohadék.
    Kínomban szétszedtem a karburátort, hátha abban látszik valami, teli volt benzinnel, megszívta magát.
    Volt kint tegnap a klímás Mókusbogár, hétfőn vagy kedden hozzák a klímát. Egy Daikin 3.5 kW-os gépet néztem ki, -15 fokig képes fűteni. Kívűl-belül inverteres, jónak tűnik.
    Ma megkért autószerelő barátom Jani, hogy nézzek meg nekik valami szivattyú motort, kijött belőle egy vezeték, és nem merik bekapcsolni.
    Arany ára dollárban mélypontra zuhant, kíváncsian várom, hogy mi lesz.
    Jelenleg 1040-és 1050 dollár egy uncia, magyar forintban számolva 9500 forint egy gramm.
    Az euro nagyon elszállt, mai napon 318 forintért adnak egy eurot.
    Dollár stagnál, jelenleg 291 forintért lehet hozzájutni.

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Tegnap betámasztottuk Daikin kézi készüléket a sarokba.
    Jónak tűnik, pénteken felteszi a srác a falra.
    Mama elvitte a legöregebb bubut Dokihoz, a szemhéján belül volt valami, mint kiderült daganat... :(((
    Kicsit már kivagyok a kutyáktól, havi szinten annyi lóvét visznek el, hogy inkább le sem írom.. :O
    Ha szerencsénk van, még ma megműtik a Bubut, ha nem, csak a jövő héten.
    Ma csapatépítő jellegű összeröffenést. Jó hangulatban indulok neki.

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Fent van a klíma.
    Mókusbogárék nem voltak kapkodó idegbetegek, 11-kor álltak neki délelőtt, és 16:30 felé távoztak.
    Lelkesen fűtök a kézi készülékkel, a beltéri mókuskereket éjszakai üzemmódban alig hallani, 19 db zajszint, az nem szar.. :K
    Könyve szerint -15 fokig képes fűteni, én olyan -3-4-5 fokig szeretném használni, alatta már drasztikusan romlik a hatásfoka. Elég jó a kézi készülék, 6 havonta kell kimosni a szűrőjét, ha fűtésre is használom, illetve baciölővel kifújni.
    Egy kis műanyag bizbaszt a kültéri egységből elfelejtettek itt hagyni, olyan lelkesen összepakoltak minden lomot, dobozt, kiporszívóztak maguk után, csak lestem.... ;]
    Mama addig izélgetett, míg megvette a rezgős pihenő széket a kölöknek, és magának a hintaszéket.
    De kell(ene) még egy kanapé is, hogy ha át kell menni a kölökhöz a szobájába, akkor legyen hol aludnia.
    Ez még 80 forintba fáj(na) de most ebben a hónapban biztos hogy nem.
    Borának a szemét elég januárban műteni, általános szemdaganat, labor 10 ezer, műtét 20 ezer..
    Kanapé 80 ezer.. ;] ;]
    Szóval most kézifék, a klíma sokba van, de legalább a gázt el lehet zárni, illetve a fát amit vettünk lehet tartalékolni, hátha egyszer lesz tél is.
    Téligumit egyenlőre nem veszek, amennyit megyünk a kocsival, nem hiszem hogy van értelme.
    Mama a vásárban ma kapott pár rucit, gatyát. Én kinéztem egy sacc. 100 éves antik szekercét, csorgott érte a nyálam, mint szobadíszre, de sajnáltam rá a 7 ezret. 5 ért lehet odaadta volna..

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Általános pislogás, itthon vagyunk, volt takarítás, Mama tésztát nyújtott a sütihez, én Asimov Encyklopedia Galactika 4 kötetét végeztem ki.
    Klíma továbbra is fűt rendesen, 2, 2.5 fok difi van a kis szoba, és a klíma helye között, az szvsz teljesen rendben van.
    Mama délután magvas zsömlét, (vagy mi az isten haragja az ;] ) kívánt enni, így előszedtem a taligát, és elgurultunk érte.
    Nyálas egész nap alszik, akkora csipái vannak, hogy alig tudtam róla levakarni.
    Tegnap este kicsit befűtöttem a kazánházba, mert 5 fok alá csökkent a nagy puffer tartály hője, és nem szeretném, ha valami megmakkanna benne.
    Rohadék traktor szivat, valószínűleg a karburátor összes tömítése szart be, illetve a benne lévő benzin pumpa, vagy átereszt, vagy nem tudom... Dől bele a benzin, a szívótorokból konkrétan ki kellett önteni, annyi összegyúlt benne.
    Szikra van, azon elefántot lehetne sütni, így maradt a karburátor.

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Idei karácsony képekben.:

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Ráálltam a mérlegre. Hülye ötlet volt... :O
    +3 kiló, ma visszavettem, csak egy kis tál kocsonya volt a menü, és itt a vége.
    Jociék valószínűleg másokkal szilvesztereznek, úgyhogy elővakarom a tavai 3 darab megmaradt tűzijáték rakétámat, oszt' fellövöm. :D
    Mama meg van veszve, olyan leszek lassan, mint az űzött agár, kaparok a sarokban, és nyüszítek.. :DDD
    Anno kollégák mesélték, hogy kétféle terhes Nő létezik.:
    Az egyik kifacsar, mint a narancsot, és megállás nélkül AKAR, a másik típus behúzza a zippzárt a cunciján, és felveszed a farkaspózt. ;]
    Lehet tippelni, itt mi van.. ;] ;] ;]
    Szóval, minden okés, Kölök rendszeresen dörömböl, Mama növeszti, és én vidáman fizetek mindent. :D
    Kutyák jól vannak, Nyálast mindennap ki kell vinni e.ü. sétára, mert különben hisztizik.
    Anyáméknál tegnap összejött a Család, Nővére, Muterék, Hugomék, volt nagy kajálás, meg fénykép nézegetés.

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Tegnap este még nekiálltam a traktornak, szereztem itt a faluban egy kispolszki karburátort, 650 cm3 a polák, 680 cm3 a traki, a talpméret majdnem stimmel, kb. 4-5 mm a difi.
    Állítva szerelt ez is, így pont elfér, semminek sincs útba.
    Most ideiglenesen felszereltem, egyenlőre egy ejtőtankal kipróbálom, oszt' meglátjuk mi lesz... :K
    Jó lenne összerakni az öreglányt, mert ha valami történik az Öreggel, akinél a másik trakit tároljuk, akkor bizony a faházhoz ki kell vinni az újszerű gépet, amit azért annyira nem szeretnék.. :U
    Tartok tőle, hogy kinőne a 4 lába, és szépen elmászna valamerre, ha most kellene vennem egy másik traktort, az marhára nem tettszene.
    Így az öreg kecskét ha sikerül(t) életre kelteni, akkor kicserélem a kettőt, az újszerű jön haza, a régi megy le.
    Azért persze annak sem örülnél, ha az vándorolna el, de kevesebb könnyet ejtenék érte. Szomorú, hogy ilyesmiken kell gondolkodnom, hogy egy, az év nagy részében lakatlan, de bezárt ingatanon miként védjük meg saját tulajdonunkat, az Orkok megélhetési bűnözők ellen. Szerk.. nem általánosítok..
    Na de nézzük a dolgok jó oldalát, Mama zsörtölődik, Kölök nő, Nyálast vittem ma is e.ü. túrára, én meg remélem fogyok.. ;]

    [ Szerkesztve ]

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

  • Dr.Zoo

    senior tag

    Elérkezett az év vége, ismét öregedtünk egy évet. :)
    Vidáman fűtünk a klímával, eddig minden oké vele.
    Most kint -2 fokot mértem, ma reggel, mikor az udvaron felejtettem a taligát, alig akart elindulni. Na jó nem, de a szokásos 2-3 tekerés és röff helyett, 7-8-9 tekerésre indult el.
    Ma is kellett pénzt költeni, Madaras teszkóban hagytunk egy kis lóvét, Apósnak vettem leértékelt őzhúst, lesz belőle valami finom ragu, de már csak jövőre. :DDD
    Mindenkinek Boldog Új Évet kívánunk!

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

Aktív témák