Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    válasz szuszinho #333 üzenetére

    Hi, hát én azért szívtam 2 hetet, mit kiderült mert én a gyári Asus Router-hez kapott domainem használom csak nextcloudra, egyenlőre.
    viszont virtualis gépre felnyomtam gyakorolni a OMV5 + portainert és a ducknds címhez nem gyártott cert-et mint kiderült és dobta a hibákat.

    Amiket írtama srácoknak és feltetettem velül:
    1. linuxserver/ducnds
    2. linuxserver/letsencrypt:
    letsencrypt:
    image: linuxserver/letsencrypt
    container_name: letsencrypt
    cap_add:
    - NET_ADMIN
    environment:
    - PUID=1000
    - PGID=100
    - TZ=Europe/Budapest
    - URL=duckdomainneved.duckdns.org
    - SUBDOMAINS=nextcloud,www,transmisison,ombi
    - VALIDATION=duckdns
    - DUCKDNSTOKEN=mytoken
    volumes:
    - /srv/dev-disk-by-label-Data/appdata/lets:/config
    ports:
    - 446:443
    - 82:80
    restart: unless-stopped
    Itt ugye a routerbena portokat kiengedni.

    3. Subdomain/subfolder :

    És ugye itt nincs más dolgom, Letsencrypt\nginx\proxy-conf\ mappában legyártott ezernyi file közül kiválasztottam a nextcloud.subdomain.conf.sample-t, kiszedtem mögüle a .sample kiterjesztést és elvileg működött.
    Ugyanezt megtettem a transmission-el is és elvileg itt akkor az alábbi 2 címen elérhetőnek kellett volna lennie , de nem sikerült
    - nextcloud.duckdomainneved.duckdns.org
    - transmission.duckdomainneved.duckdns.org

    Annyi még ugye, hogy letsencrypt, nextcloud és transmission-nek egy saját web nevű hálózatot hoztam létre, mert ezek lesznek neten, amit nem akarok netre tenni marad bridge modban.

    Viszont mikor letsencrypt legyártotta a cert-t ott volt a hoba mert valamit certbot....nemtudom mit írt ki.
    Sőt a srác aki megcsinálta az ahogy nézem 1 napos cert-et kapott.

    Szóval tudsz segíteni :DDD

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz szuszinho #333 üzenetére

    Viszont ami fontos kérdés lenne:
    duckdns ahsználatakor mikor a letsencrypt-el titkosítja a kolléga , akkor tökéletesen lefut a script és ezt kapja, ami server ready tehát sikerült =>Link

    Most hatalmas baromságot kérdezek de akkor csak a fő duckdns-es domai cím lesz cert képes, a létrejött subdomain nem?
    Ezt azért kérdezem mert, ha fellátogatok ide és beírom a kolléga címét akkor érdekes-et tapasztalok: https://www.digicert.com/help/

    Nextcloud elérése: nextcloud.tni.duckdns.org
    Fő domain címe:tni.duckdns.org

    Ebben az esetben a fő duckdomain cert képes, a subdomain viszont ahogy nézem csak 1 napig kapta meg az érvényességet..

    Ezzel mit lehet kezdeni?

    duckdns-t én részemről hanyagolni fogom és én is egy namecheap-en veszek holnap egy .com-os címet, majd cloudflare alá bepakolom és akkor ilyen jellegű problémám nem lesznek.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák