Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • samujózsi

    tag

    válasz haddent #179 üzenetére

    Nem értesz: a konténerben root vagyok, a /tmp-be írt fájl a host szerint is a root tulajdona.
    Ha beállítom a user mappinget a /etc/docker/daemon.json fájlban, akkor már nem.
    Ez így alapjáraton (nincs user mapping) elég necces számomra. De valami oka biztosan van, hogy a default szerint a hoston lévő user/group id-ket használja...

    Ahogy az update-tel kapcsolatos aggályaimat sem igazán. O.K., a base image-ben lévőkkel talán nincs gond, a pull lehúzza és egy restartnál már élhetnek. De mi van azokkal, amiket a build során telepítettem? Azok nem részei a base-nek, így a pull nem hozza a javítást rájuk.
    Ha nem követem az általam telepített csomagok minden egyes update-jét, akkor hogyan fognak felkerülni? Mondjuk egy squid hoz magával 10-20 csomagot függőségként pluszban, a base image-en felül. Két build közt, ha egyáltalán van rajta csomagkezelő (többnyire van), akkor minden eddigi javaslattal szembe menve, kénytelen vagyok a csomagkezelő update funkcióját használni két rebuild között.

    squid - elvileg tud syslog-ba logolni (-s -l kapcsolók), a konténert --log-driver=journal-lal indítom, a logok mégis a /var/log/squid alá mennek. (most láttam, lehet, hogy a /dev/log-ot is mappelni kéne, majd megnézem)

    Update: részben valóban a /dev/log mappelése hiányzott, bár így sem kerek a történet, mert miért írja a syslogba is? De ez már lehet, hogy a systemd hülyesége, nem a dockeré.

    [ Szerkesztve ]

    Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

Új hozzászólás Aktív témák