Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    válasz huan #1033 üzenetére

    30 perc múlva kiderül, nálam hogy megy, de addig 2 infó:

    1. Az oldal, ami hasznos lehet neked : Syno NAS install Docker Qbittorrent
    2. Syno NAS-ra szedj le egy Porainert (Link), ezzel megkönnyítve az életed, mert sokkal egyszerübben tudsz docker-ben mozogni.

    Én most inkább a 2.-ikvariációt próbálom ki, mert nem kell szenvedni vele sokat szerintem.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz huan #1033 üzenetére

    Akkor jöjjön a megoldás:

    Hosszútávon ha docker-t fogsz használni akkor célszerű lenne egy felhasználót deifniálni ,,akinek a nevében" futtatod a kontlnereket PUID és PGID-val.
    0. lépés: Én definiáltam egy dockeruser felhasználót, aminek csak jelszót adtam meg, mert kötelező volt. Ezenkívül a user csoportba soroltam be.
    Létrehoztam egy docker mappát amiben a docker konténerem adatai lesznek, viszont mivel több lesz majd később gondolom, ezért ott az alábbi mappákat hoztam létre:
    Portainer adatoknak/confignak: /volume1/docker/Portainer
    qbittorrent adatoknak/confignak /volume1/docker/Qbittorrent

    /volume1/docker mappának a dockeruser felhasználómat hozzáadtam írás/olvasásra

    1. lépés: Portainer telepítése:SSH-n belépsz, vagy sima parancssorban mint a linken és rootként kell futtatni a portainert.
    rootkont futtatás : sudo su paranccsal

    Eredeti Portainer futattás, de itt a /data elérést át kell írnod:
    docker run -d -p 8000:8000 -p 9000:9000 --name=portainer --restart=always -v /var/run/docker.sock:/var/run/docker.sock -v /volume1/docker/Portainer:/data portainer/portainer-ce

    A felületed a http://nasip:9000-el éred el.kb next-next-et kell írnod

    2.Qbittorrent telepítés:
    /volume1/Torrent mappának hozzáadtam a dockeruser felhasználót írás olvasásra
    Portainer-ben a Stack/Add stack menüpontban ezt bemásolod, majd deploy to stack gomb (Volumes-részeket átírni, illetve neked a dockeruser felhasználóm 1028/100)
    Ha itt a tördelés nem menne az eredeti oldalról kiszedheted: dockerhub - Qbittorrent
    ---
    version: "2.1"
    services:
    qbittorrent:
    image: ghcr.io/linuxserver/qbittorrent
    container_name: qbittorrent
    environment:
    - PUID=1028
    - PGID=100
    - TZ=Europe/Budapest
    - WEBUI_PORT=8080
    volumes:
    - /volume1/docker/Qbittorrent:/config
    - /volume1/Torrent:/downloads
    ports:
    - 6881:6881
    - 6881:6881/udp
    - 8080:8080
    restart: unless-stopped

    Törtelésekre figyelj, mert szokott problémázni a Portainer.
    Ha majd töltenélle mondjuk a /volume1/Torrent/Filmek vagy /volume1/Torrent/Sorozatok mappába akkor a Qbittorrentben /downloads/Filmek vagy /downloads/Sorozatok amiket meg kell adnod.

    GUI felület esetén első belépéskor admin-adminadmin a belépés, ezt változtasd meg.
    Élső letöltésre pár mb-os pdf-et betettem, problémamentesen leszedte.

    Ha ez megy elsőre király, viszont a kéősbbiekben ha szintugy a 8080-as porton kellene más konténert futatni akkor azt át kell irányítani =>- 8081:8080, akkor a helyi hálón 8081-es porton fogod elérni.

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák