Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DIEGO15

    őstag

    Próbálta már valamelyikőtök a Pi-hole-t DHCP szerverként használni?

    A vodás routeremben nem lehet DNS szervert állítani, ezért szeretném a DHCP szerepet is átadni a Pi-hole-nak, de valami még nem kerek.
    - Feltettem a Pi-hole-t, multistackban a Ubound-dal. A konténer logok nem írnak hibát. Már az fura volt, hogy ha beállítottam, hogy az interface: eth1, a ServerIP: 192.168.0.150 legyen, - ez a szerverem IP-je és ezen az etherenet csatlakozom a routerhez vele - akkor nem látott ki a netre.
    -Töröltem ezt a két sort a stack-ből. A Pi-hole webuin eth0-t írt, és a szerver IP-hez semmit, de már működött DNS szerverként. :F
    - Lekapcsoltam a routerben a DHCP-t és engedélyeztem ugyanezt a Pi-hole-nak. Szépen kezdte kiosztani az IP-címeket, míg nem a szerver maga jött. A szerver - amin a pi-hole is fut - nem kapott IP-t, annak ellenére sem, hogy már előre rögzítettem hozzá a 150-es címet, amit eddig is használtam.
    - Routerben DHCP vissza, hogy újra elérjek mindent, Pi-hole restart és törötlem a 150-es cím rögzítését. Ezután már senki nem kapott IP-t, a Pi-hole-tól, pedig azon be volt kapcsolva a DHCP :W :D

    Egyelőre, visszakapcsoltam a routerben a DHCP-t és leállítottam a Pi-hole-on.

    Mit ronthattam el?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák