Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • samujózsi

    tag

    válasz haddent #172 üzenetére

    No, szóval már a gép mellől.
    Elindítottam egy nginx konténert, ez debian (vagy ubuntu?) alapú:
    root@aae537fa9531:/# dpkg -l | grep '^ii' | wc -l
    118

    Ez azt jelenti, hogy 118 telepített, karbantartandó csomag.
    118 olyan csomag, amelyekben bárhol, bármikor felfedezhetnek valamilyen hibát. Pedig csak egy mezítlábas nginx, alkalmazás nélkül. Ha még mellé kerül valami keretrendszer, akár php, akár python (erről lehet vitatkozni, hogy az külön konténer vagy mehetnek egybe), az még több függőséget jelent.

    És amíg csak én játszom a saját gépemen, addig ez belefér, de ha valami érzékeny adatokat tároló szolgáltatásról van szó? Egy debian/ubuntu szerveren kiadok egy apt-get update && apt-get upgrade parancsot, akkor látom, hogy jött-e update. Egy régi, stabil rendszeren ez nagyon sokáig úgy tér vissza, hogy nincs semmi update. Aztán hirtelen jön egy, amikor találnak valamit és javítják. Ezt dockerben hogy kezeled? Én eddig annyit találtam, hogy lesem az alap image dátumát és ha változik, akkor rebuild (a pull átírja a futó image-hez tartozó layereket is?). Nem túl szimpatikus.
    És akkor még ott van a buildeléskor felrakott csomag és függőségei, amit (ez most jutott eszembe) a base image készítője nem is fog update-elni.

    Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

Új hozzászólás Aktív témák