Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • samujózsi

    tag

    válasz instantwater #121 üzenetére

    No várj, sima restartnál nem vész el semmi, csak ha újragenerálom az image-et, nem?
    (docker run ... ; docker exec xxx /bin/sh ; ... itt létrehozok, módosítok ezt-azt ; docker restart xxx - megmarad amit az első exec alatt módosítottam)

    Ezt az update-elést továbbra sem értem: ha a felhasznált image létrehozója/kezelője nem update-eli, akkor akár a végtelenségig futhat nekem egy már ismert explitokat tartalmazó rendszer? Mert ilyen alapon mondjuk elkészítek mindent magamnak, de egy alaprendszer, például egy alpine akkor is kell. Ha ebben lyukas a libc, akkor az összes konténerem lyukas lesz, míg a hivatalos image-ben be nem foltozzák. Nem gáz ez így?

    Viszont az is gondot jelenthet, hogy ha mondjuk (csak példa, de az életből ellesve ;) ) adatbázis szerverem fut konténerben és upgrade-elni kell az adatbázist. Ugyanis ez esetenként járhat az adatbázis struktúrájának változásával, amit egy közvetlenül az op.rendszerbe telepített RDBMS upgrade procedúrája általában vagy elintéz automatikusan vagy le van írva a doksiban, hogy mikor kell futtatni ezeket az upgrade script-eket az upgrade során. De egy docker konténernél, ahol nincs igazán upgrade eljárás... :F

    [ Szerkesztve ]

    Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

Új hozzászólás Aktív témák