Hirdetés

2018. május 26., szombat

Útvonal

Fórumok  »  Életmód, multimédia  »  Divx-es asztali dvd-t milyet? (kiemelt téma)

(#1) stro-B

stro-B
(tag)

Sziasztok!

DivX lejátszására képes asztali DVD lejátszót keresek, lehetőleg olyat, ami lejátsza a +/- írott lemezeket is. Nem nagyon vaygok otthon a témában, ha segítenétek, hogy melyek azok a típusok, amelyek említésre méltóak, akkor megköszönném!

stro-B

(#2) detri válasza stro-B (#1) üzenetére

detri
(senior tag)

Idenézz: Bővebben: link

(#3) stro-B válasza detri (#2) üzenetére

stro-B
(tag)

nagyon szépen köszönöm!

stro-B

(#4) divot

divot
(PH! nagyúr)

Kinéztem ezt: Mercury DV3783 asztali DiVX + DVD lejátszó 19600 Ft + ÁFA

Csak semmit nem találtam róla a műszaki adatain kívül. Nem ismeri valaki :F

(#5) divot

divot
(PH! nagyúr)

:F

(#6) Mag válasza stro-B (#1) üzenetére

Mag
(senior tag)

én ezt néztem ki :

http://jatekosok.speier.hu/player.php?id=7

Bővebben: link

brutto 32 k METRO áruház.

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#7) Mag válasza Mag (#6) üzenetére

Mag
(senior tag)

ez tudja a div-x PRO-t is .Amugy sürün használják ezt a kodolást?

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#8) Mag

Mag
(senior tag)

up

(#9) Mag

Mag
(senior tag)

Érdemes 7000Ft -al drágábban az ELTA-t megvenni a DivX Pro miatt?

(#10) divot válasza Mag (#9) üzenetére

divot
(PH! nagyúr)

E témában még nálad is lámább vagyok, mivel tegnap este ötlöttem ki, hogy veszek egy ilyen Mercury lejátszót :F

(#11) biga

biga
(senior tag)

Az eddig felsoroltak mellé talán idesorolnám ezt is. A név szerintem meggyőző, ha esetleg a 3 év gar nem tenné:) : Bővebben: link Ha már választani kellene, akkor inkább ezek. A JVC-nek is van valami hasonló kategóriája már, de annak nem találom a linkjét. Bár ezeknél nem olvasom a felirat kezelését, dehát szvsz akkor is.....

Megvan: Bővebben: link Ez pl. most 39900 lokal kredit.

[Szerkesztve]

''Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét!''

(#12) Mag válasza divot (#10) üzenetére

Mag
(senior tag)

divX PRO -ról tudsz vmi infot mondani?

(#13) Mag válasza biga (#11) üzenetére

Mag
(senior tag)

amit linkeltél ott egy szál divX-es lejátszo sincs.....

mod után változott a helyzet.

Mellesleg egyik JVC se látsza le a DivX PRO-t.

[Szerkesztve]

(#14) biga válasza Mag (#13) üzenetére

biga
(senior tag)

hmmm az első link egy Pioneer, a második a JVC. Igaz, nem játszák a DivX Pro-t. (Egyébként - úgy látszik lemaradtam - miért is jó az nekem?)

''Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét!''

(#15) Pentax

Pentax
(fanatikus tag)

Szerintem,bár ezt sokan megcáfolják,ha van sima,értsd classic DVD lejátszód,akkor ( az internetből kifolyólag tuti)ha van pc-d,akkor kis ráfordítással :DDD
megoldható ( 2 progi) hogy élvezhető lemezed legyen........

Kiszel Tünde egy komoly érv a homoszexualitás mellett.

(#16) divot válasza Mag (#12) üzenetére

divot
(PH! nagyúr)

Passz, mondom, kemény 12 órája ismerkedem a témával. :DDD
De lehet, hogy egy életem, egy halálom, megveszem ma ezt a Mercury-t. 24500 Ft., ennyiért normál dvd lejáccót se nagyon osztogatnak. :F

(#17) Mag válasza biga (#14) üzenetére

Mag
(senior tag)

Én is azt kérdeztem az előbb, de még senki se válaszolt....
szoval milyen gyakori az a divX PRO ,mert gspot-tal belenézegettem egy két filmbe amit netröl huztam,de egyiknél se irta ki hogy PRO-s kodeket tartalmazna.

(#18) Mag válasza Pentax (#15) üzenetére

Mag
(senior tag)

pont ez az : )) nem akarok 8-10 órákat konvertálni.

(#19) Mag válasza divot (#16) üzenetére

Mag
(senior tag)

én is ezen filózok, nem adok ki plusz 7000Ft-t azért hogy tudja a DivX PRO-t.
De tény hogy az ELTA 8883 nagyon sokoldalú modell,és a update is megjelent már hozzá,ékezeteket is támogatja már.

(#20) Pentax válasza Mag (#18) üzenetére

Pentax
(fanatikus tag)

Nem fér bele a warezba? :DD

(#21) Mag válasza Pentax (#20) üzenetére

Mag
(senior tag)

inkább türelmem nincs hozzá :D

(#22) Mag válasza divot (#10) üzenetére

Mag
(senior tag)

nah, bye all húzok meló,majd este leszek.
aszem hogy ma hirtelen felindulásbol veszek egy Mercury lejáccot amit te is kinéztél.
Remélem nem szivok be vele.
bye

(#23) divot válasza Mag (#22) üzenetére

divot
(PH! nagyúr)

Akkor este együtt örülünk, vagy nem. :D

(#24) Mag válasza divot (#23) üzenetére

Mag
(senior tag)

lehet megvárom hogy milyen tapasztalataid lesznek.
még gondolkodom rajta.

(#25) Mag válasza divot (#23) üzenetére

Mag
(senior tag)

mind1 tojok rá, eccer élünk : )

lesz idöm megyek és veszek egyet ma :DD

(#26) Mag

Mag
(senior tag)

most télleg lépek,bye

(#27) Pentax válasza Mag (#21) üzenetére

Pentax
(fanatikus tag)

Bocs,rosszul fogalmaztam:nics időd kihasználni a géped max kapacitását :DD

(#28) divot válasza Mag (#25) üzenetére

divot
(PH! nagyúr)

Nem volt időm beugrani a boltba. Te vettél?

(#29) Mag válasza divot (#28) üzenetére

Mag
(senior tag)

vettem igen.
ki is probáltam.
warez ftp-röl huzott avi-kat tettem bele,lejácca.
De nagyon idegesitö hogy nem 4:3-os felbontással vannak az AVI-k.Mert sok sz üres rész a képernyön.
SVCD-t tettem bele, abol pont olyat ami 4:3-os volt,az nagyon zsir volt!
DVD-n voltak AVI-k ,és olyan a menüje mint egy vindóz intézö.És szépen kiválasztod mit akarsz nézni.

(#30) Mag válasza divot (#28) üzenetére

Mag
(senior tag)

fájl neveknél az ékezeteseket ''kissé'' átszabja,nem tudja kiirni,de lejácca.
Feliratozást még nem használtam benne, de lehet hogy nem támogatja az ékezeteket a feliratban sem.
Nekem nem kell felirat, csak szinkronosat töltök.

(#31) divot válasza Mag (#29) üzenetére

divot
(PH! nagyúr)

Mindent tudni akarok! :D
Feliratok?
Ha több cd-s filmet írsz dvd-re?
Mi az, hogy sok az üres hely?
stb? :D

(#32) Mag válasza divot (#31) üzenetére

Mag
(senior tag)

Nincs feliratos filmem,egy darab se.najo van de nem nézem meg öket...
Muternak vettem a lejáccot, neki meg rosz a szeme, szoval nem lesz használva a feliratozás rajta.
több film 1 dvd-n:vindóz intétö,és választasz.
Üres hely alul-felül: azért lehet mert az avik zöménél nem a 4:3 os képarányt alkalmazzák.moncsin megszoktam, de muternak szokatlan volt,söt még nekem is ,és zavarja szegényt a sok fekete 2 oldalt.
képe szép, gyors,hamar beolvassa.még gyorsabb mint a pc-ben a meghajto.

[Szerkesztve]

(#33) divot válasza Mag (#32) üzenetére

divot
(PH! nagyúr)

És ha több cd-s filmet teszel föl a dvd-re, akkor is menüből kiválasztod, hogy cd1, aztán amikor lejár, akkor cd2, stb?

(#34) Mag válasza divot (#33) üzenetére

Mag
(senior tag)

igen.ha ráirsz 6 filmet 1 dvd-re ugy válogacc mint az intézövel,söt egy next-film gomb is van.szoval ráveszel egy dvd-re akárhány kis avit,mondjuk sok fasságot, fun muvit,és egymás után lejácca,bele tekerhecc,ugrálhacc.

[Szerkesztve]

(#35) Mag válasza divot (#33) üzenetére

Mag
(senior tag)

de az feliratokat nem lesz idöm probáldatni,mert nincs rá szükségem,de sztem nem támogatja az ékezeteket.És a felirat formátomrol sincs leirás.Söt magyar leirás sincs a lejáccohoz.Angol van de az is elég szükös.

(#36) divot válasza Mag (#35) üzenetére

divot
(PH! nagyúr)

Tehát fapad, már mint a körítése.
Ennek ellenére ajánlható? Mert akkor holnap veszek egyet.

(#37) Mag válasza divot (#36) üzenetére

Mag
(senior tag)

fapad keményen,de nekem elég.Feliratosat akarsz nézni akkor lehet hogy felejtös,mert a fájlneveknél nem tudja kiirni.Sztem nincs máskép a feliratba sem,de lehet.Majd hétvégén kiprobálom ha lesz idöm.
Magyar felirat esetén valszeg a legjobb választás az ELTA 8883 br 32k MERTO áruház.
azzal tuti megy az ékezet.update most jelent meg hozzá pár hete.

[Szerkesztve]

(#38) Christoph

Christoph
(senior tag)

A lényeg az hogy a lejátszó a MediaTek chip-et tartalmazza, nem csak azért mert tud divx pro-t, hanem azért mert a többi chip-hez képest erősebb, így nem kell szembesülnöd azzal problémával amivel a SIgma és ESS chipes lejátszóval rendelkezö tulajoknak (jómagam) kellett.
Ha engem kérdezel, akkor a Philips vagy a Pioneer valamely új lejátszója, ami ezt a chipet tartalmazza, ezek általában a progressive scan-t is tudják.
Az Elta 8883és Yamada 6600 is ezt a chipet tartalmazza, de szerintem megéri többet fizetni a pioneer-ért.

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#39) divot válasza Christoph (#38) üzenetére

divot
(PH! nagyúr)

A Mercury leírásában ez olvasható
- Beépített Dolby® Digital and dts® dekóder
- Progressive Scan
- Karaoke funkció (Mikrofon bemenet)

(#40) Mag válasza Christoph (#38) üzenetére

Mag
(senior tag)

mivel kellet szembesülnöd SIgma és ESS chipes lejátszó esetén? mi volt a gond?akadt a film?

(#41) divot

divot
(PH! nagyúr)

Egy srác ezt írja egy másik fórumon: ''Gyorsteszt szerint megy a divx cdrol es dvdrol is. Az ekezetes felirat is rendben volt es kapcsolhato ki-be. DD5.1 hangal se volt problema.''

Mag: nincs a dobozon, vagy a leíráson valami konkrét internetcím? Mert semmit nem találok a masináról :F

[Szerkesztve]

(#42) Christoph válasza Mag (#40) üzenetére

Christoph
(senior tag)

Igen, a Sigma chip pl a divx3-t nem bírja, illetve a magasabb bitrátás filmeket(2cd 90perc), az ess sem bírja az xvid-t vagy a divx3-t magas bitrátán, de még mindig erősebb mint a Sigma chip. Ha több másodpercen át megugrott a bitráta, akkor már akad... A MediaTek chipben több a kakaó... :)) :))

(#43) Christoph válasza divot (#39) üzenetére

Christoph
(senior tag)

Ezeknél a lejátszóknál nagyon lényeges a firmware frissités.
Szerinted a Mercury vagy a Pioneer fog jobb support-t adni????

(#44) Mag válasza divot (#41) üzenetére

Mag
(senior tag)

http://jatekosok.speier.hu

ez nagy divx-lejácco oldal,de ott is kevés rola az info.

dobozon,és a leirásban nincs sehol internet cim.

'' W '' betüt is egy helyen láttam rajta : amikor a ''sloW'' szót irták vhová :D

(#45) divot válasza Mag (#44) üzenetére

divot
(PH! nagyúr)

Igen, itt néztem ki magamnak, de semmi info a neten... :F

(#46) Dokibá

Dokibá
(senior tag)

A Pio-val (momentán minddel) az a gond, hogy nem támogatják a feliratot. Szertintem mostanában a Philips 630 a legjobb választás, elég jókat írnak róla, megy a felirat (sub, srt, smi) és biztos a support.

Dokibá

(#47) Christoph válasza Dokibá (#46) üzenetére

Christoph
(senior tag)

Amiről beszélsz Philips az ESS chipes, viszont ha jól tudom a 720-as(vagy 730-as) már MediaTek chip-es.

(#48) Mag válasza Dokibá (#46) üzenetére

Mag
(senior tag)

ELTA 8883 a legjobb választás,most jött ki hozzá frisités!
32k

(#49) divot válasza Mag (#48) üzenetére

divot
(PH! nagyúr)

Akkor ne vegyek Mercuryt :F

(#50) divot

divot
(PH! nagyúr)

Ja, és még egy kérdés: mi a pontos neve a lejátszónak? Mert ami az Aqua árlistáján meg van adva, az nem jó.

Útvonal

Fórumok  »  Életmód, multimédia  »  Divx-es asztali dvd-t milyet? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.