Hirdetés

Aktív témák

  • dway

    csendes tag

    Üdv Mindenkinek!

    Az alábbi témát a következő kérdéssel nyitom:

    Olyan szoftvert ismer-e valaki, ami csoportosan méretez át képeket ÉS megtartja a könyvtárstruktúrát.

    Bövebben:

    "A" mappában vannak az átméretezendő képek - jó sok -, amelyeket "B" mappába, az "A" mappa almappáit megtartva a szoftver elkészít.

    Keresem már jó néhány napja a webet, de a Googlénak is vannak határai...

    Amiket próbáltam:
    - Az ACD See Pro 2 csak az éppen aktuális mappában hajlandó dolgozni
    - A Photo Zoom Pro 3 nagyon jó kis program, a méretek növelésére is van egy kiváló algoritmusa, és már hajlandó almappákból is dolgozni a forrásképek megadásánál, de a végeredményt ez is összeömleszti.
    - Adobe Lightroom 1-2: szintén nagyon manuálisan dolgozik. gyűjteményenként
    - Photoshop: Van benne az automatizálás funkció, de nem nagyon tudtam zöld ágra vergődni vele
    - VSO Photo Resize: szintén csak megadott képek és cél esetén dolgozik
    - Picture Resizer Power Toy for XP: egyszerű, gyors, ajánlom mindenkinek, de csak a kijelölt képek esetén dolgozik, és a forrás mappába
    - Infran View: nem nagyon találtam benne ilyet

    Kérem, aki tud a fent leírtak alapján "dolgozó" szoftvert, tudassa velem - velünk, mert az ilyen jól jöhet mobil eszközök esetében, vagy digit képkeretekhez, ha a gyűjteményünket át szeretnénk másolni. Több évnyi anyagnál jól jön már az automatizált működés...

    Előre is köszönöm:
    Robi

    "Bender's Humor by Microsoft Joke" - Futurama

  • Szten Márs

    nagyúr

    Szia!
    Szerintem mindenképp tedd fel a kérdésedet itt is: [link] - ez a topic pont az ilyen kérdéseknek való :K

    Itt a fotós szekcióban leginkább talán ide illene a kérdés: [link]

    A PH-n a kérdéseket, témákat nagyobb gyűjtőtopicokba szokták rendezni, így egyedi kérdéseknek nem nagyon szokás témát nyitni, ha mégis megtörténik, azok gyakorta rövid életűek - mert a moderátorok átirányítják a kérdezőket nagyobb topicokba. Szóval, szerintem tedd fel a linkelt helyeken is a kérdésed, ez meg maradjon, és eldöntik a modik, hogy zárják-e vagy sem.

  • dway

    csendes tag

    Értem, természetesen a szabályoknak megfelelően ott érdeklődök tovább. Köszönöm!

    "Bender's Humor by Microsoft Joke" - Futurama

Aktív témák