Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    Beruháztam egy VoltCraft Energy Monitor 1000-re és egy SBC-500-ra, utóbbira az idle fogyasztások miatt.
    Azt sejtettem a leírásból, hogy az SBC-500 nem TrueRMS-képes, számítottam rá, hogy a PC-nél hülyeségeket fog mutatni. Ezzel szemben:
    - A W értékekre ugyanazokat a (reálisnak tűnő) értékeket mutatta, mint az EM-1000
    - VA terén óriási kilengéseket mutatott - pl. a PC sleep fogyasztására 2.0W / 18.3VA-t mondott...
    - ... viszont ez nem csak a PC-nél volt így: pl. a monitoromra üzem közben 29.9W / 49.7VA jött ki. Az EM-1000 itt 30W-ot mutat, míg a régi düvi műszer 33W-ot, 100% pf mellett.
    - A legtöbb mérésnél általános, hogy a VA 50-100%-kal több, mint a W, ill. az 1W alatti fogyasztásoknál a többszöröse is van

    Tudtommal PFC csak a PC-s tápban van - mi magyarázhatja a többit? Ennyire gyenge lenne a pf az eszközök többségében? Vagy van más is játékban, amitől a VA magasabb?

    Mellékesen megjegyezném, hogy az Energy Monitor 1000-rel viszont nagyon elégedett vagyok. Nyilván az 1-2W-os tartományban már nem igazán pontos, de nagy tévedései nem voltak.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák