Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ErikaM

    újonc


    Szervusztok, szóval a következő dolog történt, mással volt hasonló?:
    Decemberben megjelent az ajtómnál egy digis úriember azzal a szöveggel hogy behúzták az üvegszálat az épületbe, tök jó lesz kétszázzal olcsóbb lesz a havidíj aztán gigabit. Gondoltam a hülyének is megéri, aláirtam a kis petíciós lapját, aztán mondta, hogy majd jönnek kötni, egy "router méretü dobozt fognak csak hozni, semmi extra". Gondoltam ja oké, biztos üvegszál -> utp konverter.

    *három hónappal később*

    Megjelent két digis figura, eltéptek kb 3 üvegszálat mire sikerült áthúzniuk a kábelt egyetlen falon, másfél óra után. Aztán lecsaptak az asztalra egy huawei HG8121H-t. Nem vitatom, "router méretű", bár nem igazán értem hogy akkor miért nem azt mondta annakidején a reprezentatív úriember, hogy egy routert hoznak? Ha tudom hogy duplaNATolnom kell ezen a kinai kefíresdobozon keresztül, alapból nemet mondtam volna az egészre. Először szegény nem is kapott uplinket, config interface meg természetesen semmi nincs rajta, csak a beégetett cfg fájl. Na de azzal még eggyütt is tudok élni hogy a kínai kormánynak szabad bejárása van a lakásomba, ellenben az milyen, hogy már megjött a márciusi számla, és a havidíj még mindig ugyanannyi? Valami itt nem kerek.

    Csak nálam alakult ez ilyen szerencsétlenül, vagy mi a hézag ezzel?

Új hozzászólás Aktív témák