Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fulmi

    senior tag

    válasz iversonpeter #9548 üzenetére

    szia!

    na akkor megmutatom hogy ezen is van ékezet. át kell állítani csak a billentyűzet nyelvét magyarra. egyébként én amikor pc gépeztem akkor sem használtam ékezetet zirka 4 éve szóval lehet hogy valahová nem rakok ahová pedig kéne :D

    mondjuk most kezdtem el jobban beleasni magam ebbe a temaba, hogy gond lett. a leendo service tag-edet majd at kell hozni magyarorszagra amit ezen az oldalon lehetne megcsinalni, azonban a bibi hogy magyarorszag nincs a "New Owner Information" alatt, mivel orszagunk EMEA orszag vagyis az ertekesites disztributorokon keresztul tortenik. ezert ki kell tolteni egy ilyen request formot. na itt jon az elso lehuzas, mert humansoftnal 10000 plusz afa hogy ezt megcsinaljak. de ebben a form-ban ezt irjak: "Please mail to EDB_DELL_Tag_Transfer@Dell.com once completed – Thank You" szoval lehet h ki kene hagyni az itthoni disztributorokat mivel ugy tunik - sot biztos - hogy a tagtransfer ingyenes. jo ha ez megvan akkor mar itthon is tudjak javitani elvileg - vagyi fognak kapni ingyen alkatreszt a tonkrement helyett. a kovi atveres -szerintem- hogy szervizdijat akarnak velunk fizettetni, de ha jobban megnezed ezt tag transfer policyt akkor ezt olvashatod benne:
    "2.2 Service availability upon transfer into a new location
    2.2 .1. Transfer into or between EMEA Indirect Countries where Dell Branded Services (DBS) are available: EMEA Indirect Countries where Dell Branded Services (DBS) are available: Bahrain, Bulgaria, Hungary, Israel, Kuwait, Oman, Qatar, Romania, Russian Federation, Saudi Arabia, Slovenia, Turkey, Ukraine, United Arab Emirates
    Collect and Return, Complete Care, Same Day, 247 and Parts Only service contracts are NOT available for transfer. There will be additional costs for these service contracts in the EMEA Indirect countries where DBS are available.
    Subject to availability of the Service in the end destination:
    • Systems that had NBD (Next Business Day) or RTD (Return to Depot) service contracts in original country of purchase, receive the same level of service in EMEA Indirect countries where DBS are available."
    . alapbol minden dell vasarlo - kulfoldon - NBD-t kap szoval en is ezt kaptam, eme iras alapjan pedig itthon is ilyen szintu szolgaltatast kell kapnam mint amilyet kint kapnek, kint pedig ingyenes lenne mivel mar beszeltem a nemet dell support teammel es ingyenes javitanak avagy kikuldenek az uj alkatreszt en meg kicserelnem. most az lesz a kovetkezo lepes h hetfon felhivom az osszes hazai disztributort es megtudakolom hogy mi a teendo ilyenkor. eddig mindenki azt mondta hogy szervizdijat kell fizetni, azonban en nem akarom hogy szervizben csereljek en is meg tudom csinalni. a tag transfert is felhozom hogy miert kellene nekem "Az adminisztrációs költség - Tag Transfer díja - 9500 Ft + Áfa" megfizetnem amikor csak egy e-mailt kell nekik is kuldeniuk ami ingyenes.

    tevedesben elsz, magyarorszagra nem fog neked egyik kulfoldi dell kepviselet sem kuldeni gepet, mar regisztralasnal sem lehet magyar cimet megadni. azert kell kulfoldi ismeros mert megadod az o cimet, kiviszik neki, majd feladja neked es 3-4 nap alatt megerkezik a lakhelyedre.

Új hozzászólás Aktív témák