Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nihill

    őstag

    válasz UHHH #68198 üzenetére

    Nekem volt/van gondom az e5501-en az alvó móddal. Munka végétől másnap reggelig az akku több mint felét megeszi (előtte az e6540 kb. egy hetet simán bírt így). Most jobb híján a hibernálást használom. Mondjuk nekem bitlocker is van rajta, ezért nem tudom kipróbálni a hacket amit írtál, nem akarok izélni a céges kötelező beállításokkal.

    Most jelenleg a hűtéssel szívok. A kezét törném le annak a mérnöknek csúfolt kontárnak, aki ezt így bele tervezte az e5501-be. A meleget a gép közepéről hőcsővel kivezetik a bal hátsó sarokba, és ott helyileg kifújják egy ventivel. Ez így csodálatos, viszont a laptop fennmaradó 80%-a meg más nem lévén csak a globális lehűlésben bízhat. Nekem délutánra minimális terhelés mellett is fixen 65-69c az M2 SSD, ami emiatt a halálba throttlingolja magát. (legalábbis jelenleg itt tartok a hiba megfejtésében) Már rendeltem hozzá laptop hűtőt, remélem megoldja, de az a vicc, teljesen alap terhelést kap a gép munka közben, mégcsak közepesnek sem mondanám, és már így gondok vannak.

Új hozzászólás Aktív témák