Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • beleszólok

    senior tag

    válasz kistewe #41444 üzenetére

    Régen, közel fél évvel ezelőtt szedtem le a 19-est. Igen, van víruskeresőm is, de ugye egyik sem 100%-ig megbízható.
    Engem momentán az zavar, hogy a dell.com-on kizárólag a hibás download linkeket találja meg a google, míg a fórumon (ha még létezik) semmi nyoma annak, hogy valaha volt A19.

    Mivel ilyesmit kizárólag a dell.com-ról töltök le, abban meg sokáig megbíztam annyira, hogy ne küldjek fel mindent a virustotal.com-ra. Elfogadtam, hogy a két saját keresőm azt mondja rájuk, hogy minden OK.

    Viszont most az új rendszer... kezdte azzal, hogy a win7 nem ismeri a hálókártyát.
    Letöltöttem a drivert, mellé a legfrissebbnek látszó BIOS-t, meg egy comodo installert, hogy megnézzem, milyen.
    Driver felmegy, van hálózat, megy utána a Comodo, majd elengedtem egy full scant a rendszeren.
    Két uninstaller.exe-ben (mindkettő valahol az AppData alatt) is malware-t jelzett, bár konkrétan nem mondta meg, hogy mit talált. Viszont elrakta karanténba úgy, hogy nem tudtam feltölteni elemzés céljából sem :)
    (gyanítom, hogy a comodonál megszokottnak mondható fals pozitív, de így, hogy régebbinek mondja a dell.com a legfrissebb BIOS-t, mint ami nálam van... elgondolkodtam, hogy talán mégsem fals :(

    [ Szerkesztve ]

    Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

Új hozzászólás Aktív témák