- Fórumok
- Notebookok
- Dell notebook topic
- (kiemelt téma)
- Bluetooth hangszórók
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Projektor topic
- SSD kibeszélő
- Apple MacBook
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Computex 2026: nehéz volt visszahozni a Ryzen 7 5800X3D-t
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Vezetékes FÜLhallgatók
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
-
18700 - 18651
77177 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 19901 19900 - 19801 19800 - 19701 19700 - 19601 19600 - 19501 19500 - 19401 19400 - 19301 19300 - 19201 19200 - 19101 19100 - 19001 19000 - 18901 18900 - 18801 18800 - 18701 18700 - 18651 18700 - 18601 18600 - 18501 18500 - 18401 18400 - 18301 18300 - 18201 18200 - 18101 18100 - 18001 18000 - 17901 17900 - 17801 17800 - 17701 17700 - 17601 17600 - 17501 17500 - 17401 17400 - 17301 17300 - 17201 17200 - 17101 17100 - 17001 17000 - 16901 16900 - 16801 16800 - 16701 16700 - 16601 16600 - 16501 16500 - 16401 16400 - 16301 16300 - 16201 16200 - 16101 16100 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
littlebrandy
tag
Az a baj, hogy mostani laptopokat élőben nem láttam mást, így ahhoz nem tudom hasonlítani. Simán lehet, hogy azok ugyanilyenek. Színeket és a fekete színt picit tudtam állítani a hozzá adott programmal.
0.88 Gamma
5 TelítettségEzzel a fehér fehér, a fekete már közel fekete, és élénkebbek a színek (talán picit túlságosan is
). De majd jobb lesz a helyzet, ha szerzek 1-2 napra egy monitor kalibrálót.Viszont ami tényleg megdöbbentő, hogy kb fél méteres távolságból lehet látni a pixeleket, és ez nekem nagyon zavaró. Igaz ezt a laptopot nem én fogom használni, és őt nem fogja zavarni ez, de biztos lesz akit igen. Ha folyamatosan nézed, akkor összefolyik, alig észrevehető, viszont ha hirtelen nézel a laptopra, akkor mintha rácsos lenne a képernyő (a világos színeknél). Amit azért ennyi pénzért az ember nem szeretne.
Élményindexre ennyit kapott: (n5110-2 Piros)
CPU - 6,4
RAM - 5,9
VGA - 4,7
3Dm - 6,1
HDD - 5,9Köszi az infokat azért ez valamelyest megnyugtatott

-
BullZeye
veterán
Én is N5110-et akarok venni és kicsit megrémisztett ez a kijelentés, hogy botrányos a képernyő!
Másnak is ez a tapasztalata? Nagyon fontos lenne, mert filmnézésre gyakran használnám!Az a baj, hogy mostani laptopokat élőben nem láttam mást, így ahhoz nem tudom hasonlítani. Simán lehet, hogy azok ugyanilyenek. Színeket és a fekete színt picit tudtam állítani a hozzá adott programmal.
0.88 Gamma
5 TelítettségEzzel a fehér fehér, a fekete már közel fekete, és élénkebbek a színek (talán picit túlságosan is
). De majd jobb lesz a helyzet, ha szerzek 1-2 napra egy monitor kalibrálót.Viszont ami tényleg megdöbbentő, hogy kb fél méteres távolságból lehet látni a pixeleket, és ez nekem nagyon zavaró. Igaz ezt a laptopot nem én fogom használni, és őt nem fogja zavarni ez, de biztos lesz akit igen. Ha folyamatosan nézed, akkor összefolyik, alig észrevehető, viszont ha hirtelen nézel a laptopra, akkor mintha rácsos lenne a képernyő (a világos színeknél). Amit azért ennyi pénzért az ember nem szeretne.
Élményindexre ennyit kapott: (n5110-2 Piros)
CPU - 6,4
RAM - 5,9
VGA - 4,7
3Dm - 6,1
HDD - 5,9 -
Aslan
aktív tag
Én is N5110-et akarok venni és kicsit megrémisztett ez a kijelentés, hogy botrányos a képernyő!
Másnak is ez a tapasztalata? Nagyon fontos lenne, mert filmnézésre gyakran használnám!n5110-esét nem tudom, de az n5010-esnek sem volt kiemelkedő a képernyője sajnos. Természetesen nem nevezném közel sem botrányosnak, de a korábbi laptopjaimnak mind jobb képernyője volt.
-
littlebrandy
tag
Rosszul emlékeztem, csak 3 van, 1db 2.0, és 2db 3.0. Sikerült feltelepíteni mindent, de Webcamhoz most hogy mondod, én se telepítettem drivert, nem is próbáltam még, majd holnap.
Tapasztalatok pár óra használat után (ami főleg programok telepítésével driverek
vadászásával telt)1) Brutálisan jól néz ki, nem csak a teteje piros, hanem a belső része is. Viszont jól látható, hogy nem a műanyag piros, hanem festett csak, így kíváncsi leszek 1 év használat után hogy fog kinézni...egy kis helyen le van kopva a festék, alatta szürke műanyag van.
2) Nem kopog a billentyűzet, legalábbis nálunk nem, siklik szépen hangtalanul, és ujjlenyomatot se hagy azon a festett barázdált felületen, vagy csak így az esti fény homályában nem tűnt fel, majd holnap a napfényben is megnézem. Viszont a tetején az is meglátszik, ha csak ránézel! Ujjlenyomatot kb fél méterről magára szippantja.
3) Képernyő az botrányos .... Asus a6vm notebookom van ami kb 6 éves, és egy ici-picit sem jobb az LCD panel.
- Betekintési szög az kb 10° ahol még nem torzítja a színeket/contrastot.
- És ez az első monitor ahol olyan érzésem van, mintha a pixelek körül egy fekete kontúr lenne. Azaz nem kell túlságosan közel hajolnom ahhoz, hogy lássam a pixeleket külön-külön. Ez nagyon kiábrándító, de bnőmnek ez pl fel se tűnt, így csak a házsártosabbaknak fog, akik mindenben a hibát keresik
mint én 
- Fekete színt nem ismeri a laptop, legközelebb a feketéhez egy igen csak szürke szín áll. (kb RGB 80,80,80)4) Tapi pad gyári beállítások mellett siralmas, és a multi touch egy nagy humbug. Átlagos ujjaimmal használhatatlan ha a multi touch be van kapcsolva, mert állandóan megáll, és görgőzni akar, mert úgy érzékeli, hogy 2 ujjal próbálkozok, így azt nagyon hamar ki kell kapcsolni. Viszont utána tökéletesen funkcionál, és multi-touch zoom is működik, egyedül a multi touch scrollozás ami megkeseríti az ember életét.
-Iszonyatosan jó a tapintása a tapi padnak, nem olyan ami a nyári melegben csúszóssá válik
5) Pozitívum, hogy kb 4 óra használat után nem volt forró a notebook alja. Processzor maghőmérséklete 53-59 fokos volt, de folyamatosan 25%-on járt windows updater miatt.
Simán ölbe lehetett venni, és úgy használni, alapvetően a bal oldala melegedett alul és felül egyaránt, de a Toshiba a200-hoz képest hidegnek tűnik.
Ami még hihetetlen, hogy szinte teljesen hangtalan a notebook .... De annyira, hogy csak akkor lehet hallani a vinyó hangját, ha teljesen oda tapasztom a fülemet, viszont nagy bánatomra, alapjáraton nem jár hozzá normális szoftver, hogy a ventit lehessen szabályozni. Gyakorlatban 55-60 fokig a venti 0 fordulaton van, aztán hirtelen elindul, ami nem nevezhető hangosnak, viszont hirtelen megnő kb 1800~RPM-re, ami önmagában nem is lenne baj, viszont 1800rpm~ leviszi a hőmérsékletet 53°C-ra aztán 5 másodperc múlva megint felmelegedik 59-re és megint elindul a venti. És ezt így folytatja kb 5-10 másodperces ciklusokban, amíg dolgozik a proci...
Ha erre tudna valaki egy jó és megbízható programot adni, hogy szép fokozatosan emelkedjen, és hangosodjon, azt megköszönném nagyon.
Így elsőre ennyi, próbáltam a hibákat kivesézni, mert arról kevés infó van neten, hisz mindenhol csak a jókat írják róla, hogy milyen gyors, és milyen szép, ami igaz is, viszont van egy árnyoldala is neki, pl a képernyő, de a 133k-t amennyiért vettük, oda-vissza megérte. Holnap talán kipróbálok rajta valami játékot, meg futtatok 1-2 tesztet.
Én is N5110-et akarok venni és kicsit megrémisztett ez a kijelentés, hogy botrányos a képernyő!
Másnak is ez a tapasztalata? Nagyon fontos lenne, mert filmnézésre gyakran használnám! -
horvathd
aktív tag
-
szaszapi
őstag
Még pár dolog, ami most így eszembe jutott, és böki a csőrömet, és eléggé vicces 2011-ben egy ilyen nagy cégtől.
6) Gyors feketeleves, a telepítési folyamatról:
- Nem adnak hozzá semmi Driver CD-t,
- nem adnak hozzá pontos infót/leírást, hogy milyen hardver is van benne pontosan,
- Dell oldala szánalmasan kevés infót tartalmaz arról, hogy mit is csinál 1-1 letölthető program.
- 70-90 kilóbájt/sec sebességgel kell letölteni kb 400 megányi driver-t.
- BlueTooth driver-ben Avast kártékony kódot talált, így telepíteni nem tudtam (/akartam).
- Leszenveded a 400 megányi Driver-t, és akkor veszed csak észre, hogy még egy normális nevet sem adtak neki, hogy tudd mi micsoda (R295444.exe), így +10 perc, míg kibogozod, hogy melyik a VGA, melyik az Audio (ami nem mellesleg telepítés után a program nyelve Lengyel/szlovák/Magyar keveréke, így egy részét értettem, egy részét nem.)
Jah és akkor még arról nem is beszélek, hogy kijelölést így kollektíve tiltják az oldalukon, nehogy már onnan lehessen copy-pastelni a fájlneveket
- Wifiből van kb 8 féle fent, nekem 1030N kell, de nem DELL-nek köszönhetem, hogy megtudtam, hogy ez van benne.
- Turbo Boost Technology Monitor Software -> Ezt nem tudtam telepíteni, mert a proci nem támogatja, csak tudnám, hogy akkor miért dobta ki a találatok között? (pontos serial numberre szűkítettem a találatot)
- Management Engine Interface -> Ez pl mire jó? Mit csinál?
- System Software -> Ez kell? Mi célt szolgál?így van minden amit leírtál sajna.Nekem fekete a laptop,és ezen látszik az ujjlenyomat,piros színen nem biztos hogy úgy feltűnik.
Tud valaki valamiféle webcam programot amivel lehet fényképet rögzíteni,mert nincs drivere az n5110-nek

-
csabiks
senior tag
-
petra88
csendes tag
tud valaki olyan progit dellre ami figyeli a proci hőmérsékletét (és lehetőleg jól méri)?
-
csabiks
senior tag
Sziasztok!
Van egy Dell n5010-es notim, win7-el (64bites). Néha olyan hibát produkál, hogy a c betűt nem veszi be, de ha nem csinálok vele semmit akkor kb 10 perc múlva már működik rendesen. Ez elég érdekes dolog, mert unokatesomnak is ugyan ilyen gépe van és neki is ezt csinálja. Másik probléma szintúgy mindkettőnknél, hogy "&" karakter abszolút nem tudunk írni.
Ez valami széria hiba lehet? Van esetleg valakinek hasonló problémája és megoldása rá?A válaszokat előre is köszi
Nálam egy fujitsu csinált ilyet amit egy bios frissítés megoldott.
-
petra88
csendes tag
Sziasztok!
Van egy Dell n5010-es notim, win7-el (64bites). Néha olyan hibát produkál, hogy a c betűt nem veszi be, de ha nem csinálok vele semmit akkor kb 10 perc múlva már működik rendesen. Ez elég érdekes dolog, mert unokatesomnak is ugyan ilyen gépe van és neki is ezt csinálja. Másik probléma szintúgy mindkettőnknél, hogy "&" karakter abszolút nem tudunk írni.
Ez valami széria hiba lehet? Van esetleg valakinek hasonló problémája és megoldása rá?A válaszokat előre is köszi
Szia!
Néha az enyém is kihagy betűket (ugyanilyenem van).
A tied mennyire melegszik? -
Relisys
senior tag
Sziasztok!
Van egy Dell n5010-es notim, win7-el (64bites). Néha olyan hibát produkál, hogy a c betűt nem veszi be, de ha nem csinálok vele semmit akkor kb 10 perc múlva már működik rendesen. Ez elég érdekes dolog, mert unokatesomnak is ugyan ilyen gépe van és neki is ezt csinálja. Másik probléma szintúgy mindkettőnknél, hogy "&" karakter abszolút nem tudunk írni.
Ez valami széria hiba lehet? Van esetleg valakinek hasonló problémája és megoldása rá?A válaszokat előre is köszi
-
huszi.gyb
senior tag
Sziasztok!
2 hónapja van egy Dell Inspiron N5010-esem, és egy pár napja elkezdett melegedni. Ez az első laptopom, szóval nem igazán tudom meddig normális, olyat hallottam, hogy 50 fok felé ne nagyon menjen fel. Amikor ez a melegedés volt 51 fokig ment, és mivel a hard disk sentinel is már a zöld helyett narancssárgával jelezte inkább kikapcsoltam. (Amúgy az átlag hőmérséklete olyan 39-42 fok körül szokott lenni.) A bal oldala szokott a legmelegebb lenni meg a tapipad. A billentyűk meg a másik oldal csak egy kicsit.
Ez mitől lehet? Vagy elképzelhető hogy így tavasszal/nyáron az eleve magasabb hrséklet miatt melegszik jobban? Meddig mehet fel amig nem gáz? Ha pedig gáz mit lehet vele csinálni?
Ja és a ventillátort is elég gyakran kapcsolgatja, mondjuk ezt azóta amióta megvan és nem most kezdte el.Szia!
Az biztos, hogy mivel a külső hőmérséklet magasabb, jobban melegszik, azt nem tudom, hogy mennyi a normális, de unokatesóm DELL-je a károk megelőzése érdekében 80fok körül kapcsolt ki. Esetleg tegyél alá hűtőpadot, vagy vidd el szervízbe, de még várd meg, hátha valaki tud konkrétabb hőfokot mondani.
Üdv: Huszi -
petra88
csendes tag
Sziasztok!
2 hónapja van egy Dell Inspiron N5010-esem, és egy pár napja elkezdett melegedni. Ez az első laptopom, szóval nem igazán tudom meddig normális, olyat hallottam, hogy 50 fok felé ne nagyon menjen fel. Amikor ez a melegedés volt 51 fokig ment, és mivel a hard disk sentinel is már a zöld helyett narancssárgával jelezte inkább kikapcsoltam. (Amúgy az átlag hőmérséklete olyan 39-42 fok körül szokott lenni.) A bal oldala szokott a legmelegebb lenni meg a tapipad. A billentyűk meg a másik oldal csak egy kicsit.
Ez mitől lehet? Vagy elképzelhető hogy így tavasszal/nyáron az eleve magasabb hrséklet miatt melegszik jobban? Meddig mehet fel amig nem gáz? Ha pedig gáz mit lehet vele csinálni?
Ja és a ventillátort is elég gyakran kapcsolgatja, mondjuk ezt azóta amióta megvan és nem most kezdte el. -
BullZeye
veterán
Rosszul emlékeztem, csak 3 van, 1db 2.0, és 2db 3.0. Sikerült feltelepíteni mindent, de Webcamhoz most hogy mondod, én se telepítettem drivert, nem is próbáltam még, majd holnap.
Tapasztalatok pár óra használat után (ami főleg programok telepítésével driverek
vadászásával telt)1) Brutálisan jól néz ki, nem csak a teteje piros, hanem a belső része is. Viszont jól látható, hogy nem a műanyag piros, hanem festett csak, így kíváncsi leszek 1 év használat után hogy fog kinézni...egy kis helyen le van kopva a festék, alatta szürke műanyag van.
2) Nem kopog a billentyűzet, legalábbis nálunk nem, siklik szépen hangtalanul, és ujjlenyomatot se hagy azon a festett barázdált felületen, vagy csak így az esti fény homályában nem tűnt fel, majd holnap a napfényben is megnézem. Viszont a tetején az is meglátszik, ha csak ránézel! Ujjlenyomatot kb fél méterről magára szippantja.
3) Képernyő az botrányos .... Asus a6vm notebookom van ami kb 6 éves, és egy ici-picit sem jobb az LCD panel.
- Betekintési szög az kb 10° ahol még nem torzítja a színeket/contrastot.
- És ez az első monitor ahol olyan érzésem van, mintha a pixelek körül egy fekete kontúr lenne. Azaz nem kell túlságosan közel hajolnom ahhoz, hogy lássam a pixeleket külön-külön. Ez nagyon kiábrándító, de bnőmnek ez pl fel se tűnt, így csak a házsártosabbaknak fog, akik mindenben a hibát keresik
mint én 
- Fekete színt nem ismeri a laptop, legközelebb a feketéhez egy igen csak szürke szín áll. (kb RGB 80,80,80)4) Tapi pad gyári beállítások mellett siralmas, és a multi touch egy nagy humbug. Átlagos ujjaimmal használhatatlan ha a multi touch be van kapcsolva, mert állandóan megáll, és görgőzni akar, mert úgy érzékeli, hogy 2 ujjal próbálkozok, így azt nagyon hamar ki kell kapcsolni. Viszont utána tökéletesen funkcionál, és multi-touch zoom is működik, egyedül a multi touch scrollozás ami megkeseríti az ember életét.
-Iszonyatosan jó a tapintása a tapi padnak, nem olyan ami a nyári melegben csúszóssá válik
5) Pozitívum, hogy kb 4 óra használat után nem volt forró a notebook alja. Processzor maghőmérséklete 53-59 fokos volt, de folyamatosan 25%-on járt windows updater miatt.
Simán ölbe lehetett venni, és úgy használni, alapvetően a bal oldala melegedett alul és felül egyaránt, de a Toshiba a200-hoz képest hidegnek tűnik.
Ami még hihetetlen, hogy szinte teljesen hangtalan a notebook .... De annyira, hogy csak akkor lehet hallani a vinyó hangját, ha teljesen oda tapasztom a fülemet, viszont nagy bánatomra, alapjáraton nem jár hozzá normális szoftver, hogy a ventit lehessen szabályozni. Gyakorlatban 55-60 fokig a venti 0 fordulaton van, aztán hirtelen elindul, ami nem nevezhető hangosnak, viszont hirtelen megnő kb 1800~RPM-re, ami önmagában nem is lenne baj, viszont 1800rpm~ leviszi a hőmérsékletet 53°C-ra aztán 5 másodperc múlva megint felmelegedik 59-re és megint elindul a venti. És ezt így folytatja kb 5-10 másodperces ciklusokban, amíg dolgozik a proci...
Ha erre tudna valaki egy jó és megbízható programot adni, hogy szép fokozatosan emelkedjen, és hangosodjon, azt megköszönném nagyon.
Így elsőre ennyi, próbáltam a hibákat kivesézni, mert arról kevés infó van neten, hisz mindenhol csak a jókat írják róla, hogy milyen gyors, és milyen szép, ami igaz is, viszont van egy árnyoldala is neki, pl a képernyő, de a 133k-t amennyiért vettük, oda-vissza megérte. Holnap talán kipróbálok rajta valami játékot, meg futtatok 1-2 tesztet.
Még pár dolog, ami most így eszembe jutott, és böki a csőrömet, és eléggé vicces 2011-ben egy ilyen nagy cégtől.
6) Gyors feketeleves, a telepítési folyamatról:
- Nem adnak hozzá semmi Driver CD-t,
- nem adnak hozzá pontos infót/leírást, hogy milyen hardver is van benne pontosan,
- Dell oldala szánalmasan kevés infót tartalmaz arról, hogy mit is csinál 1-1 letölthető program.
- 70-90 kilóbájt/sec sebességgel kell letölteni kb 400 megányi driver-t.
- BlueTooth driver-ben Avast kártékony kódot talált, így telepíteni nem tudtam (/akartam).
- Leszenveded a 400 megányi Driver-t, és akkor veszed csak észre, hogy még egy normális nevet sem adtak neki, hogy tudd mi micsoda (R295444.exe), így +10 perc, míg kibogozod, hogy melyik a VGA, melyik az Audio (ami nem mellesleg telepítés után a program nyelve Lengyel/szlovák/Magyar keveréke, így egy részét értettem, egy részét nem.)
Jah és akkor még arról nem is beszélek, hogy kijelölést így kollektíve tiltják az oldalukon, nehogy már onnan lehessen copy-pastelni a fájlneveket
- Wifiből van kb 8 féle fent, nekem 1030N kell, de nem DELL-nek köszönhetem, hogy megtudtam, hogy ez van benne.
- Turbo Boost Technology Monitor Software -> Ezt nem tudtam telepíteni, mert a proci nem támogatja, csak tudnám, hogy akkor miért dobta ki a találatok között? (pontos serial numberre szűkítettem a találatot)
- Management Engine Interface -> Ez pl mire jó? Mit csinál?
- System Software -> Ez kell? Mi célt szolgál? -
BullZeye
veterán
na ez jó,de a dvd meghajtódat nézd meg mert ha rossz akkor már gariba nyomathatod is vissza.Nekem csak 3 usb bemenet vana gépen,neked hogy van 4? elég durva a gép múgy.élményindexbe 7.4 kaptam procira 7.6-ot a memóriára.Nem találok én meg webcam drivert,nem értem.1-2 hátrányt azért mondanék:
kopogó billentyűzet
touch és körülötte tiszta ujjlenyomat,nagyon durván meglátszik
nekem annyira nem jön be a kijelző,betekintési szögek nem valami jók.Rosszul emlékeztem, csak 3 van, 1db 2.0, és 2db 3.0. Sikerült feltelepíteni mindent, de Webcamhoz most hogy mondod, én se telepítettem drivert, nem is próbáltam még, majd holnap.
Tapasztalatok pár óra használat után (ami főleg programok telepítésével driverek
vadászásával telt)1) Brutálisan jól néz ki, nem csak a teteje piros, hanem a belső része is. Viszont jól látható, hogy nem a műanyag piros, hanem festett csak, így kíváncsi leszek 1 év használat után hogy fog kinézni...egy kis helyen le van kopva a festék, alatta szürke műanyag van.
2) Nem kopog a billentyűzet, legalábbis nálunk nem, siklik szépen hangtalanul, és ujjlenyomatot se hagy azon a festett barázdált felületen, vagy csak így az esti fény homályában nem tűnt fel, majd holnap a napfényben is megnézem. Viszont a tetején az is meglátszik, ha csak ránézel! Ujjlenyomatot kb fél méterről magára szippantja.
3) Képernyő az botrányos .... Asus a6vm notebookom van ami kb 6 éves, és egy ici-picit sem jobb az LCD panel.
- Betekintési szög az kb 10° ahol még nem torzítja a színeket/contrastot.
- És ez az első monitor ahol olyan érzésem van, mintha a pixelek körül egy fekete kontúr lenne. Azaz nem kell túlságosan közel hajolnom ahhoz, hogy lássam a pixeleket külön-külön. Ez nagyon kiábrándító, de bnőmnek ez pl fel se tűnt, így csak a házsártosabbaknak fog, akik mindenben a hibát keresik
mint én 
- Fekete színt nem ismeri a laptop, legközelebb a feketéhez egy igen csak szürke szín áll. (kb RGB 80,80,80)4) Tapi pad gyári beállítások mellett siralmas, és a multi touch egy nagy humbug. Átlagos ujjaimmal használhatatlan ha a multi touch be van kapcsolva, mert állandóan megáll, és görgőzni akar, mert úgy érzékeli, hogy 2 ujjal próbálkozok, így azt nagyon hamar ki kell kapcsolni. Viszont utána tökéletesen funkcionál, és multi-touch zoom is működik, egyedül a multi touch scrollozás ami megkeseríti az ember életét.
-Iszonyatosan jó a tapintása a tapi padnak, nem olyan ami a nyári melegben csúszóssá válik
5) Pozitívum, hogy kb 4 óra használat után nem volt forró a notebook alja. Processzor maghőmérséklete 53-59 fokos volt, de folyamatosan 25%-on járt windows updater miatt.
Simán ölbe lehetett venni, és úgy használni, alapvetően a bal oldala melegedett alul és felül egyaránt, de a Toshiba a200-hoz képest hidegnek tűnik.
Ami még hihetetlen, hogy szinte teljesen hangtalan a notebook .... De annyira, hogy csak akkor lehet hallani a vinyó hangját, ha teljesen oda tapasztom a fülemet, viszont nagy bánatomra, alapjáraton nem jár hozzá normális szoftver, hogy a ventit lehessen szabályozni. Gyakorlatban 55-60 fokig a venti 0 fordulaton van, aztán hirtelen elindul, ami nem nevezhető hangosnak, viszont hirtelen megnő kb 1800~RPM-re, ami önmagában nem is lenne baj, viszont 1800rpm~ leviszi a hőmérsékletet 53°C-ra aztán 5 másodperc múlva megint felmelegedik 59-re és megint elindul a venti. És ezt így folytatja kb 5-10 másodperces ciklusokban, amíg dolgozik a proci...
Ha erre tudna valaki egy jó és megbízható programot adni, hogy szép fokozatosan emelkedjen, és hangosodjon, azt megköszönném nagyon.
Így elsőre ennyi, próbáltam a hibákat kivesézni, mert arról kevés infó van neten, hisz mindenhol csak a jókat írják róla, hogy milyen gyors, és milyen szép, ami igaz is, viszont van egy árnyoldala is neki, pl a képernyő, de a 133k-t amennyiért vettük, oda-vissza megérte. Holnap talán kipróbálok rajta valami játékot, meg futtatok 1-2 tesztet.
-
huszi.gyb
senior tag
Az a baj, hogy a kérdésedre lehet válaszolni, de gondolom nem erre vagy kíváncsi:
Igen, ami elfut egy 550M-es dell konfiguráción, az egy 540M-esen is el fog futni.
Ha jól értelek, akkor a kérdésed az, hogy mekkora a különbség az L502x (Core i3-2310M, 2GB RAM, GT540, 320GB, 15.6"), a másik L502x (Core i5-2410M, 4GB RAM, GT540, 500GB, 15.6"), és az L702x (Core i5-2410M, 3GB RAM, GT550M, 17.3") között?
Ha ebbe belevesszük, hogy az áraik 239eFt, 264eFt, és 265eFt, akkor szerintem:
- ha csak az elsőre lesz pénzed, akkor azt vedd, bőven elég lesz a felsoroltakra;
- ha a második és harmadik is megfizethető számodra, akkor a másodikat (ha notebook kell, amit egy lány is kényelmesen tud cipelni)
- ha a gép nem lesz soha cipelve, csak akkor a harmadikat, mert az már nagy, és kényelmetlen cipelni (szerintem!).Mindent egybevetve nekem a második a legszimpibb, mert:
- annak van a legtöbb RAMja, ami igenis fontos;
- azé a legnagyobb winyó, ami hosszú távon hálás tud lenni;
- abban már i5 proci van, ami (az asztali gépekből kiindulva) jóval erősebb, mint az i3, és ez később munka közben (photoshop, CAD-progik, stb.) meghálálja magát;
- az L702x kijelzője ugyan nagyobb natív felbontást ad, de akkor többet is kell számolni játéknál, és (gondolom) ez a fogyasztáson is meglátszik szépen.Egyet értek, de ennyivel még kiegészíteném:
Szerintem, ha már otthonra vesz valaki, és nem akarja cipelni vegyen PC-t olcsóbb az alkatrész, tovább bírja, és olcsóbb javítani. De ez csak az én véleményem. -
Geresics
addikt
Üdv mindenki kis segítséget szeretnék kérni.
Párom akar magának egy laptopot, és laptop téren nem vagyok otthon. Azt már eldöntöttem, több elismerő visszajelzésből, hogy Dell gépet javaslok neki. Viszont ő kijelentette, hogy játszani is akar a gépen, nem csak net + filmezés.
Játékok alatt értendő Heroes V esetleg a VI no meg a WoW. Nézegettem a Dell gépeket, meg a laptop videokártyákat; és kaptam egy oldal linket, ahol az összes videokártyáról van teszt meg teszt eredmény; program és játék értékelések is. Nos a GF 550M szériás kártyánál láttam WoW tesztet;de az 540M-esnél nem. Érdekelne, hogy ha egy játék elfut egy 550M-es dell konfiguráción; akkor egy 540M-esen is el fog futni?A versenyzők:
Dell XPS L502x
vs.
Dell XPS L702x
Kösz előre is
Az a baj, hogy a kérdésedre lehet válaszolni, de gondolom nem erre vagy kíváncsi:
Igen, ami elfut egy 550M-es dell konfiguráción, az egy 540M-esen is el fog futni.
Ha jól értelek, akkor a kérdésed az, hogy mekkora a különbség az L502x (Core i3-2310M, 2GB RAM, GT540, 320GB, 15.6"), a másik L502x (Core i5-2410M, 4GB RAM, GT540, 500GB, 15.6"), és az L702x (Core i5-2410M, 3GB RAM, GT550M, 17.3") között?
Ha ebbe belevesszük, hogy az áraik 239eFt, 264eFt, és 265eFt, akkor szerintem:
- ha csak az elsőre lesz pénzed, akkor azt vedd, bőven elég lesz a felsoroltakra;
- ha a második és harmadik is megfizethető számodra, akkor a másodikat (ha notebook kell, amit egy lány is kényelmesen tud cipelni)
- ha a gép nem lesz soha cipelve, csak akkor a harmadikat, mert az már nagy, és kényelmetlen cipelni (szerintem!).Mindent egybevetve nekem a második a legszimpibb, mert:
- annak van a legtöbb RAMja, ami igenis fontos;
- azé a legnagyobb winyó, ami hosszú távon hálás tud lenni;
- abban már i5 proci van, ami (az asztali gépekből kiindulva) jóval erősebb, mint az i3, és ez később munka közben (photoshop, CAD-progik, stb.) meghálálja magát;
- az L702x kijelzője ugyan nagyobb natív felbontást ad, de akkor többet is kell számolni játéknál, és (gondolom) ez a fogyasztáson is meglátszik szépen. -
csabiks
senior tag
Játékoknál pár FPS-t jelent az i7-es proci (i5-höz képest). Ha nem fogsz vele videókat konvertálgatni, meg renderelgetni, esetleg virtualizálni agyba főbe, olyan sok plusszt nem fog jelenteni. Hosszútávon az i7-es szerintem jobb mert gyorsabb és még is csak 4 magos. Szerintem az árak max 10-15 esetleg 20al mennek majd lejjebb (2hónap alatt). Sokat nem nagyon érdemes rá várni, kategóriájában ez most a legjobb vétel (főleg a 3 év gari miatt).
-
csabiks
senior tag
-
szaszapi
őstag
AIDA64-ben cache és memory benchmarknál 30%-os proci overclockingot ír

-
szaszapi
őstag
-
Tipsz
csendes tag
Hello!
Én is tervezek egy kis beruházást egy n5110-be.
Megéri azt a plusz 20 000 ft-t az i7es proci?
Hosszú távra tervezek.
Érdesem várni még a vásárlással?/ár változásra gondolok főképp/
Válaszokat előre is köszönöm!Üdv Tipsz
-
csabiks
senior tag
Üdv mindenki kis segítséget szeretnék kérni.
Párom akar magának egy laptopot, és laptop téren nem vagyok otthon. Azt már eldöntöttem, több elismerő visszajelzésből, hogy Dell gépet javaslok neki. Viszont ő kijelentette, hogy játszani is akar a gépen, nem csak net + filmezés.
Játékok alatt értendő Heroes V esetleg a VI no meg a WoW. Nézegettem a Dell gépeket, meg a laptop videokártyákat; és kaptam egy oldal linket, ahol az összes videokártyáról van teszt meg teszt eredmény; program és játék értékelések is. Nos a GF 550M szériás kártyánál láttam WoW tesztet;de az 540M-esnél nem. Érdekelne, hogy ha egy játék elfut egy 550M-es dell konfiguráción; akkor egy 540M-esen is el fog futni?A versenyzők:
Dell XPS L502x
vs.
Dell XPS L702x
Kösz előre is
A wow az Intel hd 3000-esen is elfut, szal ott sem fog gondot okozni.
-
csabiks
senior tag
-
Arethan
csendes tag
Üdv mindenki kis segítséget szeretnék kérni.
Párom akar magának egy laptopot, és laptop téren nem vagyok otthon. Azt már eldöntöttem, több elismerő visszajelzésből, hogy Dell gépet javaslok neki. Viszont ő kijelentette, hogy játszani is akar a gépen, nem csak net + filmezés.
Játékok alatt értendő Heroes V esetleg a VI no meg a WoW. Nézegettem a Dell gépeket, meg a laptop videokártyákat; és kaptam egy oldal linket, ahol az összes videokártyáról van teszt meg teszt eredmény; program és játék értékelések is. Nos a GF 550M szériás kártyánál láttam WoW tesztet;de az 540M-esnél nem. Érdekelne, hogy ha egy játék elfut egy 550M-es dell konfiguráción; akkor egy 540M-esen is el fog futni?A versenyzők:
Dell XPS L502x
vs.
Dell XPS L702x
Kösz előre is
-
szaszapi
őstag
-
csabiks
senior tag
na ez jó,de a dvd meghajtódat nézd meg mert ha rossz akkor már gariba nyomathatod is vissza.Nekem csak 3 usb bemenet vana gépen,neked hogy van 4? elég durva a gép múgy.élményindexbe 7.4 kaptam procira 7.6-ot a memóriára.Nem találok én meg webcam drivert,nem értem.1-2 hátrányt azért mondanék:
kopogó billentyűzet
touch és körülötte tiszta ujjlenyomat,nagyon durván meglátszik
nekem annyira nem jön be a kijelző,betekintési szögek nem valami jók.az esata port USB is egybe
2in1
Nálad a vinyó hány pontot kapott? -
szaszapi
őstag
na ez jó,de a dvd meghajtódat nézd meg mert ha rossz akkor már gariba nyomathatod is vissza.Nekem csak 3 usb bemenet vana gépen,neked hogy van 4? elég durva a gép múgy.élményindexbe 7.4 kaptam procira 7.6-ot a memóriára.Nem találok én meg webcam drivert,nem értem.1-2 hátrányt azért mondanék:
kopogó billentyűzet
touch és körülötte tiszta ujjlenyomat,nagyon durván meglátszik
nekem annyira nem jön be a kijelző,betekintési szögek nem valami jók. -
csabiks
senior tag
Vettem egy Logitech N120-as hűtőpadot, elképesztően jól hűt, ajánlom mindenkinek.
-
Chaser
legenda
-
kor84
csendes tag
-
BullZeye
veterán
Köszi a tippet, nagyon hasznos volt. Megmondom őszintén eszembe se jutott ezen gondolkozni hogy most USB2.0 vagy USB 3.0-ba dugtam e, de ez volt a baj.
A dolog vicces oldala, hogy 2 USB slotba is dugtam a pendrive-ot, és mint kiderült pont kifogtam a 4ből azt 2-t ami usb3.0.
Köszönöm!
-
szaszapi
őstag
Üdv
Ma vettünk egy Dell n5110 notebookot, és alapból FreeDos járt hozzá, és semmi driver CD.
Megpróbáltam feltelepíteni rá a W7-et viszont folyamatosan azt írja ki, hogy:
"Egy cd/dvd-meghajtó szükséges eszközillesztője hiányzik...."USBről próbálom telepíteni W7-et, és nem szeretném szétszedni az alig 1 órás gépet, hogy lehúzzam a DVD meghajtót a telepítésre. Szóval ilyenkor mi a teendő?
én is ma vettem egy ilyen gépet,és nálam tökéletesen olvasta a win7 lemezt.lehet nem jó az író.Pendrivra tudsz csinálni telepítőt,csak az usb 2.0ba dugd mert a 3.0-hoz kell a driver anélkül nem látja a pendrive-ot
-
BullZeye
veterán
Üdv
Ma vettünk egy Dell n5110 notebookot, és alapból FreeDos járt hozzá, és semmi driver CD.
Megpróbáltam feltelepíteni rá a W7-et viszont folyamatosan azt írja ki, hogy:
"Egy cd/dvd-meghajtó szükséges eszközillesztője hiányzik...."USBről próbálom telepíteni W7-et, és nem szeretném szétszedni az alig 1 órás gépet, hogy lehúzzam a DVD meghajtót a telepítésre. Szóval ilyenkor mi a teendő?
-
premete
veterán
Fel kell telepíteni a wwan drivereit és a wireless managert.
-
mamboo
tag
Sziasztok Van egy 1012 mini 3g-s gps-es dell-em..
A telefonszolgáltatómtól van egy mobilnetes sim kártyám..
Na már most..hogy tudom ezt használni?
A sim kártyát betettem a helyére..aztán?
Nagyon szépen köszönöm ha írnátok nekem evvel kapcsolatban.. -
huszi.gyb
senior tag
Igen, lehetséges, de az volt kéznél
és csak a bordák közé beszúrtam (nem koppig) és simán kiszedett egy hatalmas pormacsekot... utána már porszívó és ecset jött nálam is
mod: kezdetben az ecset gyenge volt, nem hozta ki

-
sunone
aktív tag
ha lehetseges tu helyett biztonsagosabb ecsetet hasznalni, esetleg a hagyomanyos puhabb fabol keszult fogpiszkalot. Ha nincs keznel suritett levego, egy erosebb hajszarito is besegithet az ecsetnek...
-
huszi.gyb
senior tag
Én szétszedtem, és porszívóval, tűvel a hűtőbordák közét, illetve a venti alól tűvel kb fél cm átmérőjű pormacskákat szedtem ki, szóval szerintem a sűrített levegő ide kevés. Sok sikert!
-
SzaboZE
addikt
Sziasztok!
Egy Dell Inspiron 1520-as laptopom van, 3 és fél éves már, de nagyon szeretem. Az lenne a probléma, hogy pár óra után felmelegszik és kikapcsol. Everest szerint a CPU 70-80 fokos, 85 körül szokta megadni magát. Tavaly nyáron is csinálta már, vettem alá egy hűtőpadot és akkor úgy jó volt, de most hűtőpaddal együtt is ennyire felmelegszik. Lehet én voltam a hülye, hogy nem vittem el addig szervízbe, míg garanciás volt.. A ventilátor nem mindig forog, lehet, hogy csak kikéne tisztítani? Vegyek én sűrített levegőt, szedjem szét és próbáljam meg kifújni? (Nemtom mennyire nagy ördöngösség egy ilyet megcsinálni..) Vagy találtam egy ilyen ajánlatot: http://www.kupontar.hu/kuponok/notebook-laptop-belso-tisztitas-kupon Ez megéri?
Előre is köszönöm a segítséget!Szét kell szedni, nagyon sok por tud belegyűlni.
-
CaNdEjj
csendes tag
Szia!
Unoktesómnak is van egy kb 4 éves DELL-je 2.0 Ghz processzor stb... állandóan túlmelegedett és kikapcsolt, szétszereltem alaplapig, kitakarítottam, összeraktam, párnába fúrva játszottam+videót futtattam egyszerre és nem melegedett túl... kb 4-5 óra munka volt szétszedni, és összerakni, de megéri.Köszi, akkor megpróbálkozom majd vele! Vegyek sűrített levegőt a kitisztításhoz vagy elég csak letörölni, kiporszívózni a porszemecskéket?

-
huszi.gyb
senior tag
Sziasztok!
Egy Dell Inspiron 1520-as laptopom van, 3 és fél éves már, de nagyon szeretem. Az lenne a probléma, hogy pár óra után felmelegszik és kikapcsol. Everest szerint a CPU 70-80 fokos, 85 körül szokta megadni magát. Tavaly nyáron is csinálta már, vettem alá egy hűtőpadot és akkor úgy jó volt, de most hűtőpaddal együtt is ennyire felmelegszik. Lehet én voltam a hülye, hogy nem vittem el addig szervízbe, míg garanciás volt.. A ventilátor nem mindig forog, lehet, hogy csak kikéne tisztítani? Vegyek én sűrített levegőt, szedjem szét és próbáljam meg kifújni? (Nemtom mennyire nagy ördöngösség egy ilyet megcsinálni..) Vagy találtam egy ilyen ajánlatot: http://www.kupontar.hu/kuponok/notebook-laptop-belso-tisztitas-kupon Ez megéri?
Előre is köszönöm a segítséget!Szia!
Unoktesómnak is van egy kb 4 éves DELL-je 2.0 Ghz processzor stb... állandóan túlmelegedett és kikapcsolt, szétszereltem alaplapig, kitakarítottam, összeraktam, párnába fúrva játszottam+videót futtattam egyszerre és nem melegedett túl... kb 4-5 óra munka volt szétszedni, és összerakni, de megéri. -
huszi.gyb
senior tag
-
CaNdEjj
csendes tag
Sziasztok!
Egy Dell Inspiron 1520-as laptopom van, 3 és fél éves már, de nagyon szeretem. Az lenne a probléma, hogy pár óra után felmelegszik és kikapcsol. Everest szerint a CPU 70-80 fokos, 85 körül szokta megadni magát. Tavaly nyáron is csinálta már, vettem alá egy hűtőpadot és akkor úgy jó volt, de most hűtőpaddal együtt is ennyire felmelegszik. Lehet én voltam a hülye, hogy nem vittem el addig szervízbe, míg garanciás volt.. A ventilátor nem mindig forog, lehet, hogy csak kikéne tisztítani? Vegyek én sűrített levegőt, szedjem szét és próbáljam meg kifújni? (Nemtom mennyire nagy ördöngösség egy ilyet megcsinálni..) Vagy találtam egy ilyen ajánlatot: http://www.kupontar.hu/kuponok/notebook-laptop-belso-tisztitas-kupon Ez megéri?
Előre is köszönöm a segítséget! -
tomic
addikt
-
Chaser
legenda
-
littlebrandy
tag
Sziasztok!
Kinéztem 2 laptopot, az a kérdésem lenne, hogy melyik érné meg jobban ha egyetemi időszakra venném (autocad, játék-de nem a legbrutálabb fps-ek)? A procik és a videókártyák közötti különbség mekkora? Az elsőben a proci jobb a másodikban a videókari és nem tudom melyik konfig lenne jobb. Árban ugyanott vannak 170k körül. Pls segítsetek!

DELL Inspiron N5010-90
PROCESSZOR: Intel Core i5-480M 2.67GHz
MEMÓRIA MÉRET: 4Gb
MEMÓRIA TÍPUS: DDR3
KÉPERNYŐ ÁTMÉRŐ: 15,6"
FELBONTÁS: 1366x768 (WXGA)
LED KIJELZŐ: Igen
INTEGRÁLT VGA TÍPUS: ATi Mobil RadeOn HD5650
MEREVLEMEZ: 500 Gb
OPTIKAI MEGHAJTÓ: DVD-RW
OPERÁCIÓS RENDSZER: FreeDOSDell Inspiron 5110
Intel Core i5-2410M, 4GB, DDR3, 500GB, NVIDIA GeForce GT 525, WEBCAM, Bluetooth, Kártyaolvasó, 15,6", 1366x768, HDMI, eSATA, 3xUSB, WLAN, 10/100Mb, AUDIO, DVD Super Multi, 2,65Kg, LED, Black, 6cella, D-SUB -
huszi.gyb
senior tag
-
Chaser
legenda
Sziasztok!
Notebook vásárlására adom a fejem, kinéztem most már véglegesnek mondható notebookomat:
DELL Inspiron N5010
Képernyő méret 15,6"
Felbontás WXGA HD LED (1366 x 768)
CPU Intel Core i3-370M (2,4 GHz, 2 x 256 KB + 3 MB)
HDD 320 GB, 5400 RPM, SATA
RAM 1 x 2 GB DDR3-1066
ODD DVD Super Multi
VGA ATI Radeon HD5470 512MB
Kártyaolvasó Igen
USB 3 x USB 2.0
1 x eSATA , 1 x VGA , 1 x HDMI
Garancia: 36 hónap
Ár: 147.000FtAz lenne a kérdésem, hogy jól tudom-e hogy ebbe bele tudnék rakni még 1*2Gb DDR3 ramot?
Köszönöm előre is.
Üdv: Huszi5110-et vegyél 163k-ért,alapból 4GB ram, 500-as hdd, jóval erősebb gt 525 ami lekapcsolható, i3 2310m, kb egy i3 370-nek felel meg, usb3 és ezen már helyszíni gar van, az 5010-eken csak szerviz.
Új hozzászólás Aktív témák
-
18700 - 18651
77177 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 19901 19900 - 19801 19800 - 19701 19700 - 19601 19600 - 19501 19500 - 19401 19400 - 19301 19300 - 19201 19200 - 19101 19100 - 19001 19000 - 18901 18900 - 18801 18800 - 18701 18700 - 18651 18700 - 18601 18600 - 18501 18500 - 18401 18400 - 18301 18300 - 18201 18200 - 18101 18100 - 18001 18000 - 17901 17900 - 17801 17800 - 17701 17700 - 17601 17600 - 17501 17500 - 17401 17400 - 17301 17300 - 17201 17200 - 17101 17100 - 17001 17000 - 16901 16900 - 16801 16800 - 16701 16700 - 16601 16600 - 16501 16500 - 16401 16400 - 16301 16300 - 16201 16200 - 16101 16100 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Notebookok
- Dell notebook topic
- (kiemelt téma)
- Autós topik
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Nagyobb kijelzőt kap a Xiaomi 18 Pro - hátul
- Windows 10
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Hyundai, Kia topik
- Építő/felújító topik
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- MasterDeeJay: Low budget (50.000 forint) light gémer gép összerakása
- Bittorrent topik
- További aktív témák...
- Surface 5 - i7-7.gen 8 GB RAM/256 GB SSD + 101 gombos bill, touchpad
- Surface 5 - i7-7.gen + 101 gombos bill, touchpad, 8 GB RAM/256 GB SSD
- Dell Latitude 7480 laptop (14FHD/I7-6600U/MagyarVilágító)
- ÚJ! Microsoft Surface Laptop 5 13,5" Fekete i5-1235U 16GB 512GB magyarbill 1 év garancia
- ÚJ! Microsoft Surface Laptop 5 13,5" Fekete i5-1235U 16GB 1000GB magyarbill 1 év garancia
- Lenovo ThinkPad L14 Gen 1 Ryzen 5 pro 4650U, 16GB RAM, 256-512GB SSD, jó akku, számla, gar
- Lenovo ThinkStation P300 Workstation,i5-4590,16GB DDR3,256GB SSD,2GB VGA,WIN11
- iPhone 15 128GB 89% (1év Garancia)
- AKCIÓ! ASROCK B650M R7 8700F 32GB DDR5 512GB SSD RX 7900 16GB Jonsbo D31 TG fehér ADATA 750W
- AKCIÓ! MSI Z170A Krait Gaming 3X alaplap garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

). De majd jobb lesz a helyzet, ha szerzek 1-2 napra egy monitor kalibrálót.
Másnak is ez a tapasztalata? Nagyon fontos lenne, mert filmnézésre gyakran használnám!
mint én



és csak a bordák közé beszúrtam (nem koppig) és simán kiszedett egy hatalmas pormacsekot... utána már porszívó és ecset jött nálam is





