Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobe

    veterán

    válasz SzaboZE #14929 üzenetére

    az 500 as HDD már a studio 1555nél is alap volt, elég régóta, akárcsak a 4570es vga, szóval a dell nem találta fel a spanyolviaszt ezen a téren, az i7es proci meg, ami a termékvonal legerősebbje, jött magától a trendváltással, mint anno a 1555nél a p8700 és afeletti c2duok. Én nem ülnék seggre ettől sem, mert az i7 sem egy tegnapi találmány
    Szvsz mivel épp egy palettaváltás van a c2d és i szériás procik között és utóbbiak már kifutó darabok, a kutya nem fogja keresni őket, egy ilyen cucc max bruttó 250 et ér. Legalábbis én ennél többet nem adnék érte, mert "semmivel" nem tud többet, mint az előd 1555, csupán azt, hogy a brand egyik legerősebb darabja, de csupa olyan dolgokból áll, ami nem extrának, hanem alapnak számít. Nekem ez ekkora felárat nem ér meg például.

    Nézd meg a sonyt pl, belőtt magának egy árszinvonalat, a kb 300 ezer forintot, és a legkelendőbb termékeit ugyananyniért adja, nem számít, hogy 3-4 éve azért a pénzért csak egy sima P4et tudott a gépbe rakni, 1-2 éve 2 magos procit, most meg már a core cuccokat adja ugyanannyiért, nem játsza el azt, hogy piacon hagyja a régi notikat ugyanolyan áron, és ahhoz képest rápakol 20-40%ot az újakra. Igaz, hogy sokkal drágábbak az átlag gépeknél, de legalább tudom, hogy ugyanannyi pénzért évek múlva is azt fogom kapni: közép, vagy felsőkategóriás gépet, nem 8 fajta termékvonal (studio, inspiron, latitude, stb) 8 fajta változatát - core i proci, core 2 duo stb....az én logikám szerint ha van egy technológiai fejlődés, de nincs mellette más esemény (a forint romlása, stb) akkor értelemszerűen a régi, elavult termék árának kéne esnie, nem az újnak az egekbe szöknie

    én pl hónapok óta nem találok magamnak normális laptopot, mert egyszerűen az ár-érték arányok röhejesek. Ami gáz, mert a msotani meg halódik.
    A dell inspiron 1564 jónak mutatkozott, sorra elvérzett a teszteken, a normális studiok árát újév után érthetetlenül felnyomták (erősödő forint, karácsonyi kiárusitás utáni hullámban rápakoltak egy laza 15%ot, de mire fel) Már azon gondolkodom, hogy külföldről hozatok inkább világgaranciás gépet, az egyetlen gép amiről elhiszem, hogy jól van árazva, az a cca 400 ezres sony vaio F, tényleg ég és föld a különbség minőségben a 300 ezres dellhez, a 230 ezres asushoz és a többi hez képest. Nem mondom, hogy ér 400 ezret, de a minősége azt a 40-60%os felárat megéri.
    Fél éve rágom a kefét, és várok a messiásra, mert hát "hülye azért nem vagyok", tudom, hogy ezek közül amiket mso ennyiért árulnak, egy sem ér annyit sajnos, amennyit kérnek érte

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák