Hirdetés

2019. augusztus 25., vasárnap

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

(#12851) viztelen

viztelen
(tag)

Üdv!
Dell Latitude E6400 gépem van Win 7 RC1 64 bit-tel, update-elve , és újabban rosszalkodik :S

Múlt héten feltelepítettem a Bluesoleil legfrisebb verzióját (ami elvileg Win7 kompatibilis), és nem sokkal utána nem megy sokáig az akksi.
(kedden lett feltelepítve a Bluesoleil, és pénteken vettem észre a hibát. addig nagyjából folyamatosan adapteren volt a gép.)

Ha csak akksiról megy, akkor azt írja ki, hogy "Consider Replacing your battery", és max fél óra után kikapcsol, folyamatosan megy le a töltöttség-jelző... (volt már olyan is, hogy 10 perc alatt lement 100%ról kikapcsolásig)

Nem tudom,hogy ez a bluesoleil miatt történt (USB-s bluetooth-t használok, az alap win 7 BT kezelőjét nem tudom használni, mert az eszközök párosítása után nem tudok csatlakozni hozzájuk), vagy pedig azért, mert valahol túláramot kapott az akksi, vagy nem tudom....

A gép kb 10 hónapos, szóval nem olyan öreg, hogy ilyen jellegű problémák legyenek. Szervizbe csak végső esetben vinném el, mivel dolgozok rajta, és nincs másik gépem.

Van valamilyen ötletetek, hogy ez mitől lehet?

Próbáltam többször feltölteni-lemeríteni, de nem javult a helyzet.

Most azt fogom kipróbálni,hogy Live CD-vel meddig bírja, hátha csak a Win 7 a ludas....

Remélem tud valaki segíteni. Bocsi a hosszú kommentért...

[ Szerkesztve ]

(#12852) mob_zzz válasza benecz (#12850) üzenetére

mob_zzz
(aktív tag)

Normál avikkal nekem nem volt gondom más Atomos netbook-kal.

Nézz be a többi netbook topikba (Wind, 1000H), a konfiguráció ugyanaz (kivéve egyes Miniket, amiben Poulsbo chipset van, de ezek meg már hardveresen is támogatják a video-lejátszást), sok tapasztalat összegyűlt már a processzor/chipset képességeiről.

(#12853) Béló

Béló
(aktív tag)

sziasztok!

az mennyire normális ha a 10 hónapos dell inspiron 1525ös notim akkujára az everest 13%os elhasználódást ir??
Szerintem kevesebb ideig is birja az akku mint annak előtte: pedig heti 1-2sezr max pár órát ment..
Szerintetek érdemes elvinnem az akku-t szervizbe?
Az akkura mennyi garancia van (a notira 4 év van, ez az akkura is érvényes?)?
előre is köszönöm a válaszokat!

(#12854) radamsky válasza Béló (#12853) üzenetére

radamsky
(senior tag)

akurra csak 1 év garancia van szerintem:D

(#12855) Whaazzup válasza Béló (#12853) üzenetére

Whaazzup
(senior tag)

Ha csak egy 1-2 órát használod és hálózatról az jócskán meg rövidíti az akku élettartalmát.

Az aksira pedig nincs garancia,talán a gyártó ad. :W :W

Ezek az aksik nem bírják a rövid töltéseket,ilyenkor használd anélkül. ;]

Normális :Y

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.

(#12856) eami válasza .Benett (#12844) üzenetére

eami
(addikt)

hol vetted? bill. háttérvilágítás a hivatalos oldalon csak opcionláisnak jelöle ellenben akárhány videót néztem meg mindegyiken volt. Magyar webshopokban nem jelölik. Idehaza mi a helyzet? mindnek van háttérvilágítása?

Én ezzel a kettővel szemezek:

http://usanotebook.hu/index.php?&tpl=product&prid=13084

http://usanotebook.hu/index.php?&tpl=product&prid=13029

(#12857) .bandi

.bandi
(csendes tag)

Sziasztok!

Van egy 10 hónapos Dell Vostrom, benne egy 6 cellás Li-ion akksival. Újonnan, 100%-ra töltve kb 4 órát írt ki a rendszer (ubuntu és vista), hogy "addig fogja bírni". A laptopot nagyrészt hálózatról használom (úgy hogy az akkumlátor is benn van).
10 hónap elteltével a kapacitás 56%, és teljesen feltöltve 1:40 percet ír ki, és mindezt takarékos üzemmódban. Normális az ekkora romlás ennyi idő elteltével?
Egyszeri lemerítés-feltöltés alatt 6%-ot romlik a kapacitás (62% --> 56%).
Szerintetek lehet valahogy javítani még az élettartamán?

(#12858) wwhy válasza .bandi (#12857) üzenetére

wwhy
(veterán)

Ne higgy a számoknak, ki kell próbálni, h valójában mennyit bír. Az élettartamon javítani nem igazán lehet, jöhet az új aksi.

<< Eladók, bontatlanok>> <<Microsoft Sculpt Touch Mouse, bluetooth>> <<Világítós Dell 7480 magyar billentyűzet>>

(#12859) wwhy válasza Whaazzup (#12855) üzenetére

wwhy
(veterán)

Ha csak egy 1-2 órát használod és hálózatról az jócskán meg rövidíti az akku élettartalmát.
ezt meg honnan veszed?? lit-ion aksiesetében tökmind1, hogy 10 perc v 1h, csak a töltöttséget befolyásolja. A telók aksijait is nyugodtan lehet már összevissza töltögetni, nincs memória effektus 8azaz van, csak mire jelentkezne, eladod a telót).

<< Eladók, bontatlanok>> <<Microsoft Sculpt Touch Mouse, bluetooth>> <<Világítós Dell 7480 magyar billentyűzet>>

(#12860) McLaca válasza wwhy (#12859) üzenetére

McLaca
(őstag)

Nem is erről beszélt. Hanem arról, hogy 1 töltés az 1 töltés, legyen az 2 órás, vagy 2 perces. Tehát ha félig lemeríted az akkut és feltöltöd, az 1 töltés. Ha 10 percig használod, aztán rátöltesz fullra, az is 1 töltés. És azt nem árt tudni, hogy a li-ion akkuk se teljesen feltöltve, se teljesen lemerülve nem szeretnek lenni, az ideális 30% és 80% között tartva lenne, csak ez ugyebár kivitelezhetetlen.

.bandi: ezt úgy kell érteni, hogy a wear level (vagy magyar progikban esetleg elhasználódás néven lehet) 44% most? Everest meg tudja mutatni.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#12861) eami válasza McLaca (#12860) üzenetére

eami
(addikt)

a liion akksinak egy ciklus a 0-ról 100%ig való töltést jelenti. 10 perc nem egyenlő 1 ciklussal ez tévedés.

Akkumulátor akadémia (német tanulmány fordításából)

(#12862) .bandi válasza McLaca (#12860) üzenetére

.bandi
(csendes tag)

Igen, 44%-os az elhasználódás. És egy teljes lemerülésnél olyan 6-7%-kal növekszik ez az érték.

[ Szerkesztve ]

(#12863) wwhy válasza McLaca (#12860) üzenetére

wwhy
(veterán)

értem; de az everestre nem nagyon hagyatkoznék akkor sem :) 3 HP noti esetében a zsír új aksikra jelzett 70-80%-ot (1 töltés!), majd 2-3 hónapig volt 90% körül, utána leesett 40-50%-ra. Mindeközben az aksik vígan teszik a dolgukat, és mai napig hozzák a ~3h-ás munkaidőt; ennyit tudtak, ezt hozzák most is :D

(#12864) Rocko007

Rocko007
(aktív tag)

Aki hálózatról használja a gépet, annak ajánlom a Dell Battery Meter programot. Le tudjuk tiltani a töltés funkciót, az akksi ilyenkor idle állapotba kerül. :DDD

(#12865) Whaazzup válasza wwhy (#12859) üzenetére

Whaazzup
(senior tag)

Ebben igazad van.A minőség mert már régen nem az igazi,spórolás mint mindenben.Sok akksit szétszedtem már hogy pár akkut cseréljek van különbség. :K

Ja és valami az leg újabb akksiknál már eleve töltés számláló van és ha mondjuk eléred a 1000 ciklust letilt az akku vagyis nem tudod használni.Kilehet kódolni ha van kivel.

És ekkor már számít az idő.valamiért csak kitalálták. :C köszönöm a hozzászólásodat. :R

[ Szerkesztve ]

(#12866) _Hunter_ válasza McLaca (#12860) üzenetére

_Hunter_
(őstag)

Szia!

Korábban írtad, hogy nővérednek keresel gépet. Végül melyik lett? Kollegáim akarnak venni Vostro 1015-öt, így gondoltam megkérdem, hogy mik a tapasztalataid ha vannak.

Természetesen bárki más is megírhatja, ha ilyet használ.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#12867) Béló válasza Whaazzup (#12855) üzenetére

Béló
(aktív tag)

Nem hálózatról hanem akkuról ment természetesen (suliban).
Hogyhgy nincs rá gari, akkor a 4 év gari mire van?
Nem volt röviden töltve, ha nagyon merült akkor dugtam rá.

Normális :Y

Ezt nem értem..ezt mire írtad?

(#12868) asadasad22 válasza Rocko007 (#12864) üzenetére

asadasad22
(őstag)

jah, ezt neztem en is, de csak a kovetkezo ujrainditasig lehet letiltani a toltest ahogy latom, ha meg fel van toltve az aksi akkor alapbol is idle-be megy, szoval nagyon sok ertelmet nem latom a dolognak..

#12862: 6-7%? az nagyon sok lenne sztem. az azt jelentene h kb 15 teljes feltoltes-kimerules utan az aksi kuka.

(#12869) .Benett válasza eami (#12856) üzenetére

.Benett
(tag)

Az enyém amcsiból van! és nincs háttérvilágításom.

... mert mérnökök nélkül, a tudomány csak filozófia ...

(#12870) dawil válasza _Hunter_ (#12866) üzenetére

dawil
(tag)

Helo! Én ma vettem egy ilyet. Egyelőre még nincs sok tapasztalatom, de majd folyamatosan (amolyan blog formájában :)) irok majd ide. Most asztali gépről irok, mert ott van netem (wifis szomszedspot :) ). A dellen alapból az ubuntu volt fenn. Biztos nem rossz kis linux diszt., de én a jól megszokott Win Xp- raktam fel rá, ami rá is ment miután a biosban (ami most már EFI) átállitottam a merevlemez beállításoknál satarol atara (volt még egy opció: vmi rejtett sata mod???). De az xphez nem igazán vannak driverek pl hangkártyát nem találtam, reméljük, még lesz. Ezért felraktam rá a win7rc-jét is az xp mellé, azzal szinte mindent felismert. Stabilnak tűnik egyelőre, halknak, a merevlemez nem melegszik, sem a proci túlságosan: 40 alapban, 50 mondjuk videozás közben (igen, everest). Ami viszont hangos az az ODD, meg egy kicsit nehezen tuszkolható vissza, de lehet, hogy ez csak az első laptop megléte miatt szokatlan nekem. Egyelőre ennyi. Majd még DVD-t is akarok irni, csak nem tudom, hogy a régi 6.6.15-ös nerot hogyan fogadja a win7. na mind1. majd kiderül.

Összecsukható babakocsimat szétnyithatóra cserélném!

(#12871) McLaca válasza _Hunter_ (#12866) üzenetére

McLaca
(őstag)

A nővéremről van szó, jó, ha 1-2 hónapon belül lesz belőle valami... :)
Az Inspironoknál rosszabb biztos nem lehet, amitől félek, hogy a hűtése zajos lesz, mert már megszoktam a Vostrom szinte hangtalan ventilátorát. Amint meglesz a masina, beszámolok a tapasztalatokról.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#12872) Whaazzup válasza Béló (#12867) üzenetére

Whaazzup
(senior tag)

Szia.A normális az,hogy az everest kiírta az akku százalékos használtságát.Ami igaz lehet,hogy 1-2 év alatt tönkre mehet. :F

Fődarabokra,kijelző,alaplap,proci,ram,meghajtók,billentyű,touchpad,a keret,zsanér,akku nem.De lehet eltérés de szerintem már három év után se tudod majd érvényesíteni. :W

[ Szerkesztve ]

(#12873) Béló válasza Whaazzup (#12872) üzenetére

Béló
(aktív tag)

értem!
hát msot még 2,5 órát bőven hoz szal akkor nem panaszkodom, rákerestema forumban és sokaknak 40% körül járt 1 év után :Y szóval az enyém bőven jónak tűnik

(#12874) Gabesz84

Gabesz84
(őstag)

van nekem (illetve a hugomnak) egy dell 1545-ös gépe. Kontaktos a jack kimenet rajta. Az még csak hagyján hogy kontaktos, de ahogy állítom a balanszot, mindkét oldal lehalkul, + néha eltűnnek a beszédhangok (nem csak 5.1-es filmnél), sima sztereo mp3-nál is. A beépített hangszórókkal ellenben semmi gond.

Utóbbi az gyanúsan nem kontakthiba, nem tudom mi legyen mert a gépre szükség van, de csak elvinném szervízbe, mert idegesít h egy alig több mint 1 hónapos gépen ilyen hiba van...
Most nincs előttem a garipapír, de asszem vmi 4 munkanap alatt javítós garancia van rá, tapasztalatok szerint bele szokott férni 1 hétbe a javítás?

[ Szerkesztve ]

(#12875) R1X

R1X
(csendes tag)

Hali!

Két kérdésem szeretnék felvetni:

1.: Dell D600 bios jelszavának visszanyerése/reset-elése.
Mivel le van tiltva a bios, így még a boot menüt se lehet állítani.
Volt már 2 órára kivéve belőle az elem, de nem felejtett..

2.: Dell 640m avagy Dell E1405 memória kezelés.
Gyártó honlapja szerint 2Gb kezeli a memóriát.
Chipset honlapja pedig 4Gb-ot ír.
E szerint pedig, 4Gb-ot tud kezelni, de csak 1Gb-os modulokat, vagyis 2*2Gb-t nem.
Esetleg valakinek 2*2Gb DDR2 RAM próbára???

R1X

(#12876) Badb0y

Badb0y
(addikt)

Van most nálam 2db studio xps 1640, egyik sima fullhd, másik RGBLED.
Mindegyik képen a jobb oldali az RGBLED.

Összességben 1cm a különbség méretben, ami nem tűnik soknak, de látszik.

Nagyba

Nagyba

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok http://www.laptop-ok.hu

(#12877) R1X válasza Badb0y (#12876) üzenetére

R1X
(csendes tag)

Mi az hogy RGBLED???
Mit is csinál az benne?

(#12878) McLaca válasza R1X (#12877) üzenetére

McLaca
(őstag)

Gondolom, nem fehér LED háttérvilágítású (vagy inkább kijelző szélén világító, mint a mobiloknál) LCD kijelző, hanem red-green-blue LED-ek alkotják a képet (tehát nincs LCD, csak a LED-ek). Ez kevesebbet fogyaszt, jobb a színtere, színvisszaadása, világosabb, kontrasztosabb - és drágább.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#12879) R1X válasza McLaca (#12878) üzenetére

R1X
(csendes tag)

Hát a megfogalmazásból adódóan én is erre gondolnék, csak kicsit nehezen tudom elképzelni, hogy ilyen létezne...
Vagy mégis?

(#12880) Badb0y válasza R1X (#12879) üzenetére

Badb0y
(addikt)

Nem hiába kerül dellnél is 50.000 nettó felárba.

Minőségi laptopok http://www.laptop-ok.hu

(#12881) negyedes

negyedes
(addikt)

Udv!

Tudna nekem valaki ajanlani olyan boltott ahol DELL Inspiron 1501-hez lehet kapni billentyuzetett? Sikeresen eltortem az enter bill. es mar nagyon zavaro, hogy nincs ott.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#12882) McLaca válasza R1X (#12879) üzenetére

McLaca
(őstag)

Nem néztem utána, nem vagyok benne teljesen biztos. Lehet, hogy csak a háttérvilágítás RGB LED, és ugyanúgy van előtte egy TFT, de akkor is hatalmas minőségi javulást jelent - főleg a színvisszaadásban.

Üdv!

(#12883) dawil

dawil
(tag)

mint tök kezdő laptopos azt is meg szeretném kérdezni, hogy mivel az akku már lemerülőben van, ha rajtahagyom a hálózati töltőn, de a gép ki van kapcsolva, akkor is tölti (vagy csak akkor?) az akkut (Dell Vostro 1015)?

(#12884) McLaca válasza dawil (#12883) üzenetére

McLaca
(őstag)

Tölti akkor is. A DELL-ek ráadásul okosak, 95% feletti töltöttség esetén nem kezdik el tölteni az akkut, ha csatlakoztatod hálózatra, így ha folyton gépben van az akku és sokat van dróton, akkor se tölt rá minden feszültség alá helyezéskor (bedugáskor), csak ha az akku önkisülése 95% alá viszi a töltöttségét, vagy eleve 95% alá merült a használat közben.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#12885) asadasad22 válasza McLaca (#12882) üzenetére

asadasad22
(őstag)

igen, inkabb errol van itt szo, szoval ugyanugy TFT technologiarol van szo, egy WLED-estol "csak" a hattervilagitasban mas, viszont ez eredmenyez 100% koruli szinskalat, ami egy sima/wledes kijelzonel ennek tipikusan kb a harmada.

Badb0y: jok lettek a fotok :)

(#12886) dawil válasza McLaca (#12884) üzenetére

dawil
(tag)

Kösz az infot! Azért én ki fogom venni az akkut, ha 230ról használom, és fel van töltve. Ki tudja? Mindenhol Made ill. Assembled in China volt ráírva, reméljük, ettől még ténlyeg "intelligens". :)

(#12887) nbk

nbk
(aktív tag)

sok szenvedés után sikerült megtalálnom vostro 1015-höz wifi drivert xp alá, feltöltöttem...
http://rapidshare.com/files/297234506/R174291_no_version_check.ZIP.html
üdv

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#12888) dawil

dawil
(tag)

Köszi nbk! ha nem lesznek túlterhelve a rapid serverek majd leszedem, és kipróbálom

(#12889) Whaazzup válasza Béló (#12873) üzenetére

Whaazzup
(senior tag)

Úgy legyen tartson ki.ÜDV. ;]

(#12890) Scatty

Scatty
(csendes tag)

Sikerült már valamelyikőtöknek Windows 7-re frissíteni a hivatalos Dell upgrade oldalon keresztül?

(#12891) szabogabor10

szabogabor10
(veterán)

Sziasztok!
Nem tudja valaki nálam jobban informált, hogy mikor kerülnek a Magyarországon lévő boltokba előtelepített Windows 7-tel Dell notebookok? Mert ahogy látom, azokban az országokban, ahol közvetlenül a Dell-től lehet személyre szabott laptopot rendelni, már csak Windows 7-tel együtt lehetséges.

[ Szerkesztve ]

iPhone X -- iPad Pro 10.5” -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods

(#12892) asadasad22 válasza Scatty (#12890) üzenetére

asadasad22
(őstag)

sztem meg senkinek nem kuldtek ki a lemezt. feliratkoztam egyebkent en is a lemezert, elvileg ide is kihozzak majd ingyen. egyebkent van mar win7-em egy ideje, csak ha mar ugyis ingyen adjak, kuldhet egyet a dell is :)

(#12893) nbk

nbk
(aktív tag)

valaki nem tudja hogy lehet vostro 1015-höz xp alá hangot csinálni? 2 napja keresek hozzá drivert de nem találok... legtovább ezzel jutottam, 1-2 file átírása után fel is telepedett de hibával van az eszközkezelőben, a hardver nem indítható el... :W :F :W :F
thx

[ Szerkesztve ]

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#12894) oremusa

oremusa
(csendes tag)

Szevasztok!
Szeretnék magamnak venni egy DELL nb.-t kb.110 000 ft.-ért.
Már kinéztem magamnak egy Hp compaq 615 ami kb. ennyibe kerülne, de utána sok rosszat halottam HP-ről, és sok jót a DELL-ről. Régebben volt nekem egy DELL latidute D600 tök jó volt csak aztán történt valami az alaplappal oszt nagyon drága lett volna kicserélni. Tudnátok valami DELL-t ajánlani? Köszönöm!

(#12895) viztelen válasza viztelen (#12851) üzenetére

viztelen
(tag)

Valakinek a 12851-re ötlet?
Közben megnéztem Live CD-vel , azzal is kb fél-1 órát bír az akksi.

ill. akksiról wifi nélkül kb 1 órát, wifivel kb fél órát bír aktív használat mellett...

(#12896) McLaca válasza nbk (#12893) üzenetére

McLaca
(őstag)

Ezek a gépek már nem támogatják az XP-t. Ha esetleg találsz hozzá win2000-hez való drivert, az működhet, de inkább tegyél rá win7-et (vistát ne, gépigénye ugyanakkora, de a win7 lényegesen kiforrottabb - ideális esetben semmilyen driver nem kell alá, mert mindent alapból meg tud hajtani).

Üdv!

(#12897) szabogabor10 válasza nbk (#12893) üzenetére

szabogabor10
(veterán)

Ezekre a notebookokra már egyáltalán nem ajánlott XP-t tenni még viccből sem pont ilyen dolgok miatt. Azt lehet mondani, hogy ezek a gépek és a bennük lévő hardverek már túl fejlettek az XP-hez.

iPhone X -- iPad Pro 10.5” -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods

(#12898) Scatty válasza asadasad22 (#12892) üzenetére

Scatty
(csendes tag)

Viszont én fel sem tudtam iratkozni, mert az mondja, hogy nem vagyok jogosult frissítésre. Pedig az vagyok.

(#12899) hinkusz

hinkusz
(csendes tag)

Hello!

A dell inspirion 1545 gépről tud valaki valamit? Konkrétan ezt a gépet néztem:

http://notebookzone.hu/mid.php?l=DELL+INSPIRON+1545+653G32ALBK+-+fekete&mid=1&lkod=102&skod=2590

Igazából filmet néznék, neteznék rajta, az aksi jó lenne ha bírna filmnézéssel kettő és három óra között. Játék nem nagyon max fifa10 meg fifa manager... Csak azért kérdezem, mert nagyon lehúzták itt:

http://www.ipon.hu/elemzesek/dell_inspiron_1545_rossz_iranyba/442/

A dellekről idáig csak jót hallottam ezért is akartam ezt, de az írás után nem tudom...
Előre is köszi a segítséget!

(#12900) Whaazzup válasza Scatty (#12890) üzenetére

Whaazzup
(senior tag)

Szia,minek netröl töltsd le és tedd fel. :K

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.