Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • br.rak

    őstag

    válasz perge666 #19895 üzenetére

    Szia!

    eléggé ellentmondásosak az infók, amik a neten vannak. Van ahol azt írják mindekttő (ram, SSD) bővíthető, csak szét kell szedni, máshol pedig azt írják, hogy ennél a verziónál ( 2G) fixen van ráintegrálva.

    Nincs ennek külön topic-ja? Ott próbálj meg érdeklődni.

    Br

  • diablo1984

    addikt

    válasz perge666 #19895 üzenetére

    a 2gb ssd az alaplapon van, tehát az fix, az 512mb ddr2-est cserélheted 1gb-osra, az tutira eszi, anno én is ennyit toltam bele! a 4gb-os memókarit azt cserélheted szabadon, proci meg a többi fix!

    windowsból xp-t tolj rá minimum szinten, utána a frissítést tiltsd le, így a gb-on elfér(igaz más sem), vagy herélt xp-t tolj rá, amiben tényleg semmi sincs benne!

    nekem a 701-es volt, így tapasztalatból tudom amit írtam!

  • Gercsa

    senior tag

    válasz perge666 #19895 üzenetére

    Nekem volt Eee Pc-m 700-as 701-es is most pedig egy 900A-m van.

    A Surf tipusokben semmi sem cserélhető.
    Sem a memória sem pedig az ssd.

    Bár volt több revision is ezekből a modellekből is, és fórumokon tettek fel olyan képeket amerikában piacra dobott modellekből, amik ettől eltértek, pl. volt bennük üres mPCIe hely, de ettől függetlenül a tied valószínűleg nem bővíthető.

    Az Intel Celeron M ULV 353 processzor 3 féle beállítással volt Eee Pc-kben:

    -900MHz (9*100FSB, 32kB L1 cache, 512kB L2 cache) volt gyárilag a 900-as szériában.
    -630MHz (9*70FSB, 32kB L1 cache, 512kB L2 cache) a 701-es szériában
    -~570MHz (8*~70FSB, 32kB L1 cache, L2 cache letiltva) a 700-as szériában

    van egy progi amivel vissza lehet állítani az eredeti 900MHz-et, az Eeectl.exe, viszont ez nem működik valamiért az 570Mhz-es procikkal.

    Sajnos a tiedben is ez az L2 nélküli proci van, ami elég gyenge muzsikál így, és én nem tudok semmi trükkről amivel változtatni lehetne rajta.

    A 2GB-os ssd-re meghajtótömörítés nélkül is felfér szépen egy Nlite-al rendberakott XP SP3, + office, segédprogik, víruskereső, és még marad rajta fél giga hely.

    Ami öröm az ürömben, hogy ez a kis SSD még aránylag a jobbik fajta, ezek az Asus-Phison SSD-k nem sebességbajnokok de ez a két gigás még sokkal jobb rendszernek mint a később szállított 8GB-osak, azok botrányosak voltak.

    Ha egyébként lassúnak érzed az SSD-t, a flashfire nevű programot tudom ajánlani, az nagyot tud lendíteni a rendszeren, bár a véletlen kikapcsolások esetén okozhat galibát.

    szerk.: a proci órajelét CPU-z vel csekkold le, mert a windows hülyeségeket ír.

    [ Szerkesztve ]

    Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

Új hozzászólás Aktív témák