Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aryes

    nagyúr

    válasz Wajk #136478 üzenetére

    Az megvan ugye, hogy előzni is a sebességhatárig lehet? :) Nem véletlenül van némi ráhagyás (még soha nem hallottam, hogy valakit 90-es sebességhatárnál 100-zal büntettek volna), de 90-nel közlekedő járművet ugye nem előzünk meg, mert felesleges, úgysem mehetünk többel. ;]
    Ha jól emlékszem a biztonságos előzés szabályai közt szerepel, hogy legalább 30km/h különbség legyen a két jármű közt. Ha az előttünk haladó jármű 85-tel megy, az azt jelenti, hogy 115-tel biztonságosan meg lehet előzni, de ha van hely, kevesebb különbség is elég.
    Én részemről mindig jóval a közig.bírság határa alatt szoktam közlekedni (országúton óra szerint 100-105, ami 95-100km/h sebességet jelent). Ha elém kerül egy lassabb autó, 90-ig simán beállok mögé a következő lehetőségig, ahol kis sebességtúllépés mellett (mondjuk 110) biztonságosan meg tudom előzni. Ha attól lassabb, akit előzni akarok, akkor 108-ig simán leelőzöm. A 118-at sehogy sem érzem indokoltnak.
    Azaz de, volt már velem is, hogy olyan sokáig nem tudtam előzni, hogy eldurrant az agyam. Szerencsére nem készült róla fotó. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák