Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Daweee

    őstag

    Hello
    Én is elkezdem ezt a blog dolgot ezzel a rendkívül sokatmondó címmel, mert miért ne. Jobb cím nem jutott eszembe, nembaj jó ez így. Nem számítok olvasókra, de ha akad, nem zavar :R
    MOD: kettészedem a postot, mert rohadt hosszúra sikerült

    [Szerkesztve]

  • Daweee

    őstag

    Egyébként holnap leszek 16 éves, 2007.08.18-adikán, az volt az eredeti terv hogy aznap vagy legalábbis éjfélkor kezdem a blogot, de várjon a tököm Már úgyis meg volt ünnepelve, mert holnap valamiért menni kell Hejcére rokonokhoz A termés: +1 év, egy 320-as samsung vinyó, és egy Dodge Viper SRT-10 es Makett. A vinyó egyébként Seagate akart volna lenni, de nincs egy normális PC bolt Miskolcon kb 2-3 helyen volt egyáltalán árlistán 320-as vinyó, bementem az elsőbe, Seagate nincs, van helyette WD, mondom jó, de hoppá csak 8mega cache-ses. Akkor azt hanyagoltam, átmentem a következőbe, ahol végül Samsung volt, de legalább 16megás. Akkor go home, vagyis mégse, mert apához (szüleim pár éve elváltak, apa Miskolcon él egyedül, én és hugom Harsányban anyával) mert egyúttal el is adtam neki az én régi 160-asomat. hazaértünk, leesik hogy apa gépén (P3 rulz) nincs sata csati Akkor gondolkodunk, mit lehetne tenni, mivel a 160asról 100 giga cuccot át kéne menteni az újra, mielőtt megformázom, és nekiadom. Akkor kitaláltam, hogy mivel még másnap is ott voltunk, holnap reggel anya úgyis megy be dolgozni, hozza már be a gépet. Ok, felhívtam, behozta. Ő szedte szét, a VGA-ból a DVI-D-sub átalakítót sikeresen eltávolította. sebaj, van apának s-video kábele, dugjuk be a tv-be. szövegek olvashatósága 0, de a lényeg látszik úgy ahogy. Apró malőr volt továbbá hogy a kocsiban a gép lebukfencezett az ülésről, és bekapcsolás után fél perccel, vagy 3 mp-cel kikapcsol. Nemgyengén befostam, szétkapom, nézem, a processzorhűtő 50%-osan levált, kontaktus a Core 2-vel 0. visszaszenvedtem, működik. 2 vinyó be, Vista be, vista alól formázni a vinyót, hibaüzenet nemmegy, anyád. Keres programot, Partition Magic, telepít, partíció előkészít, apply, hibaüzenet, vista nem szeresse. anyád. Valamilyen másik vista ready Partition manager, telepít, partíció előkészít, apply, please buy full version. Anyád. Ekkor taktikát váltottam, gép ki, 160-as vinyó ki, XP telepítő CD be, gép nem hajlandó bootolni sehogy, semmilyen jumper állásban, semmilyen ODD-vel. Egyébként mindenről tud bootolni, csak és kizárólag az XP telepítőre alergiás. Anyád. Indítsunk telepítést apa P3-asáról a 160-asra, majd a vinyót áttéve telepítés befejezése, onnan part. magiccal partíció készítése a 320-asra. ok, fasza lesz, telepítés indít, vinyó átrak, kék halál. Anyád. Ezzel sikeresen elb@sztam az én gépemen működő vistát, mert rendszerválasztó menüt szegény nem ismer. Időközben fél 1 lett, és mi kb délre elígérkeztünk unokatesómékhoz, így megkésve bár, de törve nem elmentünk hozzájuk. kb 6 óra magasságában értünk haza, anya meg jön 8-kor. Ekkor már az volt a stratégia, hogy otthon van Vista telepítő, majd arról megformázom. ok, 2 óra letelt, go home, gép öszedug, 320-as egyedül bedug, vista telepítő boot, partíció létrehozása, hibaüzenet, Anyád. Akkor hugi gépén PH!-ra fel, alaplap topicjában kérdez, Mikk2000 válaszol, nem megyek vele sokra, 160-as vinyót be, vista telepítés rá, ultihoz szükséges hely 6,5 giga, szabad terület 6,1 giga. Anyád. Hugit megkérem, hogy tegyük bele a vinyót, törlök róla vmit, majd ki, néz rám mint a hülyére, ő épp netezik, mit képzelek. Csúnya nézés. (Nem anyánk) gondolkodok, van egy 4 gigás vinyóm elfekvőben, arra teszek egy 98-at, azt felfrissítem xp-re, arról partition magic megformáz. 98telepítő CD keres, nem talál, Anyád. Gondolkodok, Vista Home Basic! az csak 5,5 giga. Felnyomom azt, DC le, az a partition manager keres, talál, fullverzió, fasza. telepít, partíció előkészítése, apply, CSINÁLJA!!! (Anyám...) Hjnali 2-re kész is lettem, sikeresen megformáztam az új vinyómat Utána dobtam rá egy Vistát, majd lezuhanyoztam, és 3/4 3-kor lefeküdtem, másnap áthúztam a cuccokat, 160-as formáz, fel a polcra, indulásra kész. Ez volt ma reggel. A vinyót tegnap előtt délután vettük. másfél napi szenvedés árán sikerült csak át tenni rá a cuccokat. az eredeti terv az volt, hogy apánál elintézem, és már akkor ott hagyom az üres 160-ast, de a sors közbevágott. Nem is egyszer A vinyót majd valószínű holnap Hejcére menet fogom beadni neki. Nem mondom hogy nem szoptam még ennyit géppel, mert igen. Történetesen amikor először nem volt hajlandó XP-ről bootolni. azt is megoldottam félnapi-1 napi intenzív szopással. Nem is egyszer. Szóval nehéz az élet
    Jájj de hosszúra sikerült ez az első post Pedig egyáltalán nem állt szándékomban (és akkor még a makettről nem is beszéltem)

  • Daweee

    őstag

    válasz Daweee #2 üzenetére

    Egy csomó helyen ahol javítottam, visszatöröltem, lemaradt a pont a mondat végéről :(((

  • Daweee

    őstag

    Naszóval hazajöttem Hejcéről is, mint utóbb kiderült, falunap volt, az amúgy rossz hangulatom fokozatosan javult a nap folyamán elfogyasztott alkoholmennyiségtől :B Voltak programok, többek között vmi énekesek, akiknél komolyan felvetődött hogy nekik, vagy ők fizettek a fellépésért... Aztán egy együttes, az életbe nem hallottam róluk, de nekik legalább volt hangjuk... Volt határőr bemutató, különböző szitukban fogtak el embereket, meg kalashnikovval durrogtattak. Dióhélyban ennyi, erről nem írok annyit mint multkor a vinyós sztoriról. A makettet is mindjárt elkezdem, még ma. majd írok arról is.

  • Daweee

    őstag

    Szösszenet by me:
    Miért kell a jó dolgokat elb@szni csakazért hogy új legyen? Itt van pl a Rauch ice tea... pár hónapja az volt a kedvencem, erre jöttek, megújították, már alapból nincs olyan jó, ráadásul ha beleiszok az üvegbe, pár óra mulva kimegy belőle minden cukor vagy tököm tudja mit tesznek bele, savanyú, ízetlen lesz, és ilyenkor kifejezetten szar :(( Szóval sose igyanak jobbat mint a megsavanyodott teájuk :((

  • Daweee

    őstag

    Na elkezdtem a Vipert, első körben nem jutottam túl sokra, a motor pár alkatrészét befestettem ezüstös színre, de hamar meguntam... majd holnap folytatom, ma már késő van. Továbbá maga a szín sem eldöntött, gyárilag fehéret ír, de én nem hagyom úgy, az biztos. Google-be néztem a képeket, piros és kék van versenyben, de inkább a piros felé húz a szívem, egyrészt mert van itthon ilyesmi színem, a kékem viszont világosabb, és ez egy kabrió, és ilyet csak pirosba találtam, és az talán jobban is megy hozzá. másik kérdés, hogy legyen-e rajta a klasszikus 2 fehér csík, vagy ne. Meg tudom oldani, igaz ha simán odaragasztok 2 csík celluxot, az vastag lenne, de ha hosszában elvágnám, és a csík 2 szélére ragasztom a 2 szélét, tökéletes lenne. tudjátok mit? csinálok :) most eldöntöttem :D felhozom a pincéből azt a pár alkatrészt (kasztni, motorháztető) és behúzom. Holnap meg lefestem, és rakok be képeket :R

  • Daweee

    őstag

    De jó sikerült megcsinálni a kormányomat: mióta újraraktam a gépet, a Test Drive valahogy vezethetetlen lett a kormánnyal, aztán rájöttem, hogy rosszul kalibráltam, és balra tekerésnél kb fél fordulatnál már teljesen kitekeredett, jobbra meg jó volt, így balra érzékeny és egyenletlen volt, de megoldottam :))
    A Viper is készülőben, valószínű mindjárt megyek folytatni. A csík berajzolása éjfélkor rossz ötlet volt, hagytam végül a francba, majd ma vmikor megcsinálom azt is.

  • Daweee

    őstag

    itt vagyok megint...
    Az elmúlt pár napban Hernádkakon voltunk...
    Viszont a hazajövetelkor elhagytam a HDS-3-as csodálatos hangminőséget nyújtó fülesemet a mobilhoz (talán jobb is így) eredetileg HS-23-at adtak az N73-hoz, de azt már korábban máig megmagyarázhatatlan körülmények között elszakítottam, szóval nehezen összespórolt pénzem erre fog elmenni, valami jack-átalakító+normális füles kombóra fog elmenni... Sose lesz így meg az a kib*** alaplap :( Szóval vmelyik nap buszra fel, MM-be, vagy máshová be, 10K a keret, de lehetőleg minél kevesebb, és veszek vmi értelmes fülest. (kézenfekvő lenne a HS-20, de szinte csak rosszat olvastam itt a fórumon :( )

  • Daweee

    őstag

    De rég írtam ide is...
    Szóval most jöttem haza biciklizésből. A házunk alatt - vagyis mellett van egy - azaz 3 tó egymás mellett. Na ezeket jártuk körbe, amíg a család többi tagja körbeért, én 2szer mentem körbe, de ez nem nagy szó, mivel anyám még lejtőn felfelé is fékez... (na jó, fölfele nem, de nem mer nagyon menni) szóval most rohadtul kifáradtam, többség még haza sem ért, pedig én már minimum 20 perce itthon vagyok... Asszem ma már nem állok fel ebből a székből, csak ha nagyon kell már :DDD Akkor most berakok egy Dr. House-t, addig hátha sikerül magamhoz térni :D (jájjj TV-t odébbhúzni, szobaventit odébbrakni, RCA zsinórt beledugni, Catalystot átállítani... biztos ezt akarom? :O )

    MOD: tényleg nem vagyok magamnál, majnem magamraborítottam a TV-t :((( :D

    [Szerkesztve]

  • Daweee

    őstag

    Voltam a MM-ben, elsősorban felmérni a füles helyzetet.
    Van HS-20, 7K, de nincs HPM-70, csak 65, pedig ő is esélyes lehet... Önálló jack átalakító szintén nem volt. A füles osztályon volt sok minden, a Sennheiser CX-300 12K volt, ennyit nem akarok rá költeni. Volt még MX széria, 3-500-ig minden méretben, 5K körül, meg egy-két sony, thomson, stb. Aztán tovább nézelődtem, megtaláltam az eddigi legjobb komplett konfigot, amit ilyen jellegű helyen látni: Q6600, 320-as 8800GTS, 2G ram, P5B, 450-es csifi, 2X320 vinyó. mindezt 339990 ft-ért. Igaz mindenestül össze lehet dobni 300 alatt is, de ez persze azoknak készült, akik ezt nem tudják. Mentem tovább, tekintetem megakadt egy táp dobozán: [link] azt írja: ''Supports Intel Celeron and Pentium 4 and 5'' (bakki nemtudok és jelet írni, a catalyst jön be) szóval ez most hogy van? Pentium 5? Itt valami nagyon el lett nézve, vagy mi maradtunk le? Mondjuk unokatesóm is bizonygatja hogy haverjának P5-ös alaplapja van, de őt leráztam azzal, hogy biztos csak LGA 775-ös Asus, és a típusjelzés P5... Szóval ezek vagy a Penti D-re, esetleg a Penti E2xxx-re utaltak, vagy még a penti 4 fénykorában kitalálták, hogy értékálló legyen a cuccuk, rányomják, előbb utóbb lesz P5 is... hát rábasztak :D De az utóbbi a valószínűbb, mert Athlon 64 az amd vonal teteje, X2-ről nem ír... Hangos gondolkodás off

    :R
    MOD: egyébként meg áldott legyen az N73 gyönyörűszép makrós kamerája :DDD

    [Szerkesztve]

  • Daweee

    őstag

    miért van az hogy egyes magasabb rangú fórumtársak a mod gombot mint olyat nem ismerik? Ezt senki ne vegye magára konkrétan, sok helyen, de ilyenek hogy 4 perc alatt 4 hsz zsinórban az azért hát... na mindegy.
    Lassan jön a suli is, és mivel apa ott dolgozik, mint tanár, idő előtt beavatott pár tanárcserébe... Hát elég erősen elkezdtem fosni, ofőtől kezdve minden második tanárunk lecserélődik, legtöbb esetben a rossz irányba :( konkrétumot nem írok, hátha idetéved más Lévay-s 10A-s is ;] bár nem valószínű, de sose lehet tudni. Meg még a kötelezőkkel is úgy állok ahogy, van a hamlet azt elolvastam, tartuffe, annak a felénél járok, meg a szigeti, amit elkezdtem, de kevéssel később feladtam... továbbá kell mind3ból olvasónapló vagy mi, valószínű rögtön évelején...
    A makett meg áll, a kötelezőktől olyan lelkiismeret furdalásom van, hogy nagyobb volumenű dolgot nem is merek csinálni, csak PH!-zni, mert azt bármikor abba lehet hagyni... elméletben ;]
    na most ennyi elég volt, majd még írok.

  • Daweee

    őstag

    Megvagyok a tartüffel... a második felét 1-1,5 óra alatt végigolvastam, nem volt egy kőkemény olvasmány, viszont már unom ezt a színdarab-stílust, a hamlet is ilyen volt meg ez is... nembaj a szigeti veszedelem teljesen más lesz :D ha erőt veszek magamon és elolvasom... ami nem valószínű. Kell róluk olvasónapló vagy mi, csak kicsiben. Azt a pár oldalnyi dolgot majd összeollózom a netről, viszont a másik kettőt megpróbálom önerőből megírni...
    Na jóéjszakát gyerekek, lassan megyek aludni...

    MOD: most olvasom hogy kicsit érdekesre sikerült az előző hszemben egy mondat: szóval ''sok helyen láttam ilyet, de...'' :B

    [Szerkesztve]

    MOD#2: meg az is hogy előbb is írtam hogy kell olvasónapló... na mindegy, az egyikből tessék gondolatban kivenni :D

    [Szerkesztve]

    MOD#3: ezt meg csak azért hogy legyen 3 MOD-om :DD

    [Szerkesztve]

  • Daweee

    őstag

    hello
    Nem tudom hogy miért írok most... Erre csak egy nyelvtanilag és erkölcsileg helytelen választ adok: egy kérdést, miért ne?
    pl mert mivel átcsusszantunk szeptember 2, vasárnapba, tulajdonképpen madélután... vagy délelőtt, nemtudom lesz az évnyitó, majd holnap reggel 7:45-kor elhangzik a rettegett csengés (vagyis dallamocska) amitől minden 7 és tizen-huszonsok év közötti ember retteg, az első becsengetés... :Y lehet kicsit infantilisnek tűnök, de ki az aki ezt nem traumaként éli meg? :DDD na mindegy...
    szóval valamikor a nap folyamán lesz az évnyitó, majd még pontosítom az időpontot. 1-2 órás mise - bocs, nem mise, Istentisztelet, reformátusoknál így hívják... - meg mittudomén mi a Kossuth utcai templomban, öltöny nyakkendő meg minden...
    mit írjak még?
    A makett az elmúlt pár napban áll, de betudom a kötelezők okozta lelkifurdalásnak amit korábban taglaltam... de majd rövidesen folytatom.
    a kötelezőkhöz végül nem csináltam meg az olvasónaplót, remélem magyartanár nem azzal indít első órán, és lesz idő vmelyik délután megírogatni...
    Elkezdtem olvasni a harry potter 7-et magyarul. Mivel netről szedtem le egy házgyári fordítást, 3 lehetőségem maradt: elolvasom gépen, és szarráégetem a retinámat, 2, kinyomtatom a 600+ oldalt, és szarráégetem a nyomtatót, vagy 3, elolvasom mobilról e-book ként... és a bónusz: várok fél évet, és megveszem könyvben... ezek közül a kisebbik rossz elvén a mobilt választottam, de N73 ide vagy oda, teljesen más élményt ad mintha nyomtatottan olvasnám, de kibírom...
    najó mára ennyi elég volt, majd még jövök :R

  • Daweee

    őstag

    Elkezdődött a suli... Egész hamar kezdek visszaszokni a mókuskerékhez...
    Az új tanárok egész tűrhetőek, rosszabbra számítottam.
    De nem fogok a suliról blogolni többet, egyrészt mert senkit nem érdekel, másrészt ha bent valaki rájönne hogy miket írkálok egyesekről, azzal nem csak magam, hanem apát is elásom ott :) szóval nem erőltetem. Pont.
    Mostanában eléggé rákattantam a Dr. House-ra. eddig is szerettem, de most jutottam el odáig, hogy a magyarul még ki nem jött részeket letöltsem, és felirattal végignézzem. Most úgy beálltam napi 2 részre zsinórban. a 3. évad 7-es részénél tartok asszem. Most néztem meg wikin, 25-én folytatják a 4. évaddal :) Addig sztem nem fogja kihúzni, 24 rész van a 3.ban, de ha vége, lehet megnézem a Hősöket is. Esetleg a Szökést... Mindkettő első évadját leszedtem anno egyszer még jól jöhet alapon. Most jól fog :)) Nem lesz ez így jó, lehet függő leszek :F megpróbálom tartani magam... ;]

  • Daweee

    őstag

    az elmúlt pár napban eléggé intenzíven megindult a hasam (konkrétan 10 percenként gyakorlatilag víz formájában távozott belőlem a cucc) szóval csüt-pénteken itthon maradtam...
    House-ból már csak vagy 10 rész van, ilyen tempóval akárhogy számolom, a jövő hét folyamán kivégzem... HP7-nek kb a felénél járok, van benne pár nyelvtani-gépelési-fordítási-értelmezési hiba, de alapvetően élvezhető, jó ha 10-20 oldalanként találok egyet. A makett még mindíg áll, lassan tényleg folytatni kéne...

  • Daweee

    őstag

    A RI/OS R5-re való áttérésről írt cikke után nézegettem Parci logout blogját, és hirtelen felindulásból letöltöttem a 24 első évadját... Egyébként nemtudom hogy fogom kibírni hogy 1-2 napig read-only lesz a PH... ráadásul hétvégén... najó átvészelem annyira nem vagyok kocka, tele vagyok jó kis sorozatokkal ;] De ezekbe se buzulok bele...

  • Daweee

    őstag

    Végeztem a HP7-tel... tényleg kicsit harmatos lett a vége, de a 19 évvel később aranyos volt :)
    Meg az egész sztoriban annyi a kényszerített visszautalás, amiről akkoriban korábban szó nem volt... kicsit vesztett a hiteléből a sorozat ezek miatt a bakik miatt... pl a láthatatlanná tévő köpeny. Szó volt róla már az elején hogy rohadt ritka, de nem arról, hogy az az egyetlen, az ereklye... meg a fináléban ahogy Ron meg Hermione leugrott a titkok kamrájába úgy hogy Ron utánozta a párszaszót... na az hülyeség volt szerintem. meg kismillió ilyen jellegű átfedetlenség volt benne, de alapvetően jó volt. lehet hogy holnap írok róla bővebben, most fáradt vagyok :D

  • Daweee

    őstag

    Végigment House is... viszont lehet hogy ezzel le is zárul sorozatbuzi kilengésem.
    A nem beszélek többet a suliról kijelentésem módosítom nem beszélek az iskola tanulás részéről-re :D Szóval:
    Suliban a komplett 10. évfolyam kötelező jelleggel megy szeretetszolgálatra...
    nagyjából ez a repertoár: ovi, kismamagondozó, fogyatékos otthon, öregek otthona, és egy olyan intézmény, ahol a végstádiumú rákosok töltik utolsó heteiket :(
    Lehet kihagytam valamit, félálomban nem tudtam annyira koncentrálni a bemutatkozásukon... :B
    Mi haverokkal próbálunk majd beférni az ovisokhoz, még az a legjobb szerintünk...
    Holnap meg osztálykirándulás... igen, ilyenkor megyünk az egyébként év végén szokásos dologra... A célpont Debrecen, Da-Vinci kiállítás, majd 25-ödszörre is elmegyünk a nagytemplomba, majd olyan 2 óra szabad program, még nem tudom mit fogunk csinálni, de csak elleszünk... És aztán haza, és jókisfiúk módjára 6-7 körülre itthon is leszünk :O Próbáltuk ofőt rábeszélni 2 napos kirándulásra, de nem ment bele, bár valahol megértem, 2 hete ismerjük egymást, nem csodálom hogy nem vállalt be minket 2 napra :D

  • Daweee

    őstag

    ÁÁÁ megint kiqrt lassú a ph... írtam előbb egy hszt, leok-ztam, 2 perc várakozás... hopp valamit rosszul fogalmaztam... mod gombra katt, 1-2 perc várakozás... javít, ok. 1 perc. MOD idő majdnem lejárt ezidő alatt... Remélem már nem kell sokat várni a RIOS5-re :(
    Naszóval osztálykirándulás:
    Debrecenbe mentünk mint azt már mondtam, 8-kor indultunk, nem néztem időt mikor megérkeztünk... :) Első állomás a MODEM volt (igen, így hívják azt az épületet ahol a Da-Vinci kiállítás volt) A kiállítás jó volt, voltak ott Da Vinci által készített rajzok, a találmányait felépítették, többek között az egyik ''repülőgépét'' is. Aki teheti, menjen el.
    Ezután elmentünk a debreceni kollégiumba, itt is volt kisebb kiállítás, hát ez viszont átlagos volt... ezután 3 óra szabad program következett. Két haverral először elmentünk a mekibe enni, utána leültünk a nagytemplom előtti térre... Később jöttek 3an, velük megkerestül a helyi plázát, szép kis kört mentünk mire meglett :) Majd ott biliárdoztunk egyet, majd a maradék pénzünket elvertük 100ft-os automatákon :D Haverral ''léghokiztunk'' (most hirtelen nem jut eszembe a rendes neve) és úgy nyertem 5:1-re, hogy kb 2szer ha beleértem a korongba :D szerencsétlen sorra lőtte az öngólokat... Aztán hazaindultunk, megálltunk egy benzinkútnál, és a busz nem volt hajlandó továbbmenni... elszállt a fék meg a kuplung ha jól hallottam... mondták hogy úton van egy másik, de mégsem jött egy jó darabig... Végülis 9-10-re haza is értünk...
    Egyébként most meg kezdek megfázni... taknyos vagyok, fáj a torkom, meg minden bajom van. És ez csak egyre rosszabb lesz. Pedig nem kéne megint lebetegedni. Már hiányoztam az idén, nem kéne megint...

  • Daweee

    őstag

    Mindjárt sírva fakadok :O
    Nagyszüleimnél vagyok. Encs, frissen bekötött net. 1Mb, 10 percenként szakad, ha épp nem, akkor meg kiqrt lassú. mindez megfejelve egy kőkemény 5+ éves pékettővel, a maga 466MHzes cerkája, 64 mega ramja, integrált vga-ja, és egy régi kedves lomha és instabil ismerőssel: Windows 98SE személyesen :R Atom 6 gigás vinyója 90%ban kerreg a fülembe, szinte vonyít egy kis plusz ramért, de hiába.
    Dobtam rá egy firefoxot, és elkezdtem PH-zni. azaz szerettem volna, de belépek, no net. 10 perc szenvedés, majd a csel, amit sosem fogok megérteni: miután belépek a modem konfigoldalába, a net csodálatos módon visszajön.
    jószokásomhoz híven az okostelefon topicok közül minden érdemlegeset (6-8 db) megnyitottam egy-egy lapon. Hiba volt. 5 percig a szó szoros értelmében használhatatlan volt a gép. a vinyó krákogott szenvedésében, a proci zajtalan forrongott a passzív bordája alatt, de mindenki túlélte a ''kalandot''... maradt egy téma, az N73, oda sikerült begépelnem egy komolyabb hszt, a folyamatosan beragadó backspace-nek köszönhetően gyakorlatlag kétszer, majd ok, hát nem megszakadt a tetüje? Végülis nem lett belőle baj, frissítés megoldotta a problémát... aztán átjöttem ide, írni megint, mert addig sem hallom a vinyó nyikorgását... Vagyis de, kb 2 percenként rájön a hoppáré, kerreg, gépelek, semmi majd fél perc elteltével gyorsan megjelennek az idő közben beírt karakterek. Ráadásul külön idegesítő, hogy minden egyes szavamat pirossal húzza alá. gondolom az ofisz angol rajta. báhh... Meg ráférne egy win reinstall is, ez a 98 születése óta teljesít benne, ráadásul gimiben volt, szóval hálózattal és egyéb nyalánkságokkal van teleszemetelve az egész... Viszont 98-nál újabbat nem merek rá rakni, mert a vinyó a heves tiltakozásban még ki találna gyulladni... Majd nézek otthon még kis ramot, van egy két SD-m elfekvőbe, egy olyan 32 megát talán még hozhatok rajta... De talán 128 megát is összehozhatok, emlékeim szerint van egy 64megás modulom. viszont akkor lehet mégis bepróbálok egy 2K-t vagy akár egy XP-t is akár. ha nem köhög nagyon, marad. Végülis apám régi gépén is XP volt kőkemény 333mhz-en szaladgált - pontosabban kocogott a cerka, viszont volt mellette egyolyan 150-200 mega ram. de attól független lassú volt az is. Ja télleg még van itt még egy gép, ezt történetesen ingyen vágták hozzá nagyihoz monitorostul, mindenestül. A belseje kísértetiesen hasonlít az apa fent említett gépére (az is onnan volt anno) persze kevesebb rammal. Bekapcsolni még nem tudtam, áramkábelt nem adtak hozzá, se a monitorhoz, se a géphez. Majd megbontom ezt a természeti kata... ööö csodát és rájövök mit is tud. Sokra nem számítok, a cpu borda elég soványka, és egy 1 oldalas, 4 chip-es SD van benne, 16-ra saccolok, ha 32-es, földhöz vágom magam örömömben :) van benne továbbá egy 4 gigás seagate, aminek pontos mása ül otthon a sarokban. A tápja igazi hungarikum, Vargáné és tsa BT. :DD na jó, ez sok lett és összességében unalmas de a fenti okok miatt nem sok kedvem maradt PH-zni, úgyhogy idejöttem, és írtam amíg bírtam. A kerregést. De már mindjárt belérúgok. Azt hiszem mára kikapcsolom. ;]
    Jóéccakát gyerekek :))

  • Daweee

    őstag

    Kommentár nélkül.

    maniakus : Az ASVA-hoz (Csokonai Vitéz Mihály: A reményhez)

    Trackerekkel játszó
    Gecikezdemény
    Istennek gondolt
    Proartos legény
    Kit lefoglal magának
    Az boldogtalan
    S a rendőrségnek
    Vall untalan.
    Asva-s száddal mit ugatsz
    Mért nevetsz felém?
    Kétes szervert mért foglalsz le
    Ha csak seedelek én?
    Csak maradj anyádnak
    Te mahaszos valál
    Én hittem szép szavadnak
    Mégis kalózkodál.

    Szerverem Cod4-ekkel
    Teliültetéd
    Adatfolyamokkal
    Vinyóm éltetéd
    Rám ezer terrával
    szórtad az adatz
    és égi uploadokkal
    fűszerezted azt
    Gondolatim minden reggel
    Mint a fürge méh
    Repkedtek a boot-oláskor
    Az én BH-m felé.
    Egy dolog hibázott
    Örömben még
    nCore invitot kértem
    És megadá az ég.

    Jaj, de friss szerverim
    Kikapcsolanak
    Ftpim, trackereim
    Lefoglaltanak
    Invite-om, tagságom
    404-re vált
    Warezos világom
    Az asva-sokra szállt.
    Óh! csak BH-t hagytad volna,
    Csak azt nekem
    Most panaszom nem mondaná
    Hogy nincsen trackerem.
    Köztük én a búkat elfelejteném
    és a torrentleech-eseket
    Nem irígyleném.

    Add vissza, óh Asva
    Add vissza nekem.
    Mert ez az ínség
    Úgyis eltemet.
    Érzem: tracker nélkül
    Sávszélem elhágy
    Fáradt seedem kamu
    Down-om pár kilobyte.
    Nékem már a net hímetlen
    A testem kihűlt
    A zengő fórum lezárva
    Az éj napra dűlt.
    Bájoló, lágy BH-k
    Tarka BitGate-k
    Tracker, Seed, Warez.
    Isten véletek.

  • Daweee

    őstag

    Nagy kihagyás után írok megint :)
    Jelentem per pill megy minden általam használt tracker megy :)) (nC, BG, Noobs, Solar)
    Jabocs, Solar nem megy...
    Ha találok elég DVD-t, kiírom a House 2. évadját, most lett kész a hiányzó részek leszedése.
    Továbbá per pill erősen megindult belemnek hígnemű folyása, hogy szépen fejezzem ki magam, magyarul fosok... Ez egyrészt rossz, mert fos érzés ;] másrészt meg ha jól megy, lóghatok holnapi gyülekezetlátogatásról, amely megint hőn szeretett iskolámnak legújabb agyszülemnénye, miszerint menjünk el asszem Edelénybe vagy Emődre vagy nemtudom hová, aztán énekeljünk a templomban. Egyrészt semmi alkalom, karácsony/húsvét mittudomén, másrészt az énekkarosok meg nem is jönnek, pont fellépésük lesz vhol, a maradék egyik felének semmi hangja, a másik meg nem tudja az énekeket :D én az utóbbi vagyok, bár az előbbibe is beleférek :) ráadásul a kolisok sem jönnek, nehogymár amiatt bebusozzanak, de a bejárók mint pl én, le vannak -fosva hogy aktuális legyek- ráadásul minden normális gyerek pont énekkaros/kolis/nyelvvizsgázik szóval a társaság is nagyon ott lesz. Slusszpoén, hogy katolikus vagyok ez meg református cucc lesz, de ez már tényleg 649edik szempont.na mindegy, az a lényeg, hogy nemmegyek, aztán imádkozok hogy ofő elfogadja, akinél az autóbalesetet is egy héttel előtte írásban, jegyzőkönyv csatolásával kell jelezni...
    A nyelvvizsgás haverom (ma délelőtt volt, azt mondta könnyű volt) haverja vett médijamárktból gépet, ahol Pentium 5höz is kapható táp (lásd blogom följebb) hiába mondtam hogy kiskerből jobb is kihozható ugyanannyiért, de ez hosszú történet. Szóval most szopik vele rendesen, winen semmi nem megy neki, mondtam is neki hogy az ilyen előretelepített gépeket lámabiztosra csinálják, de látom neked sikerült kijátszanod ;)
    Szóval most rávettem hogy rakja újra, de olyan a gyerek hogy komoly kétségeim vannak hogy kb a nyelvválasztásnál tovább eljusson benne. Én hülye meg megadtam neki a telszámom hogy csörögjön ha gáz van... remélem elfelejtette leírni papírra ;] najó nem gonoszkodok tovább, én is itt kezdtem valamikor (igaz én 10 éve túlvagyok ezen a szinten ;] ) Szóval nagyjából így alakul életem lassú (bél) folyása, majd még írok :R

    hú most sziporkázok, kár lenne abbahagyni :K pedig esküszöm józan vagyok :C

  • Daweee

    őstag

    válasz Daweee #23 üzenetére

    Ez mondhatni csípős lett, de tükrözi is a deréktől lefelé uralkodó állapotokat ;]

  • Daweee

    őstag

    Szegény gyereknek kiderítettük hogy hardverhibás a gépe, viszi vissza gariba... pedig pont azért nem hallgatott rám mert türelmetlen típus... még pár ilyen ráb@szás és meggondolja hol mit vesz... remélem. De az benne a vicc hogy amikor nem sikerült rábeszélni azt mondtam végül hogy majd mennyit fog vele szopni csak úgy b@szogatásképp, de sajna bejött... ez van, így járt.

  • Daweee

    őstag

    Következő életcél: NINTENDO WIII!!!!! nagyon nagy :C :C Karácsonyra ő lesz a kiválasztott :K :K

  • Daweee

    őstag

    jajj jöttem ide hogy írok, erre eltűnt a válasz gomb. Azt hittem csak valami RIOS 5 revolúsön, pedig emlékszem hogy tegnap még válaszoltam magamnak. jó, mindegy, akkor csak egy "új"-at írok. Az is eltűnt. Kétségbeesésemben vadul elkezdtem felscrollozni, hogy most mivan, hát nem vagyok bejelentkezve. bejelentkeztem, nyomom az újat, elkezdem írni hogy mit összeszenvedtem ezzel a bloggal, és elérkezek eddig a pillanatig.

    Szóval legújabb szerzeményem: [link] Lehet hogy kicsit infantilis vagyok, de szerintem ez igenis jó játék:) én elleszek vele, nem csak 5 percig. Amúgy haverom most hozott be suliba egy ilyet, rám akarta sózni 6Kért... ő egyrészt 5ért vette japánból, és még össze is törte kicsit az elejét, az akksi egyik drótja leszakadt... na mindegy, akkor megtetszett, vaterán meg találtam 4ért, azonnal lecsaptam rá :)

    Karácsonyra meg wii, szóval pörög az élet :DD

  • Daweee

    őstag

    Helikopter körül félreértések vannak, még el sincs küldve, majd megoldódik...

    Fogszabályzóm lesz b@szki. De nappali, 1 évig. tönkreteszi a vámpírfogam, és idegesítő, csúnya fémhuzalok lesznek a számban :((( ez szar :W

    Meg most semmi kedvem házitírni se, magyarból féloldalas esszé kell, angolból meg egy oldalnyi feladat, meg tanulgatni, de egyszerűen nem tudom rávenni magam :( mondjuk 11kor félálomban az igazi, de úgyis megcsinálom korábban :(

    Slusszpoén, hogy necces lesz a wii is, de erről majd ha tisztábban látok.

    wáááááááh :W :W

  • Daweee

    őstag

    Végülis most sikerült vgezni a magyar esszével, az angolt meg majd lefekvés előtt közvetlen fogom lefirkantani, úgyis csak rabszolgamunka az egész.

  • Daweee

    őstag

    Nem tudok rágni gyakorlatilag.
    Tegnap fogorvosnál feldugtak fogam közé kis távtartókat vagy miket hogy odébb rendezzék a fogaim. Nos ezek olyan szerencsésen ülnek benn, hogyha a legkisebb nyomás éri őket, elemi erővel nyomják az ínyemet... egy hétig krumplipürén fogok élni ha így megy tovább... Jövő szerdáig lesz benn, akkor meg már ragasztják föl magát a vasat :(((

    Egyet jegyezzetek meg: Sose legyetek kiemelkedőek! Történt ugyanis, hogy idén először normális infótanárt kaptunk, aki már tanított is. Viszont én abba a szerencsétlen helyzetbe kerültem, hogy nekem ment a legjobban az excel a csoportban, akárhogy is próbáltam nemtörődömséggel leplezni, akárhogy gyűlölöm az egész office-t, ez volt a szörnyű igazság. És ez feltűnt tanárnak is, azóta órán pluszfeladatokkal halmoz el, és apámmal megbeszélték, hogy beírnak valami Nemes Tihamér vagy milyen versenybe. De erről nekem már csak akkor szóltak, amikor már elment a jelentkezési lap. Viszont a tanár azt mondta, hogy az lenne a legizgalmasabb, ha egyáltalán nem is készülnék, szóval ehhez itthon intenzíven tartom magam :K holnap lesz a verseny, és csak egy dologtól félek: nehogy továbbjussak a köv fordulóba :O

  • Daweee

    őstag

    Nemigaz helikopteres ürge 2 napja nem válaszol mailre :(((

    A verseny meg nagy falat volt, rohadt nehéz volt, tudtam hogy fölösleges elmenni :K de azért még van bennem egy kis félelem a továbbjutástól :( :B

  • Daweee

    őstag

    Francba lazannya volt az ebéd, forró volt, én meg türelmetlen. szétégette a nyelvem, napokig nem fogok ízeket érezni :W

    [ Szerkesztve ]

  • Daweee

    őstag

    Lefekvés előtt még írok egy postot, még nem tudom milyen hosszú lesz, majd ahogy alakul.
    Szóval holnap - vagyis már ma lesz a nagy nap: House MD Series 3 Episode 1 @TV2 :C
    Ja... meg holnap rakják be a fogszabályzót is... De nem idegeskedek rajta, elég majd akkor ha bent lesz, addig meg kiélvezem a szabadság utolsó "morzsáit" :D De mondjuk ha pár évvel hamarabb történt volna valami hasonló, idegroncsként fetrengenék álmatlanul az ágyamban, ilyen szempontból egyértelműen fejlődtem az évek során. Emlékszem anno 11-12-től hajnal 2ig feküdtem álmatlanul mielőtt a T610-et vettem meg... Meg a karácsony is egyet jelentett az alvásképességem teljes elvesztésével. Na de mindegy, a lényeg hogy kinőttem, szarok bele, majd utólag leszek mérges eleget... Ráadásul rábeszéltek egyilyen fehér tappancsos szerkezetre, ami elvileg kevésbé feltűnő, viszont aztán rájöttem hogy nekem természetből fakadóan enyhén sárga a fogam, szóval sztem faszán fog rikítani a számban. Qrvajólesz... Na de hagyjuk, mert a végén még bestresszelem magam :)
    Azt nem is mondtam, hogy a szeretetszolgálat (suli kötelező jellegű cucca) mivel a nyugdíjasklub annyiból állt, hogy mi kártyáztunk a szoba egyik sarkában, az öregek meg beszélgettek a másik sarokban, arra jutottunk, hogy ennek semmi értelme, úgyhogy hozzácsapódtunk egy másik csoporthoz, és irány az Ovi :K Mult héten is ott voltunk már, de akkor még viszonylag türtőztették magukat, csak ma délután, az utolsó alkalomkor szabadult el a pokol :D a 3-4 éves kis pöcsök másfél órán keresztül terrorizáltak minket, csoportosan támadtak, és lökdöstek, ütöttek ahol értek, ránkcsimpaszkodtak, párnával vertek, meg amit el lehet képzelni, és én szerintem többet voltam földön fekve, a fél csoporttal a hátamon, mint állva... De nagyon nagy volt, kár hogy utoljára voltunk :DD Készültek partyfotók és videók, csak most nincs kedvem feltenni őket, majd holnap vagy nemtom...
    A helikopter meg másfél hét egyeztetés, és problémázás után még mindíg nincs feladva, ennyi idő alatt japánból is megérkezett volna... de elvileg ha minden jól megy (mint ahogy eddig...) holnap - azaz ma elindul, és mondjuk Péntekre meg is jöhet.
    Kéne még írni valamit, de nincs már semmi ötletem mit. Volt diákigazgató választás is mult hét végén, de hogy azt leírjam túl kemény agyi munkát kéne végeznem a visszaemlékezéshez, ahhoz meg túl fáradt vagyok :B
    Most esett le hogy még vagy 2 hét és jön a télapó :C ennek örömére aki nem ismerné: Kovbojok: Télapó Ó jeee
    "A télapó nem a régi már,
    Ha kedve tartja állva bekakál
    Büdös puttony himbállózik a vállán
    Hányás csordogál a szakállán"
    :C :C :C
    "Lenne hozzád egy kérdésem Ádámka:
    Mér kakkantassz a nővéred hátára?
    Úgy emlékszem, hogy elmondtam már tavaly,
    Csakis a WC-be való a ganaj."
    Ez most kellett hogy nyugodt legyen az éjszakám :K KOVBOJOK!!!!

  • Daweee

    őstag

    Csak dióhéjban mert már mennék aludni :D
    Betették, egy órán át kotorásztak a számban, én meg kétségbeesetten igazgattam a nyálelszívót a csontszáraz nyelvemmel, szóval egy élmény volt :C
    A végeredmény nem is lett olyan borzalmas mint számítottam, messziről csak a drót látszik, ez a fehér tappancs tulképp ilyen félig átlátszó nemtudom milyen anyag, de van egy fogadásom hogy csak natúr műanyag, mégis 30Kval több volt mint a fém, de a lényeg hogy nem olyan feltűnő :)
    ami leginkább zavar az egészben, az a számban lévő érzés, meg hogy gyakorlatilag egy ponton tudok rágni oldalanként, csak ott ér össze a fogam. Majd megszokom.
    Viszont mondták, hogy az első napokban fájni fog, még alig érzem, de reggelre biztos szét akar majd esni a felső állkapcsom :Y
    Meg adtak ilyen vaxot vagy mit, amit a kiálló fogakra lehet tenni szoktatásként hogy ne kezdje ki annyira a nyálkahártyát, de ezt sikeresen elhagytam ebéd után, már kezd fájni kicsit az is.
    A drótvége meg kicsit kiáll, ha nagyot vigyorgok, beleakad egy tizedmilliméternyit a szám sarkába, majd beleszakít. De elgalább szélesebben tudok majd mosolyogni :C

  • Daweee

    őstag

    Azt tegnap elfelejtettem írni, hogy nagyon cigányul (0 rasszizmus) sikerült megoldani hogy haverom tudja nézni a magyar-görög meccset...
    szóval első lépésben kerestem onlájn sport1-et, de nem találtunk. Erre kitalálta, hogy megkeresi, hogy melyik görög adón adják, megtalálta, mega tv. Stream TV keres, talál, nem megy, 10 mp-enként megszakad. Jó, akkor hanyagoljuk. Akkor kitaláltam, hogy nekem van sport1-em, webkamerát ráállítom, és nézze... ebből 1 dolog hiányzott: a webkamera... de nembaj, ezért van okostelóm, N73 ra mobiola webcam progi fel, gépre is, megpárosítottam őket BT-vel, ment, fasza. MSN-t úgy ahogy van elbazta, indulásnál megfagyott. Nembaj, ott a skype. Hívás, kamera megy, fasza, 10 mp mulva disconnect. addig próbálgattam, amíg úgymaradt, építettem neki egy másfél méteres atombunkert (ezeréves teleszkóp dobozára mobil, irodalomkönyvvel megtámasztva. fasza, megy, én mentem is house-t nézni, mert én ilyen hazaáruló vagyok, szobámból kiszorítva anyám hálószobájába :D reklámban megyek vissza, hát szétkapcsolt, aztírta trial version 5 perc után diszkonnektál... akkor anyád, a törés már korábban sem ment, akkor gondoltam hagyom. Majd eszembe jutott hugomnak van webkamerája, azt elcsórtam, feltettem, működött, kicsit állítgattam rajta, szép volt, fasza. közbe vége a reklámnak, mentem vissza. Innentől problémamentesen ment végig.

    Ez nem az én napom :(
    A fogam reggel annyira nem fájt, rosszabbra számítottam, csak a rágással voltak problémák.
    Suli után anyával meg hugommal elmentünk a Corába enni... Ezt már eleve nem értettem, Miskolcon is van nem egy normális kajálda, miért pont a Cora másodosztályú büféjébe megyünk... na mindegy, kértem hamburgert, mert az még mindíg puhább mint a melegszendvics mondjuk. Fizetnénk, anyának megcsörren a mobilja. Mondja fizessem ki, megcsörren az én mobilom is... pénztáros már röhögött, de aztán megoldódott a dolog :D
    Ekkor jött el a mélypont. Harap(nék) bele a hamburgerbe, érzem hogy nem megy... a két első fogam egyszerűen annyira fájt még egy minimális behatástól is, hogy borzalom... kicsit csipegettem a széléről szörnyű kínok közepette, majd feladtam, odaadtam hugoméknak hogy egyék meg. Ezzel nagyot zuhant az önbecsülésem, valószínűleg krumplipürén fogok élni még pár napig... :D
    Aztán hazajöttem, enkórra ránézek, főoldalon ez a vicc áll:
    - Megy ket teve a sivatagban.
    - ???
    - nCore.
    Miután 10 perc gondolkodás után sem jöttem rá, hogy mi lehet az értelme, ezt is feladtam, pedig fárasztó és értelmetlen viccek az erősségeim. Megoldás jöhet privátban, megköszönném, tényleg ;]
    Az valamit javított a hangulatomon, hogy a tegnap elkúrt MSN-t újraélesztettem, pedig ilyenkor ezelőtt csak komplett win újratelepítés segített. De most rájöttem, regeditből kitöröltem egy mobiolás bejegyzést, restart, megy az MSN :DD
    Unalmamban meg lehet hogy megnézem a House 4X8-at, remélem legalább egy angol felirat kijött már...

  • Daweee

    őstag

    válasz Daweee #35 üzenetére

    Nincs felirat :O
    így azért nem vállalom be, nézek valami mást...

  • Daweee

    őstag

    egyre jobb ez a nap...
    Most derült ki, hogy anyám új cégautója VW Golf lesz, Corolla helyett... szuper. Amúgy most Megane-unk van, de már az is esik széjjel, francia a drágaság... Na mindegy, a golf sem lesz rossz, de ha egyszer lehetett volna Toyota... de nyilván ők dugtak a fejesek zsebébe a legtöbbet... :(((

  • Daweee

    őstag

    Miért mindíg lefekvés előtt jön rám a bloggolhatnék :F
    Nemtom...
    A mai nap folyamán a rendmánia minimális jelét véltem magamban felfedezni. Na ne tessék megijedni, csak a már amúgyis szükséges dolgokat csináltam meg:
    -tankönyveim a szoba közepéről való eltakarítása (kb 1 hete várólistán, de holnap valószínű megint ott lesznek, így könnyebb bepakolni/tanulni, utánna meg lusta vagyok elpakolni :) )
    -asztalomon teljes rendrakás (fél éve várólistán ;] )
    -5.1 hangfalszett felfúrása (2 éve várólistán, ezelőtt itt álltak kupacban a hangszórók ;] de végül most se sikerült, meg kell még konzultálni hogy a gipszkartonon hova lehet fúrni...)
    -felporszívózás (na jó azt azért kb havonta szoktam :D)
    -dvd gyűjtemény csoportosítása (3 havonta szoktam összeszedegetni őket)
    -slusszpoénként annyira belejöttem a tisztításba, hogy kapásból újraraktam a windowst :C jó ez kis csúsztatás, jó ideje időszerű volt már -mondhatni 2 hónapja várólistán :P
    -a lendület viszont elfogyott a szekrényben való rendcsinálás előtt, az majd a jövő évi hasonló fellángolásban lesz esedékes :Y - na jó holnap megoldom :U

    Megjött a helikopáter is, fasza kis gép, majd holnap(?) írok még róla, de most megyek aludni, így is kómás leszek holnap suliban :(

    Ja meg a fogszabályzót is kezdem megszokni, már nem rakom rá azt a vaxot, igaz a szám kicsit sebes miatta, de majd elmúlik :)

    MOD: 2 percet vertem a #34-es postomra ;] 23:34 vs 23:36 :C

    [ Szerkesztve ]

  • Daweee

    őstag

    ígyis úgyis kómás leszek, akkor ezen a 10 percen már nem múlik, úgyhogy írok még :DD
    Megpróbáltam ma a szgépházamra visszaszerkeszteni a letört ajtótartó kapcsot, lementem a pincébe keresni valami erős ragasztót, találtam is egy Palmatex "univerzális erősragasztó"-t... A csomagolás alapján komolyabb multra tekintett vissza mint én, és a beltartalom sem volt jobb. az erősragasztót úgy értik hogy csak erős emberek tudják használni? ugyanis én 5 perc megfeszüléssel tudtam csak kipréselni belőle egy borsnyi (a borsónyi lenne a jó magyar kifejezés, de ez inkább borsnyi méretű volt:D) "ragasztót" akkor gondoltam rákenem, összeragasztom, boldog vagyok. Rosszul gondoltam. ez a borsnyi ragasztó ugyanis 0 ragadóhatást tanúsított, és gyönyörűen össze volt állva. De úgy, hogy megfogtam a végét, és kézzel húztam ki a tubusból a ragasztót... de miután a kiszedett galacsin sem mutatott különösebb hajlandóságot a ragadásra, hagytam a francba az egészet. Pedig szép lett volna megint ajtóval a ház :K (Aeroengine JrBk)
    Meg legiaap mutatott egy másik mobilos fórumot, tök jó, ott már nyomkodják az N82-t :K Még nem regeltem mivel ma nemigen volt időm (lásd föntebb) de majd holnap mindenképp elkezdek ott is működni :)

  • Daweee

    őstag

    Szerelmes lettem :C
    nMagon láttam egy 30gigás Star Wars packot, 720p-ben. leszedtem a IV sample-jét, valami gyönyörű a képe, tényleg tűéles. elhatároztam hogy ez kell nekem :DD A megvalósítással viszont még van pár probléma:
    -ha a Magról töltöm le, mivel nem freeleech, a 2-es arányomat 0,5-re redukálná kb...
    -ráadásul angol, úgyhogy nagy erőkkel vadászok magyar hangsávra (lásd aláírásom)
    -nincs 30giga hely a vinyómon, ráadásul úgy számoltam hogy az egyes részek nem is igazán férnek el egy DVD-n
    -HDTV-nk sincs, marad a 19"os monitorom, ez sem olyan kicsi :K
    és amit eddig tettem érte:
    +megtaláltam mininován is a torentet, onnan majd leszedem amint sikerül 30 gigát felszabadítani
    +megkérvényeztem Magon a hangsávot, nemhiszem hogy lesz hatása, de hátha.
    +végszükség esetén leszedem a DVD pakkot, arról lehúzom a hangot, és kész.

    Most rendesen felpörögtem erre, de már tényleg majd elalszok a gép előtt, úgyhogy mentem aludni :D

  • Daweee

    őstag

    Hosszú kihagyás után lehet folytatom a blogot:D
    Szóval dióhélyban ezek történtek velem az elmúlt pár hónapban:
    Karácsonyra nem jött össze a Wii, viszont nem bánom, lett helyette biliárdasztal :Y
    Nagyon fasza, már igen jól jáccok :K Igaz olyan olcsó kínai dákót adtak hozzá, hogy 1 hónap alatt mindkettő csúnyán tönkrement, jár ki a hegyén a parafa (vagy mit tettek bele...) igaz nem kíméltem, de akkoris :D ... napokon belül veszünk rendeset hozzá :K Továbbá a helye is ideiglenes, itt van az emeleten az előtérben, de alig fér: van ahol fél méter van a faltól, tehát bizonyos részein nem lehet játszani :S nembaj, annál jobb leszek falazásból :D
    A fogammal: ma egy hete húztak, hogy elférjen a többi (fogszabályzóm van) de hogy ne menjen el oldalra az egész, a szimmetria fenntartása miatt ma a másik oldalról is kikaptak egyet... Még az érzéstelenító sem ment ki teljesen le van zsibbadva a szám...
    Mobil: elhatároztam magam, amint kijön vodánál lecsapok egy N82-re, azért várok vodára mert tök jó üzleti előfizetésem van és sokkal olcsóbb így mint függetlenül. Csak az N73-at tudjam eladni normális áron... Egyolyan 50-et szeretnék kapni érte majd :U
    Korábban havertól vettem hozzá jack átalakítót, AD-49-et, majd ma a fogorvostól kijőve vettem egy CX300-at :C 9K volt, remélem nem ez a pénz fog hiányozni az N82-ből :U De valami nagyon durva, árad belőle a minőség: Előszöris olyan keményen be volt csomagolva, ollóval nagykéssel 10 percig tartott lefejteni róla a csomagolást...aztán rájöttem hogy kisebb a fül lyukam mint hittem volna:D nem ment bele... kicseréltem a legkisebb fejre, (3at adtak hozzá) így jó, de nemértem hogy lehet ilyen kicsi a fülem, vagy hogy másoknak hogy lehet olyan nagy :D Bedugtam, hatalmas ahogy ez szigetel, szinte hallom a gondolataimat :D De nagyon durva ahogy szól, a gyári sehol sincs mögötte :K
    Na egyelőre ennyit, majd még írok :)

    [ Szerkesztve ]

  • Daweee

    őstag

    Egyre gyakrabban nézem a voda oldalát, de tudom hogy feleslegesen, mert ha felveszik az N82-t akkor azt előbb utóbb itt arenán is megHÍRdetik, vagy írják a topicba, de nem tudom megállni hogy ne nézzem meg újra és újra :O áááááh :(

  • Daweee

    őstag

    a Q életbe fáj a torkom pénteken meg biliárd bajnokság :Y remélem kihúzom addig :F

  • Daweee

    őstag

    blogolhatnékom lett :D
    jelentem a biliárd bajnokság még azóta sem került megrendezésre, csúsztatjuk folyamatosan hétről hétre senkinekse jó de mostmár ha törik ha szakad megtartjuk :D

    Időközben lett kontaktlencsém is. Vagy egy hete hordom, -1-1 mindkettő, ahozképest hogy egy hónapja még el se tudtam volna képzelni hogy a szememben turkálok, és egy szemcseppentés is egy halálos ítélettel ért fel, egész jól belejöttem, már 5 perc alatt bent van. És új élményként fogadott hogy LÁTOM az utcán hogy mi történik, nem csak mosott pacákat, látom hanyas busz jön még amikor áll a piroslámpánál, szóval tök jó :K de valamiért közelre nagyon elmossa a dolgokat, gépezni teljesen szar benne, de szerintem a jobb szemem rosszul lett kimérve mert azzal közelre összemossa a képet, távolra már kevésbé észrevehető de még mindíg nem az igazi, a bal meg mindenhová tökéletes, és minden lencsés ismerősöm is azt mondja hogy közelre is lehet látni benne. Az egészben az a legjobb hogy az ugyanolyan dioptriás szemüvegemnek pedig mindkét szemével ugyanolyan jól látok. Lehet hogy a lencsével történt valami, majd kiderül.

    Meghirdettem a mobilom. 50K-t szeretnék érte kapni, de azis necces lesz, lehet csak kevesebbért menne el :F és ha rövidesen sikerül eladni emberi áron, akkor SE P1i lesz az utód, de ha sokáig nem lesz vevő bevárhatok egy N82-t is, mondjuk 80K-s lélektani határ alatt. (N73 is annyi volt anno) ráadásul belegondoltam, mondjuk P1 70K előfizuval, akkor ahhoz kell 2Gb M2 kari ami nem egy olcsó dolog, meg jack átalakító, meg vmi értelmes kijelzővédő fólia, a végén még olcsóbban kijövök N82-vel(100K) :F najó, ez enyhe túlzás de megfontolandó. De fölöslegesen dobálózom 10-esekkel, anya úgyse fog sokat beleadni, szóval azis lehet hogy félhalott K700-zal fogok rohangászni megint egy darabig :F Na mindegy majd lesz vhogy.

    Ok, én zuhanok bele az ágyba, jóéjt bárki is vagy te ott a monitor túlfelén :D

  • Daweee

    őstag

    Pcworld.hu szavazás:
    Szokott Ön illegális zenei tartalmakat letölteni az internetről?(A szavazás természetesen mint mindig, most is anonim.)
    Soha.
    Előfordul néhanapján.
    Rendszeresen.
    Igen, de csak mert körülményes a legális online zeneboltok használata.

    Miért nem lehet felfogni hogy zenét/filmet legális lerántani MO-n :W

  • Daweee

    őstag

    Kezd a szívem visszahúzni N82 felé :U pláne a fekete, az valami iszonyat szép :R
    Viszont ha kivárok akkor nem kéne eladni N73-at. ha meg nem adom el vlsz. mélyrepülésben lesznek az árai, ergo ugyanott vagyok mintha most eladom 45-50-ért és megveszem 100-ért mintha eladom 35-ért és megveszem mondjuk 80-ért. Nemtom mi legyen :(

  • Daweee

    őstag

    600 napos lettem, elkezdtem gondolkodni milyen avatarom legyen. egyelőre fogalmam sincs :U

  • Daweee

    őstag

    Valamilyen indíttatásból letöltöttem egy Bob Marley albumot. Nagyon megfogott. Nagyon tudott az öreg. :R Árad egy leírhatatlan érzés a dalaiból. Épp ezért nem is próbálom leírni, inkább hallgassátok:
    Three little birds
    Buffalo solider
    Stir it up
    stb... :)

  • Daweee

    őstag

    Ez az igazság ára ritka szar egy műsor... volt benne 20 éves q*va, 60 éves q*rva, 20 éves bu*i cigány, és még csak 3 ember szerepelt... Turbós Maunika a TV2-n. Nem is értem miért néztem eddig... na mindegy no comment...

  • Daweee

    őstag

    Ma van egy éve hogy elszakítottam a bokaszalagomat. Tesióra volt, rosszul léptem, reccs. De föl se tűnt, 5 percig még játszottam, majd amikor éreztem hogy nem fog elmúlni, kiálltam. szép nagy dudor nőtt rá, még aznap műtőasztalon feküdtem. De nehogy azthigyjétek hogy meg is műtöttek... vmi autóbaleset volt, én meg ott feküdtem és vártam hogy történjen valami. Nem történt. másfél óra mulva feltoltak a kórterembe, erre azt mondtuk hogy köszönjük holnapután visszajövünk. Visszamentük, megműtöttek, 3 napig benttartottak, majd 1 hét fekvőgipsz, aztán 1 hónap járó, aztán további 1-2 hó már nem emlékszem bokarögzítő. Rendbejött, de nem ugyanolyan mint volt, nem is lesz, olyan 70%-os, de nincs vele baj.

Aktív témák