Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nabukin

    tag

    Na hát látom vagyunk egy páran sorstársak. Én is egy Ideapad Gaming 3-at rendeltem tőle még június 11-én. 100 rugó előleg számlára itt is. Azt mondta, hogy 3-4 nap és megjön. Aztán amikor néha rákérdeztem, hogy mi a helyzet, akkor jöttek a bocsánat kérések és a következő tuti biztos határidők. Múlt héten péntekre vagy ezen a héten hétfőre ígérte, mert a másik beszállító tutira ígérte. Kedden rákérdeztem délután, hogy akkor gondolom megjött, mikor tudok érte menni. 14:46-kor még írta, hogy holnap (azaz 30-án) a délutáni órákban. És utána pár óra múlva még írtam neki, arra már nem jött válasz. Ma is írtam, próbáltam hívni is, de semmi. Ma nem sikerült eljutnom a bolthoz, de holnap délután el fogok menni arra...

  • Nabukin

    tag

    Van valaki, aki megkapta a beigért terméket, vagy azzal még mindig van valami probléma (futár, kórház, jogsi, vám, akármi)? Vagy már mindenki a pénzét várja vissza csak?

  • Nabukin

    tag

    válasz petko37 #209 üzenetére

    Egy szavát nem szabad elhinni ennek a szélhámos csalónak. Én kitartok a laptop mellett. Még mindig ígérgeti. Múlt hét hétfőre mondta, hogy 100%-ra ki fogják szállítani házhoz. Kora este hívtam, hogy mikorra hozzák, mert egész nap várom. Erre a duma, hogy a kollégám nem hívott még? Úú hát akkor ezt ma már nem fogja tudni hozni, de a héten biztosan hozzuk, 100%-ra megígéri. Csütörtökön nagy nehezen sikerült elérnem és mindenféle logisztikai problémákat kezdett kamuzni, hogy három bolt között rohangálnak, meg folyamatosan jön az árú(!) amit át kell venniük és kevesen vannak meg hasonló hazugságok. De hétfőn, hétfőn most már tényleg kihozzák, vagy bent lesznek 9 és 17 óra között a budai üzletben is. Mondtam, hogy jó rendben, akkor hétfőn én bemegyek a boltba, ne kelljen elrohangálni ezért, ha ilyen kevesen vannak. Hétfőn délután 4-re sikerült odaérnem (munka után) a bolthoz, ami természetesen zárva volt. Sokadik hívásra hajlandó volt felvenni és amikor mondtam, hogy én itt vagyok de a bolt rohadtul zárva van, akkor elkezdte játszani a fejét, hogy hát pedig a kollégájának ott kellene lennie, de felhívja gyorsan. Amikor visszahívott természetesen kiderült, hogy a kedves kolléga fél órája ment el, pedig 5-ig ott kellett volna lenni és nagyon bocsi. Mondom semmi gond, jöjjön vissza megvárom. Hát azt már nem tud most már, hát hogy gondolom... de holnap (azaz ma) megígéri, 100%-ra hogy ő személyesen fogja kihozni nekem a laptopomat és tényleg nagyon sajnálja. Erre mondtam neki, hogy ezt ne, ezt már többször is ugyanígy megígérte, nem hiszek neki. De mondta, hogy higgyek neki hozni fogja. Amikor időpontot kérdeztem, hogy mégis mikorra várjam, akkor persze azt ő még nem tudja, de hívni fog előtte. Végül azért egy délutáni órákban estig bezárólagot sikerült kiszednem belőle. Na most ott tartunk, hogy eddig cseszett hívni és 28x nyomott ki. Egy sms-t írt még 3 órája, hogy "majd hív".

    Azt hiszem, hogy már csak ez az elmúlt másfél hét (hát még az ezt megelőző hónap) is elég jól példázza az üzletszerűen elkövetett csalás bűntettét, miszerint a csaló félrevezeti és megtévesztésben tartja a károsultat.
    Persze, amikor egy hónap kamuzás után felhívtam rá a figyelmét, hogy türelmes és megértő ember vagyok, de nem szeretem ha hülyének néznek és ez amit csinál az egyértelműen üzletszerű csalás bűntettének néz ki, na akkor képes volt felhívni azonnal és polgári perrel fenyegetőzni, meg magyarázott mindenfélét a túlvállalásról, hogy nem csak hardveraprón hirdetnek és egy csomó mindenki megkapta, amit rendelt tőlük stb. És ezek után ígérté meg még 4x tutira, hogy kihozzák, át tudom venni, ő személyesen hozza...

    Ez, amit itt leművel eddig tényleg egy nagy csalásnak néz ki. Hónapok óta nála van rengeteg ember több százezer forintja és még a vállalásait sem teljesíti. És ha ezt megússza, akkor azért lehet mert a károsultak (mi itt mind) inkább elengedik a rendelést és próbálják a pénzüket visszakapni... De nekem a laptop kell, amit megrendeltem tőle és ő eddig legalább 10x ígérte meg, hogy biztosan át fogja adni nekem.

    De nem szeretnék igazságtalan lenni, azt mondta tegnap, hogy estig bezárólag hozza. Tehát mondjuk kb 23 óráig még van ideje kihozni, hogy betarthassa az ígéretet. Jelezni fogom, ha tényleg betartotta.

    [ Szerkesztve ]

  • Nabukin

    tag

    válasz PROHARDVER! #217 üzenetére

    Igaz, hogy válasz üzenetben írtam le, de szerintem az érdemi infó, hogy miután leírtam a történetemet, pár perc múlva kaptam a sztornó számlát és a polgári perrel fenyegető üzenetet.

  • Nabukin

    tag

    Nekem lassan 30 napja sztornózta fenyegetőzés mellett az előleg számlát, és persze 5 munkanapon belüli visszautalást ígért, aztán bő egy hét után mégis csak laptopot. Aztán mégse jött össze. Azóta már a második saját maga által vállalt határidejét nem képes tartani. És persze mélyen hallgat, ha nem keresem, hogy hol a pénz.

  • Nabukin

    tag

    A teljesség kedvéért, nagy nehezen nekem is visszautalta, a 30 nap letelte előtt még, tegnap előtt az előleget...

Új hozzászólás Aktív témák