Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kulbi

    aktív tag

    Sziasztok,

    Röviden leírom mi is történt a D-Link DNS-320L ventilátorával.
    1. Kicseréltem a gyári ventit (AVC, 12V) egy Revoltec Airguard 40x40x10 mm, 12V-os ventire. A gyári csatlakozó fehér, fekete, piros, míg az új sárga, piros, fekete sorrendben van bekötve. A helyes dolog logikusan a piros fekete felcserélése, mert a sárga és a fehér a jel. Nekem volt egy kis problémám, hogy először nem akart menni, ki kellett próbálnom az összes kábel lehetőséget és semmi, a logban mindig hibaüzenet fogadott. Utána felraktam a legújabb firmwaret 1.03b06 és a kézenfekvő megoldás működött. Nem tudom először mi volt a gond v. a firmware v. nem vártam eleget a sok újraindítás közepette, de a log mindig hibaüzit adott, a venti állt. Most már jó, a menüből le lehet állítani, újraindítani és jóval hallkabb. A Revoltec-en sajnos csak az egyik oldalon süllyesztettek a csavarok helyei. A helyes beszereléskor, tehát kifelé fúj, nem férnek el a csavar fejek, így kicsit süllyeszteni kell őket, én fúrtam kicsit nagyobb átmérővel helyet nekik.


    2. Mivel csak egy vinyót használok, az itt ajánlott megoldást is beleraktam. 3,5-ről 2,5"-ra átalakító (Scytec Bay rafter), sata-molex átalakító, ,molex-ről venti átalakító és 8cm-es venti (Sharkoon Silent Eagle 1000). A beépítő keretnél le kellet vágni a 2,5" vinyó tartókból hármat és kicsit ki kellett vágni az alját, hogy a Sata-molex átalakító csatlakozó elférjen. Hangtalanul szépen ketyeg, csak ez 6-8 fokot jelentett. A panelban 24-25 fok esetén a gyári venti be se kapcsol. Kíváncsi leszek 30 fokban.


    [ Szerkesztve ]

    <Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

Új hozzászólás Aktív témák