Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    válasz fraba #898 üzenetére

    Ha jól emlékszem én kb. 2 hétig használtam a legújabb (bár az is nagyon régi) gyári FW-vel az enyémet. Ilyen szakadozást nem tapasztaltam, de amúgy nálam is napi rendszerességgel belassult olykor a netkapcsolat néhány percre (Telekom PPPoE). Meg nem szakadt, meg nem villogott semmi LED furán, csak szimplán borzasztó lassú volt, aztán gondolt egyet és magától helyre jött - vagy ha épp nem akkor újraindítottam.

    A gyári firmware tényleg elég kukás, szerintem a legrosszabb amit valaha láttam, illetve a DIR-842-é még vetekszik vele ezért a címért (de kb. ugyan ez van rajta).

    Ez tipikusan egy olyan router amibe a bele pakolt SoC illetve hardver lényegesen túl nőtte az eszköz "gyártóját". Érdemes rá feltenni valami más FW-t - ha kevésbé értesz a routerekhez akkor leginkább a Padavan-t, annak - szerintem - felhasználóbarát a felülete, még ha a navigációja itt-ott kicsit logikátlan is. A telepítése sem nehéz, hála vargalex-nek.
    Ezt egyszer beállítod és ott lehet hagyni magára, stabil, nem szakad (kivéve hogy a Telekom hetente egyszer újracsatlakoztat), nem lassul, a WiFi erősebb vele mint a gyárival.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • woodworm

    veterán

    válasz fraba #898 üzenetére

    Annak idején a milyen router topikban szerintem eléggé fel lett híva a figyelmed, hogy csak custom fw-vel üzemel tökéletesen. Sajnos a gyári ilyen, ezen nem lehet segíteni. Ha az ipv6 üzemben van, le kell tiltani, legtöbbször azzal van a gond.

  • Payskin

    tag

    válasz fraba #898 üzenetére

    Szia!

    Nem biztos, hogy a router a hibás. Én is gyári FW-rel használom (csak csendben követem a témát), és pár hete figyeltem fel ugyanerre: leszakadások, reggel sem a telefon, sem a notebook nem kap WiFin netet, és egyszer rajtakaptam a routert a narancssárga lámpán is. Csakhogy egyik esetben sem a router miatt volt, a DIGI volt leszakadva. Hogy miért nem kapcsolódik vissza automatikusan, az jó kérdés, de a routert nem piszkáltam, csak bementem az admin felületre és nyomtam egy reconnectet.

    Mondom, ez pár hete fordult elő 2-3 alkalommal (főleg reggelenként, egyszer délután) egymás után, és azóta elmúlt. Viszont a napokban megint vacakolást éreztem a szolgáltatásban, és ekkor vettem észre, hogy NAT-ra kerültem a DIGI-nél. Érezhetőbben szarabb a szolgáltatás, néha nehézkesebben töltődnek a dolgok, néha egyáltalán nem jön a bit a csőben. Szerencsére egyetlen telefonnal el lehet intézni a vevőszolgálat felé, és 3 órán belül már volt rendes IP-m.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák