Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    Nah, wall of text incoming:

    PPPoE WAN / NAT sebesség
    Félig off-topic lesz ill. igyekszem összefoglalóbb jelleggel is írni, hogy minden infó meglegyen egy helyen..

    Az alap felállás ill. a probléma az volt, hogy a gyári D-Link firmware (PPPoE)-vel ezt a sebességet tudta a router:

    Viszont voltak vele mindenféle gondok, lassulások, buta is volt, stb. Ezért felraktam rá egy LEDE-t (17.01.2 stable) amivel a gyári fw gyerekbetegségei megszűntek ugyan, viszont a net (NAT?) sebessége jelentősen visszaesett. Kb. 550 - 620 Mbps közti értékeket sikerült mérni, ez talán a legerősebb amit sikerült:

    Felmerült közben itt a topicban, hogy ha a LEDE ilyen lassú akkor bízzam a feladat oroszlán részét a Telekomos HGW-re, ami egy Huawei HG8245H. Átkonfigurálva úgy a hálózatot, hogy ez a Huawei létesítse a PPPoE kapcsolatot, a LEDE-s DIR-860L pedig csak egy szimpla DHCP kliensként kapcsolódjon hozzá a WAN interfészével kb. 900 Mbps köré ugrott a sebesség:

    Kicsit fura volt, hogy kb. 40 Mbps-el elmarad a gyári firmware-től még így is, de többször is újra mértem más szerverekkel, és mindig benne volt ez a kis lemaradás. Kíváncsiságból végül mértem egyet a DIR-860L teljes kihagyásával is, tisztán a Huawei HG8245H-n keresztül (PPPoE), és láss csodát előkerült a hiányzó ~40 Mbps:

    Ez a sebességkülönbség mondjuk már elhanyagolható lenne, de - amennyire én "értek" a hálózatokhoz :U - így gyakorlatilag 2 router mögé kerülök, sok feladatot a Huawei eszközre kéne bízni amit nem feltétlen tud, duplán kéne talán port forwardolni is, meg úgy egyáltalán ketté lenne osztva minden. Ha vállalni akartam volna az ezzel járó szívást nem vettem volna új routert az RT-N16 helyett.

    Úgy döntöttem tehát, hogy ideje nekimenni a Padavan-nak, ami vargalex tök jó kis telepítőjét használva hamar fel is ment a routerre, majd kapásból egy frissítéssel is kezdtem az egészet (gondoltam még a configolás előtt lenne érdemes), így szépen meg is kapta a legújabb, szeptember 1.-i radmir verziót.
    Immáron Padavannal (3.4.3.9-099_1aae35d) nekiesve a speedtestnek szépen vissza is jött az eredeti sebesség:

    Közben be is laktam már a Padavan-t, van néhány beállítás amit nehezen találtam meg, de alapvetően egy tök felhasználóbarát és gyors firmware, eddig nagyon pozitív benyomást keltett, és a beállításokat átnézve mindent tudni is fog amire a jövőben szükségem lesz. :C

    WiFi sebesség
    Kezdeném rögtön azzal, hogy nálam minden komolyabb eszköz kábelen lóg, a WiFi-t csak mobiltelefonok használják, így a sebességét mérni is csak azzal tudom - konkrétan egy Xiaomi Mi 4c a tesztalany, a mérés pedig 80 MHz széles, 5 GHz-es (40-es channel) hálózaton történt, n/ac módban. Ez a frekvenciatartomány teljesen zavarmentes, az összes szomszéd 2,4 GHz-en tülekedik.

    Az alábbi mérések - a Padavan kivételével - nem teljesen pontosak, lévén az értékek emlékezetből vannak - korábban nem tudtam hogy majd össze akarom hasonlítani őket.
    Ezenkívül csak letöltési sebességeket írok, a feltöltéssel sokat nem foglalkoztam és igazán nem is látszik változni a különböző firmware-ek közt, gyanítom sokkal inkább függ magától a telefontól.

    Mérési pontok:
    1. - router mellett állva
    2. - szomszéd szobában, bútorok, ajtók takarásában (fal nincs közte)
    3. - lakás legtávolabbi pontján, 2 vasbeton fal + hűtőszekrény meg mindenféle vacak takarásában

    Gyári firmware
    1. - Kb. 200 Mbps
    2. - Kb. 180 Mbps
    3. - Kb. 40 Mbps

    LEDE
    1. - nem mértem
    2. - Kb. 160 Mbps
    3. - Kb. 40 Mbps

    Padavan
    Igazán e miatt is kezdtem bele ebbe a részbe, nagyon nem tudom hová tenni hogy ezt hogyan hozza össze:
    1. - Kb. 300 Mbps
    2. - Kb. 240 Mbps
    3. - Kb. 70 Mbps

    Most ezt hogy? :Y Hogy a LEDE-nél sokkal jobb a WiFi-je az rendben van, de a gyári drivert hogy tudja ennyire megverni?

    Egyelőre nagyon tetszik ez a Padavan! :B :K :R

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák