Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    Közben utána néztem kicsit ennek a LEDE-nek, de én így Tomato-s múlttal végig abban a hitben éltem hogy ebből is van normális all-in-one build, felrakom és minden megy, csóközön...

    ...deeee elég gyanús most már, hogy itt csak mini buildek vannak, és ha bármit is akarok, pl. egy miniDLNA-t vagy egy Transmission-t, azt nekem kell külön feltennem rá. :F

    Itt néhány hsz.-el visszább vitatkoztatok, hogy ezekre a LEDE mellékágakra mint pl. az SFE-s LEDE ami elvileg jön (valaki elárulhatná hol lehet követni a fejlesztését), ezekre gondok szoktak lenni a package telepítéssel / támogatással... ha jól értem... :F

    Ezt kicsit ki tudnátok fejteni hogy mi van? Én a Linuxos világban nem vagyok igazán otthon, de tudtommal ezek alatt van egy bárakármilyen kernel, ami kb. azonos lehet az egyidős OpenWRT és LEDE buildekben, és "csak" driverekben, és magasabb szintű funkciókban térnek el egymástól a különbőző buildek. Idáig igaz?
    Na most ha a kernel ill. az oprendszer maga kb. ugyan az, a drivereknél pedig feltételezzük hogy az őket használó alkalmazások irányába egységes (akár szabványos?) API-kon kommunikálnak, akkor hogy a viharba lehet az, hogy egy package pl. OpenWRT-n működjön, SFE-s LEDE-n meg ne?

    Vagy félreértem az egészet?...

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák