Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • woodworm

    veterán

    válasz Tyrel #683 üzenetére

    Csak kialakul a teljes sztori, jól kapiskálod.

    1. A padavan más felosztásban használja a rendelkezésre álló tárhelyet. Felrakásával törlődnek a rádió eeprom és a mac adatok. Ezeket kell újra felírni. Az első időkben ez manuálisan ment, ennek megkönnyítésére készítette vargalex a buildet. Emlékeim szerint a fejlesztés nem a dlinken ment, ezért egyezhet meg több interfész mac-címe, itt csak a lan és az 5GHz-es rádió azonos.
    Annál a lépésnél egyszerű a dolgod, ellenőrzöd, hogy a script biztosan jól olvasta ki az eredeti mac-címeket.

    2. Igen, jól érted. A ddwrt fórumon tűnt fel radmir, neki sikerült az első, jól működő buildet készíteni a 860l-re. Azóta készített többet is, nem kell mókolni vele, simán a webes felületről frissíthető.
    Egyedül a gyári rendszerre vagy ledere való átálláskor van szükség az eltérő tárhely layout miatt az újabb kézi vezérléses íráshoz, ehhez készülnek a mentések.

    3. Nem tudom ki mennyire követi a frissítéseket, radmir nem túl bőbeszédű a leírásokban. Nekem saját buildem van, raktam bele skint és dlink logót, ne az asusét használja.

Új hozzászólás Aktív témák