Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vottokar

    senior tag

    Múlt héten megjött a notimba az AC8265-ös kártya. Beleapplikáltam, akkor még csak semmi driverfrissítés manuálisan, csak a win10 állítgatta magát. Néztem egy alap sebességtesztet, a 2,4G-es sebességem nőtt meg 45Mbitről olyan 70Mbit körülre, az 5G maradt olyan 95Mbit körül. A routerre csatlakoztatott merevlemeznél is (USB2-es ház) a 2,4G-s sebesség emelkedett meg, az 5G maradt a cca. 20Mbyte/s magasságában.
    Az asztali gépünk olyan 35Mbyte/s-vel tudott a hdd-ről olvasni kábelen át.
    Ma behoztam a routert, hogy padavan felhasználó legyek. Felraktam rá a vargalex mester féle megoldással (Áldassék az Ő neve, hogy egységsugarú felhasználóra is megoldást készített :R ) Gond nélkül felment, beállítottam amit kb. alapból használnák (ddns még nincs meg, meg bele sem néztem a torrentrészbe.) és próbába kezdtem. Első körben is használható sebességeredményeket kaptam. Engem a csatlakoztatott hdd-vel való stabil működőképesség (beleértve mindkét wifi-t is) érdekelt mindenek előtt. Aztán csináltam egy manuális driverfrisssítést a Win-en (mert természetesen volt frissebb driver) és utána is mértem egyet.

    Speedtest DIGI100-as netnél ONT és több router mögött:
    kábel:109/54 Wifi2,4G:108/54 Wifi5G:105/54

    Hát nem messze jobb lett, mint volt. Mondjuk itt a 2,4G-s hálózat is elég tiszta (talán 4 hálózatot látok, abból is a céges elég erős, a többi valahol a távolban van.Otthon a panelben nem lesz ilyen rózsás a helyzet a 20-30 idegen hálózattal 2,4-en. De majd meglátom.
    És a lényeg, mert erre voltam igazán kíváncsi, az USB3-as merevlemez kezelése. Olvasási sebesség WDRED-iocrest USB3-SATA illesztőpárosról:
    kábel:108Mbyte/s Wifi2,4G:27Myte/s Wifi5G:38Mbyte/s

    Közben bár hosszútávú tesztnek nem nevezném, úgy néz ki, hogy jól működik a wifi része is. Ma délután otthon beapplikálom és majd az asszony teszteli az N-es részt. :)

    Ledeket állítottam , bár nem jött össze a zöld-zöld, de jó lesz így is.
    A wps gombot is tudtam konfigurálni, legalább is a ledek lekapcsolása rövid gombnyomásra, meg a wifi ki/bekapcsolása hosszúra úgy néz ki működik.
    És az 5G állítható a 100 feletti csatornákra (és működik is), de mondjuk az még nincs telítve otthon sem. (Az enyémen kívül még egy eszközt látok..)

    [ Szerkesztve ]

    "Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

Új hozzászólás Aktív témák