Hirdetés

2017. november 20., hétfő

(#2851) Slash20 válasza Slash20 (#2842) üzenetére

Slash20
(kvázi-tag)

Délután egyszer visszadugtam a routert, és nem ment a futófény...ekkor sikerült begépelni a 192.168.0.1et és ott nézegettem a beállításokat.Egy két dolgot állítottam, aztán mindig kiírta hogy a router újraindul, ez oké is volt kb 3 beállításnál, de utána ahogy újraindította újra csak a futófények mennek a végtelenségig...reset, ki be áramtalanítás utána is. Nem tudom mi lehet...

(#2852) Silverss válasza Iomega (#2841) üzenetére

Silverss
(fanatikus tag)

Köszi szépen, meg is csináltam. :))) Minden rendben ment. :)))

Érdeklődés csak Privát Üzenetben!

(#2853) Iomega válasza Silverss (#2852) üzenetére

Iomega
(őstag)

Örülök, hogy sikerült. :)

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#2854) Ery

Ery
(tag)

sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy van egy ilyen routerem. A wifi laptopon tökéletesen megy rajta, viszont a telefonokat nem igazán szereti. Nagyon lassú rajtuk a net, 10 percenként körülbelül 1 percig lehet normálisan használni, utána használhatatlanul lassu aztán hirtelen kicsit jobb.
Mit lehetne tenni, hogy telefonról is normálisan lehessen netezni?

(#2855) kali válasza Ery (#2854) üzenetére

kali
(Jómunkásember)

próbálj ki más/minden csatornát!

(#2856) Ery

Ery
(tag)

bocsi de milyen csatornákra gondolsz?

(#2857) kali válasza Ery (#2856) üzenetére

kali
(Jómunkásember)

a router által, a wifi szórásához használt csatornára!
a router adminisztrációs felületén tudod módosítani, a wifi beállításainál; wireless -> home -> channel!

[ Szerkesztve ]

(#2858) Iomega válasza kali (#2857) üzenetére

Iomega
(őstag)

Ez hasznos információ. :) Bár nekem szerencsére minden ok.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#2859) gzbotii

gzbotii
(PH! kedvence)

Sziasztok!

Kisse off, de:

Egy D-Link DIR300 tipusu routerem van, lassan 1,5 eve hasznalom. Az lenne a kerdesem, mennyi az elettartama egy ilyen eszkoznek (altalaban) Tobbnyire non-stop mukodik, ritkan jut eszmebe ejjelre is kihuzni. Egyaltalan jot tesz neki, a sok ki-be kapcsolgatas:F

Koszonom:R

Proposing the same flawed strategy over and over again will not make it more effective, Ensign.

(#2860) Levi123 válasza gzbotii (#2859) üzenetére

Levi123
(senior tag)

Szia,
nekem 4 éve megy folyamatosan, nincs kikapcsolva soha.
Remélem még pár évig bírja.

Levi

(#2861) gzbotii válasza Levi123 (#2860) üzenetére

gzbotii
(PH! kedvence)

koszi. En is remelem :R

Proposing the same flawed strategy over and over again will not make it more effective, Ensign.

(#2862) Ery válasza kali (#2857) üzenetére

Ery
(tag)

először is köszönöm a választ. másodszor azt megtudja mondani valaki aki telefonról is szokott netezni és semmi problémája nincs ő milyen csatornát használ??

(#2863) Ery válasza kali (#2857) üzenetére

Ery
(tag)

először is köszönöm a választ. másodszor azt megtudja mondani valaki aki telefonról is szokott netezni és semmi problémája nincs ő milyen csatornát használ??

(#2864) kali válasza Ery (#2862) üzenetére

kali
(Jómunkásember)

hiába mond neked bárki bármilyen csatornát, az nem feltétlenül lesz jó nálad, mivel az környezeti tényezők függvényében is eltérő hatásfokkal érvényesülhet, tehát magadnak kell adott helyen és eszközökkel kitesztelni, hogy melyik érték a jó!?!?

(#2865) Silverss válasza kali (#2864) üzenetére

Silverss
(fanatikus tag)

Windows / Linux / Mac wifis géppel letöltöd az inSSIDer nevű programot, megkeresed a környék wifi hálózatait. Amelyik csatorna a legmesszebb van a többiekétől, oda teszed a tiédet.

(#2866) mongo

mongo
(újonc)

Sziasztok!

Nekem is ugyan az a probémám lenne mint amit már Slash20 és Ixibit - fórumtárs is írt. Nekem kb 3 napja kezdte, de eddig segített, hogy kíhúzom-bedugom de mostmár a ez a módszer és a resetelés se segít.
Valaki tud rá megoldást vagy magyarázatot?

(#2867) mongo

mongo
(újonc)

Megkaptam a válszat, gondoltam megosztom hátha segít valakinek:[link]

(#2868) pilaka

pilaka
(újonc)

Sziasztok!

Vettem egy használt DI-614+ wifis routert. Előtte beszereztem mindenféle leírást a beállításaihoz.(ez az első routerem) .A LAN kapcsolat mind a négy porton működik pc, xbox . A Wlant viszont nem tudom működésre bírni ...a laptopom nem látja ezt a hálózatot , a környéken levő nyitott hálózatokat látja , de ezt nem .A WLAN beállításainál , megpróbáltam titkosítottan és anélkül is ...a laptop nem látja , a laptopon is beállítottam a vezeték nélküli hálózatot , amikor titkosítva volt. A WLAN led meg sem villan...a küldött csomagok nál 0 van.
Valamit biztos nem értek vagy elrontok....Segítsetek.

(#2869) Silverss válasza pilaka (#2868) üzenetére

Silverss
(fanatikus tag)

(#2870) vadászcsiga válasza Iomega (#2847) üzenetére

vadászcsiga
(PH! félisten)

Nálam meg most 2 perce, pedig évek óta van rajta ez a verziójó fw amit ajánlasz. Van újabb?

(#2871) rigo88

rigo88
(senior tag)

üdv
access point clientként lehet használni a routert?
ha igen hogy?
köszi!
r

We were somewhere around Barstow, on the edge of the desert, when the drugs began to take hold

(#2872) Silverss válasza rigo88 (#2871) üzenetére

Silverss
(fanatikus tag)

Gyárilag nem lehet, ez biztos.
Egyedi FW-vel, meg nem tudom, hogy lehet-e, vagy létezik-e moddolt FW.

(#2873) therev

therev
(újonc)

Gondolom már többen is írtak emiatt, olvasgattam is, de nem találtam (működő) megoldást...
Adott egy Dlink 524 router. kb 2 éve vehettem, hibátlanul működött.. május 1-én, a munkanapján ő annyira megünnepelte ezt a pihenős napot, h azóta nem is működik. Minden világit, aminek világítania kell. Telepíteni nem tudom, az ethernet cuccal van baja. Feltételezem, h ő lehet a lúdas, de nem tudok megoldást sajnos:( (Modemről megy a net.)

Valaki?!

(#2874) rigo88 válasza Silverss (#2872) üzenetére

rigo88
(senior tag)

openwrt-t néztem de még a tftp jelszóig se jutok. egy atheros verzió pont olyan mint a di-524, csak nem tudom melyik.
akkor megint vettem egy zsák fost 1euróért? :)
r

We were somewhere around Barstow, on the edge of the desert, when the drugs began to take hold

(#2875) xcds

xcds
(őstag)

Sziasztok!

Mostanában kb naponta egyszer belassul a net és ha újraindítom a rootert, akkor megint jó. Tapasztalt már vki ilyet?

(#2876) Levi123 válasza xcds (#2875) üzenetére

Levi123
(senior tag)

Szia,
internet sebessége nagy?

Levi

(#2877) xcds válasza Levi123 (#2876) üzenetére

xcds
(őstag)

20/3 Mb/s. A portnyitás is elszaródik egy idő után, bár ezt nem tudom, hogy a rooter hibája-e.

[ Szerkesztve ]

(#2878) Levi123 válasza xcds (#2877) üzenetére

Levi123
(senior tag)

Nekem 8/8 Mbit/s net van, ezen jól működik.
Állítólag a nagyobb sebességeket nem tudja a router.
Esetleg próbálj Fw-t frissíteni.

Levi

(#2879) xcds válasza Levi123 (#2878) üzenetére

xcds
(őstag)

V3.12 van rajta, nem hiszem, hogy van újabb. De amikor nem megy se letöltés, se feltöltés, akkor is beszarik egy idő után. Vagy az nem számít?

(#2880) andris74

andris74
(újonc)

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy egy di-524 routernek mekkora fe-le töltést kéne tudni WLAN-on. Kábeles kapcsolattal Digi neten a router nekem 40/40 tud, ennyi router nélkül is, de wifin meg csak 8/8-at érek el. Ez normális?

(#2881) Levi123 válasza xcds (#2879) üzenetére

Levi123
(senior tag)

Nem tudom mi lehet a gond.
Nekem másik fw van rajta.

pontosan itt írtam melyik:

[link]

[ Szerkesztve ]

Levi

(#2882) Levi123 válasza andris74 (#2880) üzenetére

Levi123
(senior tag)

Szia,
valószínű, hogy új router után kell nézned.

Levi

(#2883) andris74 válasza Levi123 (#2882) üzenetére

andris74
(újonc)

Szia!

Tudsz egyet ajánlani?

(#2884) xcds válasza Levi123 (#2881) üzenetére

xcds
(őstag)

Nekem G2 van az alján. A linked szerint van egy újabb firmware hozzá. Majd kipróbálom.

(#2885) Levi123 válasza andris74 (#2883) üzenetére

Levi123
(senior tag)

Szia,
itt olvass utána kicsit, biztos tudnak ajánlani jó ár/érték arányú eszközt!

szerk: még neked is megérne egy próbát, hogy megnézd a FW-t!

[ Szerkesztve ]

Levi

(#2886) Levi123 válasza xcds (#2884) üzenetére

Levi123
(senior tag)

Igen azt próbáld ki, de csak a szabályoknak megfelelően (azaz a G-s re G, B-s re B stb., ahogy írtad). Üdv

Levi

(#2887) xcds válasza Levi123 (#2886) üzenetére

xcds
(őstag)

Azóta, amióta frissítettem még nem kellett újraindítani, úgy néz ki, hogy jó lett. Kössz! :)

(#2888) Levi123 válasza xcds (#2887) üzenetére

Levi123
(senior tag)

Örülök, hogy segíthettem! :R

Levi

(#2889) Trevi

Trevi
(tag)

Sziasztok 524 tulaj vagyok már 5 éve de 2 év után állandóan u torrentezés közben újra indul a upc-s modem és a router nem látja a modemet! Mit lehet tenni, hogy ne keljen újra indítanom állandóan! respect :R

(#2890) Levi123 válasza Trevi (#2889) üzenetére

Levi123
(senior tag)

FW frissítés?

Levi

(#2891) Trevi válasza Levi123 (#2890) üzenetére

Trevi
(tag)

Az megoldaná? Attól félek hogy ha frissíteném akkor még rosszabb lesz!

(#2892) Levi123 válasza Trevi (#2891) üzenetére

Levi123
(senior tag)

Ez alapján próbáld meg!
[link]
Rosszabb biztos nem lesz ha azt teszed rá ami hozzávaló.

[ Szerkesztve ]

Levi

(#2893) Trevi válasza Levi123 (#2892) üzenetére

Trevi
(tag)

Köszi szépen a segítséget! Lesz rá alkalmam akkor megcsinálom ma vagy holnap! Köszönöm! :R

(#2894) psycroptic

psycroptic
(őstag)

A DHCP fülnél nem lehetne valahogy kikapcsolni a Lease Time funkciót? 1 week-re van beállítva, és hiába kapcsolom ki naponta a gépet, akkor is menetrendszerűen vasárnaponként levágja a két gépet a hálózatról és netről. Esetleg más megoldás létezik?

Kábel internetem van amit összekötök a routerrel és a router össze van dugva két PC-vel.

"Did I ever tell you what the definition of insanity is? Insanity is doing the exact... same fucking thing... over and over again expecting... shit to change... That. Is. Crazy. "

(#2895) hundavid80

hundavid80
(újonc)

Akinek sebesség problémája van, nyugodtan kérdezzen. Én nagyon sokat olvastam utána, s megtaláltam a megoldást. 22-23 Mbs most a WIFI sebességem ezzel a kütyüvel. üdv: hundavid

(#2896) 7etape

7etape
(PH! addikt)

Sziasztok!
Most már meguntam és gondoltam kérdezek... :))

1.) Olyan problémám akad már sokadszor (lassan 1 éve.. :C), hogy van egy laptop, ami mindig kiüti a routert. :( 3 laptopunk van, 2 gond nélkül viszi a netet, viszont a 3. (a legújabb) az rendszeresen kinyírja a routert annyira, hogy a wifi nem működik egészen addig, míg ki nem húzom és vissza nem dugom a routert. Vezetékről megy, csak vezeték nélkül nem. Teljesen random történik ez, mert előfordult már olyan is, hogy 5 perc netezés után gond volt, de sokszor megesik az is, hogy 4-5 órát is bírja...

2.) A másik problémám, hogy laptopról még csak-csak jó a net, de telefonon borzalmas. Egyes oldalak villámgyorsan bejönnek, egyes oldalak viszont percekig is töltenek. Pl. leginkább az org és com oldalak, de ez is változó.

Előre is köszi mindenkinek! :R :))

(#2897) derdevils

derdevils
(újonc)

Sziasztok...vettem egy ilyen modemet,hogyan tudom teljesen resetelni? ugyanis akitöl vettem bele kontárkodott(meg vette ujonan,majd be állítja,de sikertelen volt) el felejtett log outtal kilépni sztem,ám a teljes resetet nem engedi....igy a 192.168. bla bla cimen nem tudok be lépni a kezelö felületbe.... a 10 -30 másodperces reset gomb tartás nem segit,sem kikapcsolt sem pedig be kapcsolt állapotában sem,aki tudja a megoldást legyen szives irja le nekem.
Elöre is köszöntem!...

(#2898) Joe215

Joe215
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Kaptam egy DI-624 -es routert és az istennek sem tudom összehozzni a gépemmel.
Win7 van a gépen. Összedugdosom ahogy a leírásban szerepel, tápkábel - wan - ethernet
egyenes kábellel. Gép ujraindít és semmi.
Böngésző indít, 192.168.0.1 beír és nem találja.
A router volt resetelve, áramtalanítva és egy jezsuita pap is végzett rajta ördögűzést mégis semmi.
A hálókártyán TCP/IP 4, 6 engedélyezve, telepítve, automatikus IP cím engedélyezve.
T-home -os optikai netre csatlakozna.
Mi lehet a gond?
Ha régebben nem jó firmware -t raktak rá azt lehet -e valahogy orvosolni?

[ Szerkesztve ]

(#2899) Joe215

Joe215
(fanatikus tag)

még annyi hozzá, hogy a power, wan, wlan, és az 1 -es led világít viszont a status nem.

(#2900) Danaf

Danaf
(újonc)

Sziasztok!

Valaki találkozott már olyan esettel, hogy a DI-524 routerhez nem minden adapterrel tud csatlakozni?
Asztali gépemmel vezetéken keresztül csatlakozok, azzal semmi gond.
Dell laptop beépített wlan-nal szintén működik.
Sőt, még egy FS PDA wifi-jével is tudok csatlakozni.

De akárhogy próbálkozom tesóm asztali gépével, sehogyan sem sikerül a routerrel együtt csomagban vett DWL-122 usb-s adapterrel.
Kaptam kölcsön egy másik usb-s wlan cuccot (t-plink), de azzal sem megy.
Ami a legfurcsább, hogy ezzel a két adapterrel a laptomom sem tud, tehát nem az op.rend-el van gond.

Már végigpróbáltam a routeren mindent: összes csatorna (1-13-ig), kódolás teljes kikapcsolása, reset... stb.
A firmware a legújabb (???) 2.07 (2008.03.18).

Valakinek ötlete?

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.