Hirdetés

2017. november 21., kedd

(#2151) Burki

Burki
(senior tag)

Sziasztok!

Nekem is van egy ilyen routerem. 4-5 hónapig porosodott a polcomon, mert lett helyette egy linksys otthonra. Ezt a D-Linket pediig pár hete üzemeltem be az albiban. A problémám a következő: 15 megabites T-Home kábelnetre kötve a router mögül bármilyen speedtest csak 10 megabites netet lát. Akár wifin, akár kábelen csatlakozom a routerhez, ezt hozza ki. Másik probléma, hogy wifin csatlakozva a torrent olyan mértékben lelassítja a netet,hogy egy oldalt 10 percig tölt a firefox, ráadásul ha nyitva a böngésző, a letöltés is töredéke a teljes sebességnek.

Fimware-t frissítettem, de a probléma még mindig megvan. Próbálkoztam csomagütemezővel, semmi eredmény... Közvetlenül modemhez kapcsolódva viszont tökéletes a net.

Van valakinek valamilyen ötlete,hogy ezzel mit lehet kezdeni?

Előre is köszi: Zsombor

Legközelebb előbb olvasok,é s aztán írok... Látom másnak is vannak ilyen problémái...
Így lényegében módosult a kérdésem: a letöltés melletti belassulással lehet-e valamit kezdeni, illetve hol lehet megnézni,hogy mik a felső korlátai a routernek?

[ Szerkesztve ]

ASRock B85M Pro4, i5-4440 + CM Hyper 103, 2*4 GB HyperX Fury,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300 // Lenovo Yoga 2 13 // iPhone SE

(#2152) bruki006

bruki006
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Szeretnék venni egy ilyen D-link routert. Ajánljátok ezt a típust vagy nézzek ki egy másikat?

(#2153) Trianrta

Trianrta
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Van egy laptopom, ami wifin csatlakozok a routerhez, működik is rendesen a net.
Ma rákötöttem egy PC-t kábelen a routerre, de nem azon megy a net.
A laptopot tudom pingelni a PC-ről és fordítva is, de a router nem válaszol a PC pingjére.

Mi lehet a gond?

(#2154) BGI válasza Trianrta (#2153) üzenetére

BGI
(kvázi-tag)

szia,
a leírás alapján MAC cím szűrés van beállítva a router-ben. vagy ki kell kapcsolni a szűrést (ezt nem tartom valószínűnek, hiszen nem hiába van szűrve), vagy beállítani a LAN kártyád MAC címét is az engedélyezettek közé.
G.

(#2155) Trianrta válasza BGI (#2154) üzenetére

Trianrta
(fanatikus tag)

Nincs beállítva MAC szűrés.
Szóval az van, hogy a PC-ről tudom pingelni a Laptopot és fordítva is, viszont a router nem válaszol a PC pingre.

A router menüjében bent van a PC IP és MAC címe is, mármint hogy csatlakoztatva van, de még sem megy a net és a ping.

[ Szerkesztve ]

(#2156) Trianrta válasza BGI (#2154) üzenetére

Trianrta
(fanatikus tag)

A router admin felülete sem jön be, hiába írom be a router IPcímét. :((

(#2157) bruki006

bruki006
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Meg vettem ezt a routert. Az a bajom, hogy amikor telepíteni akarom azt írja ki az Ethernet kábel nincs csatlakoztatva a géphez, pedig be van dugva? Az lehet probléma, h eddig Usb-vel volt összekötve a modem a számítógéppel? Ha csak az Ethernet kábellel van összedugva a gép a modemmel akkor nincs internet, de ha az usbvel van akkor pedig van net.
Újra kéne telepíteni a modemet úgy, hogy az ethernet kábellel van összedugva?
Kérem segítsetek! Nem volt még ezelőtt dolgom routerrel.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.:bruki006

(#2158) Alex91 válasza bruki006 (#2157) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)

Ajjaj :)! A modemet ethernet kabellel kotod a routerhez, aztan a routert a pC-vel szinten ethernet kabellel. Aztan mar a PC-rol be tudsz lepni a routerbe.

hol zsarnokság van, mindenki szem a láncban; belőled bűzlik, árad, magad is zsarnokság vagy;

(#2159) bruki006

bruki006
(lelkes újonc)

Igen így csináltam és azt írja ki a router telepítője, hogy nincs összekötve router a szgéppel. :W

(#2160) Alex91 válasza bruki006 (#2159) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)

Remelem valamelyik LAN portba dugtad a PC-t? PC remelem nem fix IP-re van allitva. Esetleg router reset?

hol zsarnokság van, mindenki szem a láncban; belőled bűzlik, árad, magad is zsarnokság vagy;

(#2161) bruki006

bruki006
(lelkes újonc)

Szia!

Lan-ba dugtam.. Honnan lehet megtudni h fix ip címem van-e?

(#2162) Alex91 válasza bruki006 (#2161) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)

DOS parancssorba ipconfig beir.

(#2163) user12 válasza bruki006 (#2157) üzenetére

user12
(senior tag)

Esetleg eszközkezelőben nézd már meg, nem-e le van tiltva a hálózati kártya
Egyébként csatlakoztatás után villognak a ledjei (vagy a routeren az LAN 1-2-3-4 led valamelyike)?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#2164) bervarally

bervarally
(újonc)

Sziasztok!

Sony X1-es telefont szeretnék összehozni az 524-es d-linkemmel, de nem megy. Elvileg a talefonon beadtam a jelszót, jelzi hogy össze van kapcsolva, de valamelyik menüpontban a státuszban szt irja hogy összkapcsolt a hálózattal, holott azt van beállitva hogy internetre akarom használni ezt a kapcsolatot. A rutebe is belenéztem, bár nem sokat értettem abból amit láttam, annyit viszont igen hogy a számítógép és a laptop mellett azt is kijelezte hogy az X1 et látta. Arra szeretnék választ kapni hogy mit állítsak be a routeren, illetve a telefonon ahhoz hogy végre ki engedjen a netre. THX!

(#2165) bruki006

bruki006
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Ezt írja ki: http://kepfeltoltes.hu/091025/100_4173_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#2166) Alex91 válasza bruki006 (#2165) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)

Xar a kabel?

(#2167) bruki006

bruki006
(lelkes újonc)

Ha megcserélem a kábeleket akkor is ugyanezt írja ki. Azt meg nem hiszem h mindkét kábel rossz lenne.

(#2168) Alex91 válasza bruki006 (#2167) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)

Dugd at a LAN2,3,4-be...

ipconfig mit ir ki?

(#2169) bruki006

bruki006
(lelkes újonc)

Megnéztem az ellenállását a kábeleknek, mindkettő jó.

Én még mindig arra gyanakodom, h az a baj , h eddig usbkábellel volt bedugva a modem a gépbe, most meg ethernet kábellel.

(#2170) Alex91 válasza bruki006 (#2169) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)

ipconfig mit ir ki!!!!

Hulyeseg, max. a PC-d van xarul beallitva...

[ Szerkesztve ]

(#2171) bruki006 válasza bruki006 (#2169) üzenetére

bruki006
(lelkes újonc)

Próbáltam már mindenhova bedugni... Az ipconfig-ot a futtatásba kell beírni?

(#2172) Alex91 válasza bruki006 (#2171) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)

Nyitsz egy DOS parancssort, vagy ird oda.

(#2173) bruki006 válasza Alex91 (#2172) üzenetére

bruki006
(lelkes újonc)

Ha a futtatásba írom semmi nem jön fel, vagyis feljön egy ablak de el is tűnik 1s múlva, tehát nem tudom elolvasni. DOS parancssort hogy nyitok?

(#2174) Alex91 válasza bruki006 (#2173) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)

Sugo, azon a xar gepen!

De elobb dugd ossze a routert a geppel a WAN-bol huzd ki a kabelt! Es a bongeszobe ird be: 192.168.0.1

Tortenik valami?

(#2175) bruki006 válasza Alex91 (#2174) üzenetére

bruki006
(lelkes újonc)

Összedugtam a routert a géppel, beírtam a böngészőbe és semmi nem jön be.

(#2176) Alex91 válasza bruki006 (#2175) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)

Akkor ipconfig, azt hiszem Kellekekben van, egy fekete negyzet alaku icon a DOS.

Egyaltalan jo a halokartyad? Fel van telepitve normalisan a gep?

A router hasznalt vagy uj?

[ Szerkesztve ]

(#2177) bruki006 válasza Alex91 (#2176) üzenetére

bruki006
(lelkes újonc)

Beírtam az ipconfig ot kiadta az ip címet a háózati maszkot meg az alapértelmezett átjárót. Fel telepítve rendesen a gép, 1 éve működök. Elvileg jó a hálózati kártya is. A routert tegnap vettem újonnan a Tescoban.

(#2178) Alex91 válasza bruki006 (#2177) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)

Azt kerem szepen beirni, amit kiadott!

(#2179) bruki006

bruki006
(lelkes újonc)

Windows IP konfiguráció

Ethernet-adapter helyi kapcsolat 2:

Kapcsolatcentrikus DNS-utótag.......:
IP-cím......: 87.242.33.86
Ahálózati maszk....: 255.255.255.0
Alapértelmezett átjáró....: 87.243.33.1

(#2180) Alex91 válasza bruki006 (#2179) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)

Most USB-n vagy ugye?

Na, akkor kikapcs gep, osszedug a routerrel (USB madzag kihuzva, remelem eddig se volt bedugva :Y ). Visszakapcs, megnez megint IP cim, aztan visszajonni, beirni mit adott ki!

(#2181) bruki006

bruki006
(lelkes újonc)

Ethernet-adapter helyi kapcsolat:

Kapcsolatcentrikus DNS-utótag....:
IP-cím......:192.168.0.128
Ahálózati maszk......:255.255.255.0
Alapértelmezett átjáró.....:192.168.0.1

(#2182) Alex91 válasza bruki006 (#2181) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)

Na, akkor most mar jo, eddig USB is be volt dugva?

(#2183) bruki006

bruki006
(lelkes újonc)

Igen

(#2184) Alex91 válasza bruki006 (#2183) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)

Ja, kerem, ha xopatod magad... :DD

(#2185) bruki006

bruki006
(lelkes újonc)

És akkor most mit csináljak?

(#2186) Alex91 válasza bruki006 (#2185) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)

Kihuzod az USB kabelt a modembol. Modemet osszekot router WAN porttal, LAN porttal a gepet. Es utana nekifutsz megegyszer. IMHO most se fogod tudni beallitani, mert halvany fogalmad sincs az egeszrol...

(#2187) bruki006

bruki006
(lelkes újonc)

Kösz a bíztatást... :DD :DD

(#2188) Alex91 válasza bruki006 (#2187) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)

Gondolom elotte se te lotted be a netet... :)

(#2189) bruki006

bruki006
(lelkes újonc)

Ha annyira értesz hozzá akkor írd mér le összefüggően és érthetően h mit csináljak!

(#2190) bruki006

bruki006
(lelkes újonc)

Valószínűleg a hálózati kártya lesz a hunyó, mert megpróbáltam újratelepíteni a modemet ethernet kábellel és az is azt írta, hogy nincs összedugva a géppel. Pedig be volt dugva.

(#2191) Alex91 válasza bruki006 (#2190) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)

Mit probaltal? Ne a modemet turkald, hanem a routert! :) Kosd ra, azt ird be a bongeszobe, hogy 192.168.0.1! Mivel kaptal tole IP-t, ezert nincs vele semmi gond. Csak az USB kabelt ne dugd be a gepbe! A router progijat meg el lehet felejteni, nem szukseges.

(#2192) Trianrta

Trianrta
(fanatikus tag)

A #3153-as beírásomra nincs több válasz? [link]

(#2193) bruki006

bruki006
(lelkes újonc)

Igen beírtam, és utána mit állítsak be? Jah és dinamikus ip címem van.

(#2194) lajafix válasza Trianrta (#2192) üzenetére

lajafix
(PH! addikt)

egy ipconfig /all -t másoljál be.

bruki: be kell állítanod a router admin felületén az internet kapcsolatod tulajdonságait. van hozzá leírás célszerű lenne abbból kiindulnod, hidd el egyszerű. Milyen internet kapcsolatod van, ki a szolgáltatód?

[ Szerkesztve ]

Nem a te tangódat járják már Ferry...

(#2195) bruki006 válasza lajafix (#2194) üzenetére

bruki006
(lelkes újonc)

Próbáltam a modemet telepíteni az ethernet kábellel.(eddig usbvel volt) A telepítője egy hibaüzenetet ír ki. Az nem lehet, hogy a modemen engedélyezni kell az ethernet kábelt?
A szolgáltató prtelecom.

[ Szerkesztve ]

(#2196) Alex91 válasza bruki006 (#2195) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)

:W :W :W

Most minek vetted a routert? Nem azzal szeretned a netet megosztani? Akkor meg minek kotogeted a modemet a gepre :F

(#2197) bruki006

bruki006
(lelkes újonc)

Csak próbálgattam.

Akkor az az ipconfig/all kell amikor a routerrel van összekötve a cucc?

(#2198) Alex91 válasza bruki006 (#2197) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)

Hogy van osszekotve a cucc? Mit hova dugtal?

Nem kell az ipconfig :).

Ami kell az az, hogy normalisan osszedugd, aztan bongeszobe 192.168.0.1, es be kell lepni a router menujebe. Utana beallitod a WAN-portot, hogy legyen neted.

[ Szerkesztve ]

(#2199) lajafix válasza bruki006 (#2195) üzenetére

lajafix
(PH! addikt)

1. A PC-dről szedd le az usb-s modem drivert, töröld az USBs hálózati adaprtert a hálózati kapcsolatokból.
2. ne a router cdjén levő telepítőprogrammal szórakozzál, a routert nem kell telepíteni, ahogy az ethernetes kapcsolódású modemet sem. Az ethernet szabványt és a tcpip protokolt mindegyik eszköz tudja, nem kell telepiteni csak beállítani.
3. ne foglalkozzál egyelőre a modemmel, lődd be a routert, ahogy eddig is leírták. ipconfiggal ellenőrizd, hogy kapsz-e 192.168.0.valami szám formájú IP címet.
4. Ha ez sikerül, akkor be kell lépned a 192.168.0.1 címen található router konfigurációs felületre és beállítanod az internet kapcsolatod tulajdonságait.
Ha van neted akkor nézd végig a topikot a többi beállítás megismeréséhez.

Nem a te tangódat járják már Ferry...

(#2200) bruki006

bruki006
(lelkes újonc)

Windows Ip konfiguráció:

Állomásnév....: home-8a2707e8eb
Elsődleges DNS-utótag...:
Csomópontípus...: kevert
Ip útválasztás engedélyezve....:nem
WINS-proxy engedélyezve....:nem

Ethernet adapter Helyi kapcsolat:

Kapcsolatcentrikus DNS-utótag...:
Leírás...: NVidida nforce networking controller

Fizikai cím.....:00-1E-8C-1A-28-4A
DHCP engedélyezve....:Igen
Automatikus konfiguráció engedélyezve....:Igen
IP-cím....:192.168.130
Ahálózati maszk...:255.255.255.0
Alapértelmezett árjáró....:192.168.0.1
DHCP kiszolgáló....:192.168.0.1
DNS kiszolgálók...:192.168.0.1
Bérleti jog kezdete....:2009. október 26. 10:39:10
Bérleti jog vége.....:2009. október 26 10:40:10

Ezt írta ki . Nem tudnád leírni, hogy miket kell beállítani, mert elég hosszú ez a topik...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.