Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon
    Korrektor

    A múltkor talán YouTube shortban láttam egy videót, amiben valami "kazánszakember" úgy kezd, hogy elmondja, milyen diplomája van a szakterületen és ő a kikezdhetetlen isten, majd úgy folytatja, hogy "30 kilowattot fogyaszt óránként" és utána ezt fokozta még nagyobb hülyeségekkel.

    Én nem értem, hogy ha valaki az általános iskolai szintű fizikai alapfogalmakat nem érti, sőt igazából nem is a fizikát, hanem a matematikai alapműveletek logikáját nem érti, az miért akar műszaki tartalmú cikket írni, másokat tájékoztatni, oktatni stb.

    És ez vírusként terjedő jelenség. Ebben tényleg változott a világ.

    Erről ez jutott eszembe: [link]

  • CYBERIA
    őstag

    A múltkor talán YouTube shortban láttam egy videót, amiben valami "kazánszakember" úgy kezd, hogy elmondja, milyen diplomája van a szakterületen és ő a kikezdhetetlen isten, majd úgy folytatja, hogy "30 kilowattot fogyaszt óránként" és utána ezt fokozta még nagyobb hülyeségekkel.

    Én nem értem, hogy ha valaki az általános iskolai szintű fizikai alapfogalmakat nem érti, sőt igazából nem is a fizikát, hanem a matematikai alapműveletek logikáját nem érti, az miért akar műszaki tartalmú cikket írni, másokat tájékoztatni, oktatni stb.

    És ez vírusként terjedő jelenség. Ebben tényleg változott a világ.

    Kicsit más, de régen úgy voltam a Megával is, hogy azt önmagában MB-nak fogadtam el (ma már azt is MiB-nak illik leírni), minthogy a kiló az kilogramm, a hektó meg hektoliter.
    Nyilván ez nem szabály, csak megszokás, mint ahogy az is hogy a motoroknál még mindig a lóerőre áll rá az agyam kW helyett.
    Amiről te is írtál, ma már az ilyesmit többnyire elengedem, harcolni nem nagyon lehet ellene sajnos. :)

  • ROBOTER
    addikt

    Befektetnek továbbá három új helyi szélfarmba, ezektől több mint 170 megawattnyi energiát vásárolnak.

    1. napelempark
    2. a megawatt nem az energia mértékegysége, hanem a teljesítményé
    3. a 170 megawatt az a három napelempark névleges teljesítménye, ezt nyilván nem lehet megvásárolni - olyan 300-350 GWh óra táján lehet az éves termelésük, ezt fogja az Amazon "megvásárolni" (mivel a megtermelt áram megy be az országos hálózatba, meg az Amazon adatközpontjai is onnan veszik az áramot, ezért aztán nyilván tök ugyanazt az áramot használják, amit mindenki más is, illetve nyilván az adatközpont áramfelvételét sem fogják a napelemparkok termeléséhez igazítani)

    A múltkor talán YouTube shortban láttam egy videót, amiben valami "kazánszakember" úgy kezd, hogy elmondja, milyen diplomája van a szakterületen és ő a kikezdhetetlen isten, majd úgy folytatja, hogy "30 kilowattot fogyaszt óránként" és utána ezt fokozta még nagyobb hülyeségekkel.

    Én nem értem, hogy ha valaki az általános iskolai szintű fizikai alapfogalmakat nem érti, sőt igazából nem is a fizikát, hanem a matematikai alapműveletek logikáját nem érti, az miért akar műszaki tartalmú cikket írni, másokat tájékoztatni, oktatni stb.

    És ez vírusként terjedő jelenség. Ebben tényleg változott a világ.

  • dabadab
    titán

    Befektetnek továbbá három új helyi szélfarmba, ezektől több mint 170 megawattnyi energiát vásárolnak.

    1. napelempark
    2. a megawatt nem az energia mértékegysége, hanem a teljesítményé
    3. a 170 megawatt az a három napelempark névleges teljesítménye, ezt nyilván nem lehet megvásárolni - olyan 300-350 GWh óra táján lehet az éves termelésük, ezt fogja az Amazon "megvásárolni" (mivel a megtermelt áram megy be az országos hálózatba, meg az Amazon adatközpontjai is onnan veszik az áramot, ezért aztán nyilván tök ugyanazt az áramot használják, amit mindenki más is, illetve nyilván az adatközpont áramfelvételét sem fogják a napelemparkok termeléséhez igazítani)

Új hozzászólás Aktív témák