Hirdetés

Aktív témák

  • Bass

    addikt

    A haverom gépe bekapcsoláskor csak csipog elhozta hogy cserélgessük a cuccokat ugyan olyan samsung ramja van az jó mert az én gépembe megy,VGA jó ha az én cuccaimat5 rakjuk bele akkor semmi csak csipok bizonyos időközönként 1-et (kb 2 mp)az alaplap egy mercury kt266a fdsx a proci egy 2000+ xp

    "The gods who light up the sky at the gate of sethu"

  • myrra

    senior tag

    minden rendesen van csatlakoztatva?

    ''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

  • bibimad

    aktív tag

    válasz Bass #1 üzenetére

    A csipogásból következtetve,ez valószinüleg memória hiba.

    Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

  • #32070144

    törölt tag

    válasz Bass #1 üzenetére

    Folyamatosan csipog? Szerintem ramhiba. Próbáljatok bele másik memóriát a jelenlegi helyett, illetve az övét más gépben.

  • Gorneck

    titán

    válasz Bass #1 üzenetére

    Az AWARD BIOS jelzései:

    Nincs hangjelzés. Elromlott vagy az alaplaphoz nem megfelelően van csatlakoztatva a tápegység.
    Megszakítás nélküli hangjelzés. Rossz a tápegység.
    1 rövid hangjelzés. Minden rendben.
    2 rövid hangjelzés. Jelentéktelen problémák adódtak. A BIOS felkínálja a CMOS Setup indítását, mely során kiigazíthatjuk az eltárolt hibás beállításokat. Ellenőrizze az adattároló és az alaplap közötti szalagkábel megfelelő csatlakozásait!
    3 hosszú. A billentyűzet hibája. Indítsa újra a számítógépet!
    1 hosszú+1 rövid. Probléma van a RAM-mal.
    1 hosszú+2 rövid. Probléma van a videokártyával. Ez a leggyakrabban előforduló hiba. Ebben az esetben ajánlatos kivenni a videokártyát a csatlakozójából, majd pedig visszahelyezni. Ellenőrizzük a monitor csatlakoztatását.
    1 hosszú+3 rövid. Hiba történt a billentyűzet inicializálása során. Ellenőrizzük a megfelelő csatlakoztatást.
    1 hosszú+9 rövid. Problémák adódtak a ROM-memóriából történő adatok olvasása során. Indítsa újra a számítógépet!
    Ismétlődő hosszú hangjelzések. A RAM-memória nem megfelelően lett csatlakoztatva az alaplaphoz.
    Ismétlődő rövid hangjelzések. Problémák adódtak a tápegységgel. Tisztítsuk meg azt a portól.

    Az AMI BIOS jelzései:

    Nincs hangjelzés. Elromlott vagy az alaplaphoz nem megfelelően van csatlakoztatva a tápegység.
    1 rövid. Minden rendben.
    2 rövid. Probléma van a RAM-memóriával. Indítsa újra a gépet! Ellenőrizze a memória moduljait!
    3 rövid. Hiba van a memória első 64 Kbájtjában. A teendők ugyanazok, mint az előbbi esetben.
    4 rövid. Rossz a rendszer-timer.
    5 rövid. Hiba a központi processzorban.
    6 rövid. Rossz a billentyűzet kontrollere.
    7 rövid. Hiba az alaplapban.
    8 rövid. Hiba a videomemóriában.
    9 rövid. A BIOS kontrollösszegének (CRC) hibája.
    10 rövid. Hiba a CMOS-memóriába történő beírás során.
    11 rövid. Rossz a külső cache memória (az alaplap slot-jain található).
    1 hosszú+2 rövid. Hiba a videókártyában.
    1 hosszú+3 rövid. Ugyanaz, mint az előző esetben.
    1 hosszú+8 rövid. A videokártya hibája, vagy nincs csatlakoztatva a monitor.

    A Phoenix BIOS jelzései:

    1-1-3. Az adatok kezelésének hibája a CMOS-ban.
    1-1-4. A CRC hibája a BIOS-ban.
    1-2-1. Rossz az alaplap.
    1-2-2. Hiba a DMA-kontroller inicializációja során.
    1-2-3. A DMA-csatorna hibája a műveletek elvégzése során.
    1-3-1. A RAM regenerációjának (refresh) hibája.
    1-3-3. Hiba a RAM első 64 Kbájtjának tesztelése során.
    1-3-4. Ugyanaz, mint az előbbi.
    1-4-1. Rossz az alaplap.
    1-4-2. A RAM tesztelésének hibája.
    1-4-3. A rendszer-timer hibája.
    1-4-4. Hiba az I/O portnál.
    3-1-1. Hiba a DMA második csatornájának inicializációja során.
    3-1-2. Hiba a DMA első csatornájának inicializációja során.
    3-1-4. Rossz az alaplap.
    3-2-4. A billentyűzet hibája.
    3-3-4. A videomemória tesztelésének hibája.
    4-2-1. A timer hibája.
    4-2-3. Az A20 vonal hibája.
    4-2-4. Hiba a csökkentett (save) üzemmódban. Lehet, hogy hibás a központi processzor.
    4-3-1. Hiba a RAM tesztelése során.
    4-3-4. Hiba a PC órájában.
    4-4-1. Hiba a soros port tesztelése során.
    4-4-2. Hiba a párhuzamos port tesztelése során.
    4-4-3. Hiba a co-processzor tesztelése során.

    Gorneck#1239

  • bundee_rbk

    csendes tag

    na és akkor mi van ha az ami bios csipog először kb vagy 6-8-at, majd kb 2mp semmi aztán utána két rövid, majd megin egy rövid... Nem vicc, egy at/atx-es tomato bvx98-ct ezt csinálja nálam. Az a bökkenő, hogy a gazdájánál még minden simán ment, elhoztam újratelepítésre, itthon már csak ezt csinálta. Ha kivettem videokarit, ugyanaz, ha a ramot is akkor meg tök süket. Vezetékek le, vissza, most meg mindig tök süket. Rátettem egy atx-es tápra, most is tök süket... Na ez mi lehet? Meggodolta magát az alaplap és átköltözött a másvilágra?

    1. Ha nem lenne utolsó nap, semmi sem készülne el... 2. Egy infósnak a gépe MAC Address-ét megjegyezni olyan, mint az anyukája születési adatait :) 3. Ha nincs ott semmi, akkor tök mindegy mi van ott. (IBM ThinkPad T60 2007-F2G + 2GB RAM)

  • Bass

    addikt

    A proci volt a ludas valsz azért mert egy kiló ezüstpasztát rakott rá ami teljesen szét volt kenödve azt alatta volt egy gyufafejnyi terület ami fekete volt hát valsz zárlat volt:)

    "The gods who light up the sky at the gate of sethu"

  • nifuka113

    újonc

    Sziasztok. Sos segitséget szeretnék kérni ha a gép bekapcsolás után 1-3-3-ba sípol az ugye azt jelenti hogy, hiba a RAM első 64 Kbájtjának tesztelése során. Ilyen problémára mi a megoldás ?

Aktív témák