Aktív témák

  • *Z/\ck*

    aktív tag

    elepités
    Mint minden számitógépes szoftver a Counter-Strike:Source játékot is telepitenünk kell a gépünkre. Attól függően, hogy miként vásároltuk meg a játékunkat különböző telepitési eljárásokon kell átesnünk. Lássuk tehát melyik az a két módszer, amelyik valamelyikével biztosan találkozni fogunk, ha megvásároljuk a játékot.

    1. Hagyományos telepités CD-ről

    a. Helyezzük a CD vagy DVD meghajtóba a boltban vásárolt lemezt

    b. A teleptő autómatikus elindulásakor kattintsunk az Install gombra

    c. ...

    2. Telepités Steam-en keresztül

    a. Inditsuk el a Steam-et

    b. Miután megvásároltuk a játékot a Games menüben a Not installed játékok között megtaláljuk a Counter-Strike Source-

    c. ...

    Beállitás
    Bár a játékot feltelepitettük a zavartalan játékmenet érdekében érdemes egy-két dolgot beállitgatnunk, hogy a későbbiekben ezzel már ne kelljen foglalkoznunk.

    Konzol
    Az első és legfontosabb beálltani való az úgynevezett fejlesztői konzol vagy más néven a konzol elérhetőségének beálltása. Erre mindenképp szükségünk lesz a játék folyamán, hiszen ha valamely beálltásunk rossz a szerveren játszók vagy az adminok konzol parancsokat adnak ki számunkra, amiket nekünk be is kell irni.
    A konzol legegyszerűbben az alábbi módon hivható elő:
    Steam à Games à Counter-Strike:Source à Jobb gomb à Properties à Set launch options... à Ide irjuk be, hogy „-console" (természetesen a macska körmök közti részt) àOK à Close

    Most már elindthatjuk a játékot és belemerülhetünk a további beálltásokba. A játék inditása után a szemünk elé tárul rögtön a Console feliratú ablak. Ezt ne csukjuk le, hogy később is használni tudjuk. A játék beállitásait az OPTIONS menüben találhatjuk meg, ahol a fülek között az alábbi beállitásokat tegyük meg

    Multiplayer
    Player name: saját nevünk, ami alapján a többiek azonositani tudnak
    Spraypaint image: a játékban lehetőségünk van a falra jeleket fújni ezt választhatjuk ki
    Crosshair appearance: célkereszt beállitási lehetőség, a kisképen látjuk, hogy mit állitottunk be
    Transulent: átlátszó célkereszt
    Lock radar rotation: a játék térképe nem forog felünk hanem állandóan fix irányba mutat
    Advanced: ebbe a menübe csak akkor menjünk be ha balkézben szeretjük fogni a fegyvert, , nem szeretnénk a felvett fegyverre rögtön ráváltani, ha nem szeretnénk, hogy a játékosnevek középre legyenek kiirva, ha nem szeretnénk értesitéseket kapni a játékban vagy nem kivánjuk látni a C4 felszedésének stáuszát

    Keyboard
    A játékban használatos a mozgáshoz és egyéb feladatokhoz használatos gombok beállitását tehetjük itt meg. Különösen figyeljünk a mozgáson és a lövésbeállitásokon túl az alábbi gombokra, hiszen ezeket gyakran használjuk:
    Buy Menu: fegyver vásárláshoz szükséges menü (Alap: B, Érdemes: F1)
    Buy equipment menu: különböző kiegésztők vásárlásához (Érdemes: F2)
    Select team: csapatválasztáshoz szükséges gomb (Érdemes: m)
    Drop weapon: kezünkben lévő fegyver eldobása (Ajánlott, alap: G)
    Display multiplayer scores: ponttáblázat megtekintéséhez szükséges gomb (Érdemes: Enter)
    Use ittem: bomba élestéshez, leszereléshez vagy ajtók nyitásához szükséges gomb (Ajánlott: Tab)

    Mouse
    Az egér érzékenységének beálitása kulcsfontosságú lehet a játékban, azonban ezt elsőre igen nehéz eltalálni. Kisérletezések folyamán akár a játék közben is állitgathatjuk, amig a számunkra megfelelő értéket ki nem tapasztaljuk

    Audio
    Az egérbeállitásokhoz hasonlóan igen fontos menü, amit azonban csak a játékból szerzett tapasztalatok alapján tudunk beállitani jól, addig hagyjunk mindent alap beállitáson.

    Video
    A játék a gépünkhöz megfelelően beállitja ezeket az értékeket, amennyiben úgy érezzük, hogy ezek az értékek túl magasak és a játék nem fut jól, az alábbi beállitásokkal javithatunk a futáson, az Advanced menüben:
    Antialiasing mode: None
    Filtering mode: Bilinear
    High Dynamic Range: None
    Color Correction: Disable
    Természetesen a többivel is nyerhetünk némi gyorsulást, azonban ezek megváltoztatása látványos változást már nem fog hozni, hiszen a játék optimalizálva van és gyakran alcsonyabb képminőség és felbontás esetén alacsonyabb FPS (másodpercenként megjelenő képek száma) értéket kapunk, ami nem jó.

    Voice
    A játékban a chat kommunikáláson túl hangban is tudnak a játékosok értekezni. Az ilyen hang kommunikáció beállitására szolgál ez a menüpont. Az értékeket alapon hagyva szinte biztos, hogy nem lesz tökéletes a hang. Használjuk a Boost microphone gain (mikrofon erősités) és a Voice transmit volume csúszkát is, majd teszteljük a beállitásainkat.

    Ha mindez megvan szinte már nem is maradt más hátra mint, hogy játszunk, azonban a Counter-Strike Source esetében azért ennyire nem egyszerű a helyzet. A beállitások egy külön vállfaja az úgynevezet rate (ejtsd: rét) beállitás, amelyek a hazai és külföldi szervereken is elengedhetetlenek és ha nem tesszük meg hamar azon kaphatjuk magunkat, hogy kidobnak minket mindenhonnan, vagy be sem engednek.

    Rate beállitás
    A beállitáshoz szükségünk van a console ablakra, amit remélhetőleg nem csuktunk le (ha igen akkor egyszerűen csak inditsuk újra a játékot vagy olvassuk el a GYIK-ban miként is lehet más módon konzolt előcsalni ). A konzol kezelése igen egyszerű szöveget irunk be majd ENTER-el vagy a Submit gombra kattintva futtatjuk azt. Lássuk tehát miket kell feltétlenül beirnunk minden magyarázat nélkül:

    rate 25000
    cl_updaterate 100
    cl_cmdrate 100

    Természetesen ezeket egyesével kell beirni majd minden sor után enterrel aktiválni a program, ha megfelelt a beirt sor akkor a parancsot rja vissza és mögé nem ir hiba üzenetet.

    Ezzel végére is értünk a játék alapvető beállitásainak, ha mindent végig csináltunk szinte biztos, hogy már első alkalommal remekül fogunk szórakozni és játékunk zavartalan lesz, most pedig lássuk az utolsó pontot, hogy miként is tudunk játszani, hol és mikre is kell figyelni.

Aktív témák