- Alaposan kitett magáért a Noctua idén is – Computex 2026
- Fapados gaming monitorokat újít be az LG
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Melyik tápegységet vegyem?
- Ahogy ígérték, úgy lett: itt az első Noctua vízhűtés
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Milyen TV-t vegyek?
- Nekiment a MacBook Neónak az AMD
- 35 millió forintos géppel értelmezné újra a PC-t az NVIDIA az ASUS jóvoltából
- Projektor topic
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Abu85
HÁZIGAZDA
"de azért az nem igaz, hogy mindhárom VGA azonos áron kapható."
Pedig a számok pontosan ezt mutatják, jelen pillanatban így áll a helyzet:
9070 GRE 555 eurótól vihető
RX 9070 549 eurótól vihető
RTX 5070 563 eurótól vihetőDecus Trivet kolléga is belinkelte amit én is akartam: a kutya se veszi a GRE-t, mert értelmetlen az árazása. A GRE jelenleg drágább, mint a sima 9070-es, innentől a termék értelmét vesztette, de már azzal is, hogy 1 bő évvel később ugyanazon az MSRP áron jön ki, mint az erősebb változat. Az AMD ugyanannyit kér több, int ével később a vágott változatért. Ezt hívják visszafejlődésnek.
#8 Abu85: A vicc az, hogy ismét terelni próbálsz, ugyanis senki nem beszélt itt OEM-ről, nem is arról szól a hír se, itt a végfelglasználói piacról van szó, ahol a GRE ezzel az árazással bizony teljsen értelmetlen termék. Amikor már az NV hater/AMD barát sajtósok is azt mondják a független sajtó mellett, hogy "makes no sense", akkor ott elég egyértelmű s és nyilvánbaló, hogy az AMD valamit nagyon elb*szott (már megint). Ezúttal az árazást.
Kíváncsian várom mennyire lesz ez sikeres. Nyilván, ha az AMD leállítja a sima 9070-es gyártását és ezzel mesterségesen felverik a megmaradt készetek árát majd kivezetik a piacról, akkor majd a GRE jobb ajánlatnak tűnhet, minden bizonnyal lesznek olyan avásárlók, akiket meg tudnak majd így vezetni, de azért sok várásló nem ennyire hülye.
A számok nem hazudnak, márpedig a számok egyértelműen mutatják, hogy a GRE ezen az áron értelmetlen.Nem állítja le a 9070 gyártását az AMD. Elmondom, hogy mi az, amiért a GRE a globális piacra került. Egyszerűen több GPU-t tudnak gyártani, mint amennyi memória van hozzá, tehát kellett egy olyan termék, aminél kevesebb memória is elég. Tervezhettek volna újat, is, de volt már Kínára egy ilyen termék. Elsődlegesen itt a cél, hogy az OEM-eknek legyen VGA-juk, mert az OEM-piac jelenleg nagyon limitálva van ebből a szempontból. Egyszerűen nem gyártanak elég sima 9070-et, hogy lefedjék az OEM-ek igényeit. És a 9070 gyártását nem is akarják növelni, mert inkább gyártanak tízszer annyi 9070 XT-t, ha arra is ugyanannyi memória kell. De a 9070 GRE-re nem kell ugyanannyi memória.
A 9070 és a 9070 GRE nem fogja egymást veszélyeztetni, mert egyrészt nem ugyanazt a piacot célozzák meg, másrészt 9070 GRE-ből sokkal többet tud gyártani az AMD. És itt jön az, amiért megszületett. Ha az AMD köti a gyártókat ahhoz, hogy ha Ryzent akarnak maguknak, akkor venniük kell Radeont is, akkor nem elég nekik a 9070-et kínálni, mert egységnyi memóriából 25%-kal több 9070 GRE készül. És teljesen mindegy, hogy mi a teljesítménye, itt csak azon van a hangsúly, hogy a processzorpiac átalakult, mert az ügynökalapú AI miatt kevés lett a processzor is. Ergo az OEM-ek jelenleg bármilyen üzletbe belemennek csak azért, hogy Ryzenhez jussanak, mert VGA nélkül működik egy gép, de CPU nélkül nem. Ezért nem jött hamarabb a 9070 GRE, mert korábban nem volt haszna, de most, hogy kevés a Ryzen, most már bármit el lehet adni bárkinek, aki Ryzent akar venni.
Valószínűleg a 9070 sorozatnál a GRE-ből gyártanak majd a legtöbbet, mert elég rá 12 GB memória, vagyis 25%-kal kevesebb lapkát kell felhasználni hozzá, mint a 9070 XT-hez. A 9070 itt nem számít, mert gyártásban továbbra is kb. 3-5%-nyi mennyiséget képvisel majd. Ezt az OEM-eknek nem is igazán árulják. Plusz azt is figyelembe kell venni, hogy a DIY-piac bezuhant nagyon. Az áremelkedések legnagyobb vesztesei a komponenseladások lettek, mert az OEM-ek megtartották a gépszállítási mennyiséget, miközben a DIY teljesen összeomlott, mert a userek nem bővítenek. -
huskydog17
addikt
Hát akkor a német-osztrák piacon igaz az állításod, az észak-amerikai piacokon viszont nem igaz.
"Hát akkor a német-osztrák piacon igaz az állításod"
Ami önmagában elegendő ahhoz, hogy cáfolja az állításod.
"észak-amerikai piacokon viszont nem igaz."
Nem találtam a geizhalz-hoz hasonló ár összesítő oldalt, ami az USA árakat listázza, így szúrópróba szerűen megnéztem 1-2 helyen és ott 50 dollár a különbség a GRE és a sima 9070 között, ami valószínűleg miatt van, mert ott sokkal hamarabb kifutottak a régebbi, olcsóbb 9070-es szállítmányok, így ott előbb ment fel a 9070-es ára, mint Európában.
Ettől függetlenül ott is igaz, illetve ott már be is következett, hogy bő 1 év elteltével a vásárló jóval gyengébb kártyát tud venni 550 dolcsiért.
Ugyanakkor lehet kapni úgynevezett open box verziókat a 9070-ből 550-ért, így akit nem zavar, hogy a vadonatúj 9070-es doboza ki lett egyszer nyitva, az továbbra is a jóval erősebb sima 9070-et meg tudja venni ott is GRE áron.Teljsen új, bontatlan 9070-eseket 599 dollártól lehet kapni a tengerentúlon, a kérdés, hogy a vásárlóknak megéri-e spórolni 50 dollárt 15-20%-os lassabb és 25%-al kevsebb VRAM-ot tartalmazó kártyára vagy inkább ráköltik azt a +50 dolcsit a jobb kártyára. Ezt majd az idő eldönti.
-
Alogonomus
őstag
"de azért az nem igaz, hogy mindhárom VGA azonos áron kapható."
Pedig a számok pontosan ezt mutatják, jelen pillanatban így áll a helyzet:
9070 GRE 555 eurótól vihető
RX 9070 549 eurótól vihető
RTX 5070 563 eurótól vihetőDecus Trivet kolléga is belinkelte amit én is akartam: a kutya se veszi a GRE-t, mert értelmetlen az árazása. A GRE jelenleg drágább, mint a sima 9070-es, innentől a termék értelmét vesztette, de már azzal is, hogy 1 bő évvel később ugyanazon az MSRP áron jön ki, mint az erősebb változat. Az AMD ugyanannyit kér több, int ével később a vágott változatért. Ezt hívják visszafejlődésnek.
#8 Abu85: A vicc az, hogy ismét terelni próbálsz, ugyanis senki nem beszélt itt OEM-ről, nem is arról szól a hír se, itt a végfelglasználói piacról van szó, ahol a GRE ezzel az árazással bizony teljsen értelmetlen termék. Amikor már az NV hater/AMD barát sajtósok is azt mondják a független sajtó mellett, hogy "makes no sense", akkor ott elég egyértelmű s és nyilvánbaló, hogy az AMD valamit nagyon elb*szott (már megint). Ezúttal az árazást.
Kíváncsian várom mennyire lesz ez sikeres. Nyilván, ha az AMD leállítja a sima 9070-es gyártását és ezzel mesterségesen felverik a megmaradt készetek árát majd kivezetik a piacról, akkor majd a GRE jobb ajánlatnak tűnhet, minden bizonnyal lesznek olyan avásárlók, akiket meg tudnak majd így vezetni, de azért sok várásló nem ennyire hülye.
A számok nem hazudnak, márpedig a számok egyértelműen mutatják, hogy a GRE ezen az áron értelmetlen.Hát akkor a német-osztrák piacon igaz az állításod, az észak-amerikai piacokon viszont nem igaz.
-
huskydog17
addikt
"Ezért a pénzért nem csak a rendes RX 9070, hanem még az RTX 5070 is sokkal jobban megéri, mindkettő (mármint mindhárom) kártya $549."
Az RX 9070 és az RTX 5070 is legalább $600, míg az RX 9070 GRE $550. Persze az RX 9070 GRE ettől még nem lesz jó ajánlat a jelenlegi árak mellett, de azért az nem igaz, hogy mindhárom VGA azonos áron kapható.
"de azért az nem igaz, hogy mindhárom VGA azonos áron kapható."
Pedig a számok pontosan ezt mutatják, jelen pillanatban így áll a helyzet:
9070 GRE 555 eurótól vihető
RX 9070 549 eurótól vihető
RTX 5070 563 eurótól vihetőDecus Trivet kolléga is belinkelte amit én is akartam: a kutya se veszi a GRE-t, mert értelmetlen az árazása. A GRE jelenleg drágább, mint a sima 9070-es, innentől a termék értelmét vesztette, de már azzal is, hogy 1 bő évvel később ugyanazon az MSRP áron jön ki, mint az erősebb változat. Az AMD ugyanannyit kér több, int ével később a vágott változatért. Ezt hívják visszafejlődésnek.
#8 Abu85: A vicc az, hogy ismét terelni próbálsz, ugyanis senki nem beszélt itt OEM-ről, nem is arról szól a hír se, itt a végfelglasználói piacról van szó, ahol a GRE ezzel az árazással bizony teljsen értelmetlen termék. Amikor már az NV hater/AMD barát sajtósok is azt mondják a független sajtó mellett, hogy "makes no sense", akkor ott elég egyértelmű s és nyilvánbaló, hogy az AMD valamit nagyon elb*szott (már megint). Ezúttal az árazást.
Kíváncsian várom mennyire lesz ez sikeres. Nyilván, ha az AMD leállítja a sima 9070-es gyártását és ezzel mesterségesen felverik a megmaradt készetek árát majd kivezetik a piacról, akkor majd a GRE jobb ajánlatnak tűnhet, minden bizonnyal lesznek olyan avásárlók, akiket meg tudnak majd így vezetni, de azért sok várásló nem ennyire hülye.
A számok nem hazudnak, márpedig a számok egyértelműen mutatják, hogy a GRE ezen az áron értelmetlen. -
Chaser
legenda
Fejlődik az amd)
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Biztos sokat elfognak belőle adni, more.
AMD Radeon RX 9070 GRE Sells Almost Zero Units On Day One At A Major German Retailer
Az a vicc, hogy valószínűleg nagyon sikeres sorozat lesz az ár ellenére is, mivel az AMD finoman jelezte az OEM-eknek, hogy ha kapni akarnak majd Ryzent, akkor meg kell venniük a 9070 GRE-t. A DIY itt annyira nem lényeg, mert kb. a legyártott termékek 1-2%-a kerül ide.
-
#91700125
törölt tag
Ma már nem kapod meg a régebbi VGA-kat a korábbi kezdőáron. A 9070 inkább 600 dollár. Az RTX 5070 pedig 650. És fontos, hogy ezekből alig van készleten az üzletekben.
Egyszerű a magyarázata. Az AMD 9:1 arányban gyártotta a 9070 XT-9070-et. Ezért van sokkal kevesebb 9070 a boltokban. Viszont a GRE verzióra negyedével kevesebb memória kell, tehát ugyanannyi memóriabeszerzéssel 25%-kal több VGA-t lehet gyártani. Ezért jött a GRE a globális piacra, mert a beszerzés limitje jelenleg a memória, így akkor tudsz előállítani több VGA-t, ha kevesebb memória kell hozzájuk. Ergo az AMD több raktárban lévő GPU-t tud eladni, ugyanannyi memóriabeszerzéssel.
Az NV ezzel nem foglalkozik, mert ők kiadták, hogy minden gyártó oldja meg maga a memóriabeszerzést és kész. Ha nem tudják, akkor nem fogják őket segíteni. Ezért kezd el több ismert márka működésileg is beolvadni az anyacégbe, mert ha ezt nem tennék, akkor becsődölnének amiatt, hogy az NV már nem árul csomagban GPU-memória szettet. Az AMD viszont minden GPU mellé eladja a szükséges memóriát is, és ezért az AMD eladásait limitálja az, hogy mennyi memóriát tudnak szerezni.
Biztos sokat elfognak belőle adni, more.
AMD Radeon RX 9070 GRE Sells Almost Zero Units On Day One At A Major German Retailer
-
Abu85
HÁZIGAZDA
"a nagyobb testvérek tempóját nem hozza, de cserébe jobban kíméli a pénztárcákat is"
Én nem úgy látom, hogy olcsóbb lenne:
RX 9070: $549
RX 9070 GRE: $549Több, mint egy évvel később ugyanazért a pénzért a vásárló egy jelentősen megvágott 9070-et kap, azaz kevesebbet kap adott pénzért.
A GRE átlagosan 15%-al lassabb (amíg nincs VRAM limit) és 25%-al kevesebb VRAM-ot kapott, mint a 9070, miközben ugyanannyiba kerül. Jelenleg a GRE az aktuális árakon értelmetlen, inkább egy visszafejlődés.Ezért a pénzért nem csak a rendes RX 9070, hanem még az RTX 5070 is sokkal jobban megéri, mindkettő (mármint mindhárom) kártya $549.
Talán Kínában az elmúlt 1 évben nem volt elég népszerű és túl sok maradt belőle, amit most globálisan próbálnak meg eladni? Más logikus magyarázatot nem nagyon látok rá, mert ilyen áron értelmetlen.
Ma már nem kapod meg a régebbi VGA-kat a korábbi kezdőáron. A 9070 inkább 600 dollár. Az RTX 5070 pedig 650. És fontos, hogy ezekből alig van készleten az üzletekben.
Egyszerű a magyarázata. Az AMD 9:1 arányban gyártotta a 9070 XT-9070-et. Ezért van sokkal kevesebb 9070 a boltokban. Viszont a GRE verzióra negyedével kevesebb memória kell, tehát ugyanannyi memóriabeszerzéssel 25%-kal több VGA-t lehet gyártani. Ezért jött a GRE a globális piacra, mert a beszerzés limitje jelenleg a memória, így akkor tudsz előállítani több VGA-t, ha kevesebb memória kell hozzájuk. Ergo az AMD több raktárban lévő GPU-t tud eladni, ugyanannyi memóriabeszerzéssel.
Az NV ezzel nem foglalkozik, mert ők kiadták, hogy minden gyártó oldja meg maga a memóriabeszerzést és kész. Ha nem tudják, akkor nem fogják őket segíteni. Ezért kezd el több ismert márka működésileg is beolvadni az anyacégbe, mert ha ezt nem tennék, akkor becsődölnének amiatt, hogy az NV már nem árul csomagban GPU-memória szettet. Az AMD viszont minden GPU mellé eladja a szükséges memóriát is, és ezért az AMD eladásait limitálja az, hogy mennyi memóriát tudnak szerezni.
-
tibaimp
nagyúr
Tuti nem ezt venném a 12GB miatt sem! Egyetértek Kotomicuki kollégával.
Amúgy a lemaradása a 9070/9070XT-hez képest kb ennyi:
-
Alogonomus
őstag
"a nagyobb testvérek tempóját nem hozza, de cserébe jobban kíméli a pénztárcákat is"
Én nem úgy látom, hogy olcsóbb lenne:
RX 9070: $549
RX 9070 GRE: $549Több, mint egy évvel később ugyanazért a pénzért a vásárló egy jelentősen megvágott 9070-et kap, azaz kevesebbet kap adott pénzért.
A GRE átlagosan 15%-al lassabb (amíg nincs VRAM limit) és 25%-al kevesebb VRAM-ot kapott, mint a 9070, miközben ugyanannyiba kerül. Jelenleg a GRE az aktuális árakon értelmetlen, inkább egy visszafejlődés.Ezért a pénzért nem csak a rendes RX 9070, hanem még az RTX 5070 is sokkal jobban megéri, mindkettő (mármint mindhárom) kártya $549.
Talán Kínában az elmúlt 1 évben nem volt elég népszerű és túl sok maradt belőle, amit most globálisan próbálnak meg eladni? Más logikus magyarázatot nem nagyon látok rá, mert ilyen áron értelmetlen.
"Ezért a pénzért nem csak a rendes RX 9070, hanem még az RTX 5070 is sokkal jobban megéri, mindkettő (mármint mindhárom) kártya $549."
Az RX 9070 és az RTX 5070 is legalább $600, míg az RX 9070 GRE $550. Persze az RX 9070 GRE ettől még nem lesz jó ajánlat a jelenlegi árak mellett, de azért az nem igaz, hogy mindhárom VGA azonos áron kapható.
-
huskydog17
addikt
"a nagyobb testvérek tempóját nem hozza, de cserébe jobban kíméli a pénztárcákat is"
Én nem úgy látom, hogy olcsóbb lenne:
RX 9070: $549
RX 9070 GRE: $549Több, mint egy évvel később ugyanazért a pénzért a vásárló egy jelentősen megvágott 9070-et kap, azaz kevesebbet kap adott pénzért.
A GRE átlagosan 15%-al lassabb (amíg nincs VRAM limit) és 25%-al kevesebb VRAM-ot kapott, mint a 9070, miközben ugyanannyiba kerül. Jelenleg a GRE az aktuális árakon értelmetlen, inkább egy visszafejlődés.Ezért a pénzért nem csak a rendes RX 9070, hanem még az RTX 5070 is sokkal jobban megéri, mindkettő (mármint mindhárom) kártya $549.
Talán Kínában az elmúlt 1 évben nem volt elég népszerű és túl sok maradt belőle, amit most globálisan próbálnak meg eladni? Más logikus magyarázatot nem nagyon látok rá, mert ilyen áron értelmetlen.
-
Chaser
legenda
200k HUF környékén már inkább hozzátesz az ember még egy húszast (+10%) és 16 GB-os 9070-et vesz, vagy még 2x ennyit és XT-t...
160-180k HUF között valahol - a 16 GB-os 9060 XT fölött kicsivel - lenne reálisabb a 9070 GRE - jelenlegi - ára, mert az a 12 GB eléggé negatívan tud hatni a megítélésére - ha a GPU még elég lenne, akkor a VRAM lehet már a szűk keresztmetszet és vice versa.
Kb értelmetlen itthon, mi árainkat látva.Max 9600xt 16gb árában lenne életképes. De lehet Kínában drágábbak a radeonok)
-
Kotomicuki
senior tag
200k HUF környékén már inkább hozzátesz az ember még egy húszast (+10%) és 16 GB-os 9070-et vesz, vagy még 2x ennyit és XT-t...
160-180k HUF között valahol - a 16 GB-os 9060 XT fölött kicsivel - lenne reálisabb a 9070 GRE - jelenlegi - ára, mert az a 12 GB eléggé negatívan tud hatni a megítélésére - ha a GPU még elég lenne, akkor a VRAM lehet már a szűk keresztmetszet és vice versa.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Hirdetés
- Horgász topik
- Windows 11
- Alaposan kitett magáért a Noctua idén is – Computex 2026
- Fapados gaming monitorokat újít be az LG
- Google Pixel topik
- Padavan firmware
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Melyik tápegységet vegyem?
- Tőzsde és gazdaság
- További aktív témák...
- Xbox Series S 1 TB + kontroller 6 hó garancia, számlával!
- Samsung Odyssey G7 S28BG702EP IPS Monitor! 3840x2160 / 144Hz / 1ms / FreeSync / G-Sync
- BESZÁMÍTÁS! Asus TUF RTX 4090 24GB videókártya garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! BioStar X370GT5 R5 2600 16GB DDR4 512GB SSD RX 580 8GB Rampage SHIVA Kolink 600W
- ÚJ iPhone 17 256 GB BLACK - www.stylebolt.hu - Apple eszközök és tartozékok - ÁFÁ-s + 3 ÉV GARANCIA
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

