Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • fortworth

    csendes tag

    Üdv Mindenkinek!

    Profi számítógépes öcsém javasolta, hogy forduljak az itteni okos koponyákhoz, hátha én is szerencsével járok, mint ő előtte.

    Az eset: van egy nem túl fiatal Compaq EVO N600c típusú laptopom. A tápkábel már többször hülyéskedett, de úgy 2 hete végképp nem akart tölteni. Persze pont akkor nagyon fontos dolgok voltak a gépen, és hogy még át tudjam rakni a nagy PC-re a sürgős fájlokat (mert az akku addigra szinte teljesen lemerült), megpróbáltam (most már tudom, hogy elég hülye módon) ideiglenesen életben tartani az akkut egy másik, általános töltővel, ami szinte teljesen azonos paraméterekkel rendelkezett, mint az eredeti. A polaritást persze elfelejtettem ellenőrizni, és persze pont rosszul volt bedugva. A gép persze ettől nem ment, viszont lett egy összetett új hibajelenség ekkortól kezdve:

    - a laptop energiagazdálkodása teljesen felborult: már soha nem írja ki, hogy akkuról megy. Két állapotot ismer:
    1. váltakozó áramról megy (ez van akkor, ha ténylegesen akkuról v. ha tápról, de nem tölt, azaz kb. 95% felett van a töltöttsége - tehát kijelzi az akku töltöttségét, csak épp azt írja, h. váltakozó áramról megy)
    2. váltakozó áramról megy és tölt (ez van akkor, ha tápról megy és az akku 95% alatti értéket mutat)
    Ennek megfelelően az akkuhoz semmilyen energiagazdálkodási sémát nem lehet beállítani, a mobil proci állandóan 1200 MHz-en ketyeg, és az energiafelhasználás is maximális (hiszen azt hiszi szerencsétlen, hogy állandóan tápról megy)

    - Saját bedugott táppal (azóta sikerült megtalálnom a vezetékszakadást multiméterrel) hangtalanul működik a gép, de táp nélkül furcsa hangot ad ki:
    1. Csak akkuról készenléti üzemmódban alig hallható mély hangú berregést ad (a ventilátor nem forog, kicsiben olyan hangja van, mint trafóházaknak)
    2. Csak akkuról működés közben a hang magasabb és hangosabb lesz, zizegés szerű.
    Egyik esetben sem az akku felől jön a hang, hanem a belsejéből.

    Amit eddig megpróbáltam: újrakalibráltam az akkut Windowsból és BIOS-ból is. Többféleképpen újraindítottam a gépet (akku ki, tápról be, aztán akku be; akkuval tápról indít; akkuval indít, tápot később rá), de az esetek többségében maradt a hang. Akkuról használva ráadásul néhány alkalommal volt olyan, h. a gép egyszerűen kikapcsolt, pedig még bőven volt benne szufla (60-70%). Ilyenkor volt, hogy simán újra lehetett indítani, de olyan is, amikor újraindult, de rövidesen ismét kikapcsolt (azért a Windowst betöltötte).

    Nem vagyok szaki, de azt kb. tudom, hogy a rossz polaritás miatt valszeg kiment valami pici alkatrész a gép belsejében.

    Kérdésem: van valaki, aki hajlandó (természetesen ellenszolgáltatás fejében) megnézni a gépet, és ha megtalálja a hibát, akkor orvosolni?

    Vihetném a gépet szakszervízbe, de a mostani piaci ára max. 60e Ft lehet, és félő, hogy lazán elkérnének akár a piaci ár harmadát is, és ki tudja, hogy megjavítják-e a hibát.

    Érden lakom, de a XII. kerületben vagyok hétköznapokon. Autó is van, más helyszín is megoldható a bevizsgálás.

    Mivel nem vagyok rendszeres látogató itt, ezért azt kérem, hogy aki segíteni tud, írjon a fortworth@freemail.hu címre vagy hívjon a 30/518-9817-es mobilon.

    Előre is köszi a segítséget, üdv:

    Varga Zsolt

  • Bordoi

    őstag

    válasz fortworth #1 üzenetére

    Ezekben a topikokban esetleg több sikerrel jársz.
    [link]
    [link]

    Zártam.

    Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

Aktív témák