Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Danivagyok

    csendes tag

    válasz ElVisZ #10 üzenetére

    Ha már ilyen szépen kérted válaszolok pár alapdologra.
    Az első, hogy az eredeti topik rengeteg hasznos információval jutalmazza azokat akik veszik a fáradtságot a visszalapozgatásra, ne adj isten rákeresésre. ;) Az egyes szakik morózus hangulata annak köszönhető, hogy az újoncok közúl egyre kevesebben hajlandóak erre.
    De lássuk inkább a kérdést.
    Úgy látom nincs különösebb fémipari tapasztalatod. Manapság a cnc technológia a fémipar általános alapköve. Ha a jövődet gépészmérnökként ebben a szegmensben képzeled el, kötelező a cnc szakma mélyebb megismerése. Én több mint tíz éve végeztem az egyetemen, az akkor oktatott forgácsolástechnológia a cnc ismeretekkel együtt a vicc kategóriába tartozott. Nem tudom te hová jársz, de gyanítom ma sincs ez másként.
    Mint a legtöbb szakma, a forgácsolás is egymásra épülő elemekből áll. Alap hierarchiája lehet mondjuk: hagyományos gépi forgácsoló - cnc forgácsoló - cnc programozó - CAD-CAM tervező.
    A felsőbb szintekre elméletileg be lehet ugyan lépni mondjuk egy tanfolyam elvégzésével, de az alap forgácsolási és technológiai ismeretek nélkül az ember csak hibát hibára halmoz. A hiba pedig mifelénk egyrészt baromi drága mulatság, másrészt kevesen szeretik, ha a kollégái, beosztottjai hülyének nézik. Ezért kell minél alacsonyabb szinten kezdeni, és onnan felküzdeni magunkat. Tisztában vagyok vele, hogy milyen szűkösek a gyakorlati és képzési lehetőségek, de az egymásra épülést akkor is szem előtt kell tartani. Mélyen felháborítónak tartom, hogy a pénzbeszedőként működő tanfolyamok mindenféle előképzettség nélkül fogadnak el jelentkezőket cnc programozói helyekre. Akár én is lehetnék rá élő példa, hogy megfelelő motiváltság esetén a ranglétrát belátható időtávon belül abszolválni lehet. Mostanra bizonyára igencsak jól fizetett alkalmazott lennék, ha én barom nem kezdtem volna saját céggel halászgatni a zavarosban.
    A helyedben gyűjtögetnék a cnc forgácsolóira, és amellett ráállnék 2-3 cad prg készség szintű elsajátítására. (Proe, NX, Solidworks, vagy bármi ami diákverzióban elérhető :-).

    Mindenki végezzen adatmentést MOST!

Új hozzászólás Aktív témák