Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz zodo #312 üzenetére

    Komolyan mondom, akkor inkább a Windowsnál kellene maradnod. Nincs olyan disztró, ahol ne kerülne elő a terminál, de ez nem valami gonosz bestia.

    "milyen kiterjesztésű csomagokat érdemes leszedni és azt melyik már telepített alkalmazással tudok egyszerűen telepíteni?"

    Ez a kérdés alapjaiban sem stimmel. Minden disztrónál van valami csomagkezelő, itt Arch alapokon a pacman az. A fájlok letöltögetése kézzel az a Windows megoldása, a csomagkezelő megcsinálja neked, amit kell.

    Per pillanat nincs grafikus csomagkezelő a Chakrában, mert az Arch-tól örökölt progi nem felelt meg, az újat meg még nem fejezték be.

    Csomag telepítése a terminálban megy jelenleg, ennyire egyszerű az opera felrakása:

    sudo pacman -S opera

    Csomagokat keresni a chakra oldalán a packages résznél tudsz a legegyszerűbben.

    A kget pedig egy sima letöltéskezelő, de mint mondtam, ez nem Windows, itt nem neked kell letöltögetni. Arra van a Pacman és a CCR.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák