Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz Steelmanus #8772 üzenetére

    Még mindig félreértesz. Én nem utálom a CCC-t, én az AMD-t utálom, hogy hardveresen jó VGA-kat gyakran kvázi használhatatlanná tesz a szoftvereivel. A CCC-ben meg ne nevezzék Advanced-nek a buta-beállításokat, és minden rendben. Természetes, hogy az emberek többsége nem ért hozzá, de attól még nem kéne hülyére venni azokat, akik viszont igen. Azoknak sem, akik nem látnak a saját konfigjukon egy hibát. Volt pl. olyan bug, amely egy játéknál, csak 4650-en jött elő, kizárólag bizonyos graf. beállítással, és ha valaki nem olyan karit használ, pont olyan beállítással, az oszthatta az "eszet", hogy tökéletes a meghajtó. :K
    ATT-nek KIZÁRÓLAG a videokódolójához kell .Net, máshoz továbbra sem, ergo nem kell használni azt sem, ha valaki nem akarja.

    Azt hol írtam, hogy a CCC-hez guru kell? Szövegértelmezésből 1-es. :B :P Én azt írtam, hogy ha valaki nem talál valamit CCC-ben, azt majd egy CCC-guru megmondja. Ha nem érted a különbséget, részvétem. De ne magyarázd félre, amit írok, mert azt rühellem. :((

    Amúgy 1600Pro, 1950XT, 3870+CF, 4870, 4650, ezekkel mind végigszenvedtem a bugokat.

    Az, hogy az ATT-nak van Tweak funkciója, nem azt jelenti, hogy csak egy tweaker progi, abban is lehet mindent alapon hagyni, és akkor van egy 1%-nyi helyet foglaló CCC-funkciód vele. Aki nem ért hozzá igazán, az persze hiheti ezt, másrészről meg aki úgy nem ért hozzá, tényleg elbarmolhatja vele a megjelenítést a gépén. :DDD Éppen azért írtam anno a cikket, hogy mindenki megértse, már ha figyelmesen elolvassa.

    Akkor nyilván azt sem tudod, hogy az állandóan frissítgetett driverekkel a rendszer graf. teljesítménye egyre lassul a szűz driver installáláshoz képest (3-4 szabályos frissítés után én szignifikáns, %-okban mérhető eltérést tapasztaltam). Persze ez a másik, amin jókat nevetek, hogy ha valakinek olyan konfigja van, amelyen nem jön elő egy adott hiba (általános az AMD meghajtóinál, hogy csak a foltozásból éppen kihagyott beállításoknál/hardvereknél bakiznak), akkor rögtön meggyőződéssel kezdi állítani, hogy a progi jó, és akinél hibázik, az hülye hozzá. :N (Visszaolvashatsz, mennyi ilyen volt.) Aztán akkor jönnek ömlesztve a privik a megoldásokért, mert a segítség helyett lehülyézett emberek azt hiszik, tényleg ők hülyék hozzá. Valahogy az esetek 95%-ában sikerül megoldani a problémát.

    És továbbra is: ismerem a CCC hibáit, ismerem az ATT-éit, és nem szenvedélyből szólok sem erről, sem arról, hanem tapasztalatból. :R

    Ottoka: A CF-ről rég tudni lehet, hogy ő dönti el, mivel játszhatsz, miben működik egyáltalán, abba kár beruházni, ha csak nem kizárólag a marketingből tesztelt játékokat használod. Driver-t meg nem kell folyton frissíteni, ha minden rendben van. És főleg: a megjelenés után min. 6 hónapig nem szabad ATI kártyát venni!!! Ezeket én évek óta mondom, és mindig bejönnek. Ugyanis legalább ennyi idő, mire az idejekorán piacra dobott hardverhez legalább elfogadható, ha nem is tökéletes meghajtó jön ki. Jó példa erre a HD3870, amelyhez a 8.5-ös volt az első jó meghajtó (15-20% gyorsulással), miközben 2 hónap múlva már kiadták a 4870-et. De hát ez van, vagy a hardver (újabb meghajtókban fogy a régi hardver támogatása), vagy a driver miatt (az új hardver meg folyamatosan hibákat produkál), de a fogyasztónak új VGA-t KELL vennie, vagy szívnia. A lényeg az elégedetlen ügyfél, mert az elégedett nem fog hardvert cserélni (ezért "fejlesztik" szükségtelenül a játékok gépigényét is). :D
    Nekem XP-n fent van az utolsó HD4-re gyúrt, ezért min. bugos C9.9, amely annyira jó lett, hogy még XG sem készült belőle, W7-en kényszerűen, újabb progik miatt 9.12 volt, most 10.4 (10.3 kellett AvP-hez), a többi lényegében szemét, akármilyen verzió.

    Szerintem nálad nem konkrétan a meghajtók okozták a hibát, hanem az, hogy össze-vissza cserélgetted őket, mivel a szabályos eltávolítással is marad szemét a rendszerben és a registry-ben, de ez ugye már késő.

    Dictator^: Na, erről beszéltem: megoldások híján idejön valaki, hogy nála OK a CCC. :N Hát ezt, tudod, mekkora ívben szarja le, akinél meg nem OK? :DDD Nálam is OK, ha felteszem, de ettől még megpróbálok segíteni azoknak, akiknél nem, és megtalálni a hibát, még ha sokszor nem is a driver vagy a CCC okozza. A "nálam minden OK"-man-ektől még nem sok konstruktív javaslatot olvastam bármiféle hibára.
    Én örülnék annak, ha valami hiba láttán végre csak megoldási javaslatokat látnék, nem azt, hogy "érdekes, nálam mindig minden OK". :R

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák