Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #7763 üzenetére

    A Catalyst egy összecsomagolt katyvasz, rutinok összeszórt halmaza, amelyhez mindig hozzácsapják a frissebb szoftverek támogatását. Ha nem így lenne, akkor egy 1X feltelepített meghajtóval évekig tudnád használni a gépedet, ahogy én is elvoltam anno az nV kártyáimmal, amikor netem sem volt, hogy letölthettem volna bármit. 1X telepítettem a rendszert, onnantól kezdve bármit tudtam használni. nV-nál ha van egy hiba, mert nyilván előfordulhat, javítják, és megint minden működni fog, nem úgy, mint az ATI-nál, ahol több régebbi játékom el sem indul, v. kilép, amikor be kéne kapcsolnia a 3D grafikát. Ilyenkor ATT-ban pl. el lehet játszani az újabb D3D/OGL eljárások deaktiválásával (nem mindig segít), míg CCC-rel cseszheted, és a játék árát sem fizeti vissza neked senki. A lényeg mindig az avultatás, hogy vegyél új hardvert, ez a piacgazdaság.

    Mit állít mást az ATT, mint a CCC? :F Tök uazt a hardvert vezérli, ua. rutinokkal mind2, csak CCC-ben a hülye user számára összezsúfoltak egy csomó mindent, ami aztán hibák tömkelegét okozhatja. Jobb programokban ezeket állíthatod te is, persze, hogy a saját felelősségedre. De attól, hogy ATT-t v. RivaTuner-t használsz, nem fog tönkremenni a kártyád, tuningolással meg CCC-rel is kifektetheted. Az a baj, hogy te, a jelek szerint, mindig a tuningra gondolsz, noha ez nem kötelező egyik programmal sem, ahogy a ventik levétele sem, amelyet sok nagyokos user szépen megtett akár CCC-ben is, hogy ne legyen hangos a VGA-ja, aztán meg is főtt neki.

    Ha bíróságon be tudod bizonyítani, hogy a gyári szoftver miatt nem tudtad hibamentesen használni a hardveredet, ezért voltál kénytelen más szoftvert használni, az a gyártó felelőssége, és abban az országban, ahol ez működik (segítek: nem Mo.), még azért is megbüntetik a gyártót, hogy nem nyújtott megfelelő támogatást a termékéhez.

    A bios-t illetően is tévedsz, ha ugyanis nem a bios módosítása okozza a hibát - ahogy az első HD4870-emmel történt - akkor továbbra is a gyártó felelőssége a probléma , ahogy a gyárból végül ki is cserélték. Az már más kérdés, hogy Mo-on is cserélték, csak a forgalmazónál úgy döntött valaki, hogy inkább eladja saját zsebre a kiutalt cserekártyát, és csinál nyilvánosan hülyét magából azzal, hogy saját maga bizonyítja be a gar. jogosságát. :DDD

    A macerák elkerülése végett én is amondó vagyok (nem is tudom, ?X mondtam különböző ATI topicokban), hogy pl. a bios-modot kerüljük, de ha valaki folyamatosan szív a CCC-rel, és a problémájára gyógyírt nyújt az ATT, én nem mondom neki, hogy inkább szívjon, mert megérdemli. Évek alatt több ezernyi embernek segítettem ATT beállításában (is), és senkinek nem ment tönkre a gépe tőle. De hogy csak CCC-t használjon valaki, azt nem fogom forszírozni, éppen, mert annak a hibáit is ismerem. :R

    UI: bocs a hosszú hsz-ok miatt, sztem akinek nem világos, amiről beszéltem, az ezután hanyagolja a driver v. user error, CCC v. más vitát. :R

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák