Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz katt777 #11231 üzenetére

    1. Sehogy, mert az AMD a beállított órajelekért vállal garanciát. Az alaptól eltérő órajel alkalmazása tuningnak számít, és instabil működéshez vezethet. De ezt el is fogadod, minden tuningprogram esetében. A szerző nem is engedi telepíteni, amíg nem fogadod el a feltételeket.

    2. Le tudod venni a CCC-ben az órajelet, mert visszafelé is van órajelszabályzás. Persze ez is tuningnak számít, és nem biztosította siker, bár kicsi az esélye, hogy baj lesz, főleg az órajelváltásoknál lehet gond, mert a rendszert nem erre tesztelték ki.

    3. Ha GPU gyorsítással akarsz filmet nézni, akkor kell a VGA-nak dolgoznia. GPU gyorsítást pedig ki lehet kapcsolni az adott programon belül, de a driverben ez a szolgáltatás alapértelmezetten él. Volt régebben lehetőség a WMV gyorsítás driveres kikapcsolására, de már közel egy éve nem él a szolgáltatás, mert a programok egy része direkten címzi a driver rutínjait, így nem sok helyen érsz el változást, ha kikapcsolod, a GPU dolgozni fog ettől.

    4. Erre lehetőséget ad az Overdrive, de ez megint tuningnak számít, így instabil lehet a rendszer. A ventilátor sosem pörög feleslegesen, mert a fordulatszintek a stabil működés érdekében vannak beállítva. Az AMD nem vállalhatja fel a rizikót, hogy instabil legyen a termék.

    5. Sehogy. Ez szintén a stabilitás megőrzése érdekében van. Az AMD az órajelkapukat alapórajelekre teszteli. Ott stabil lesz mindig a rendszer, de a jó ég tudja, hogy stabil marad-e a kapuváltás eltérő órajelnél. Mivel az Overdrive modul elsődlegesen a stabilitást helyezi előtérbe, így nem véletlenül szűnik meg a 2D-s órajel tuning mellett.

    6. Profilozással, de minden tuningbeállítás kívül esik az AMD hatáskörén. Erre fel is hívja a driver a figyelmet. Ha tuningolsz, akkor a magad ura vagy, és mossák a kezüket. Ők csak egy megfelelően stabil alapot biztosítanak, de a döntést neked kell meghozni.

    7. Egy erre megfelelő programmal. Válogass az Interneten.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Oliverda

    félisten

    válasz katt777 #11231 üzenetére

    Az a baj, hogy ezeknek a kérdéseknek jóformán ismételten csak semmi köze a Catalyst-hoz. Ennek az a nagyon egyszerű oka, hogy nagy részük olyan tuninggal kapcsolatos ami már jóval túlmutat a gyártó által még támogatott szinten. A Catalyst-tal ezeket jelenleg és jó eséllyel a jövőben sem lehet majd megvalósítani. Ergo nem tartoznak aktuális témához.

    (Én is szeretném, hogy a 10 éves autóm kevesebbet fogyasszon 100on, meg még mellé legyen +20 lóerővel erősebb is a motor, plusz gombnyomásra lehessen váltani városi és országúti mód között, de azt hiszem, hogy elég érthető módon a gyári kézikönyv és a márkaszerviz ebben nem tud segíteni.)

    Talán még érdemes lenne kicsit körülnézni a piacon mert nekem kissé úgy fest, hogy jelenleg egy nem a te igényeidnek megfelelő kártyával rendelkezel. Talán innen ered minden gond.

    A 2. pont viszonylag egyszerűen kivitelezhető a Catalyst Overdrive részével. Az 1.,3.,4.,5. pontokhoz pedig megoldásnak ott van a BIOS Editor. 4850-hez gyönyörűen meg lehetett vele csinálni ezeket. Még leírás is van hozzá itt. A cikk írója biztos szívesen áll rendelkezésedre a topikjában.

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • bozont

    veterán

    válasz katt777 #11231 üzenetére

    Mondjuk az igaz, hogy lehetne nagyobb skála az órajel állításoknál,de:

    2. Én még nem sok játékkal találkoztam ami feleslegesen hajtotta volna, nem értem mire gondolsz.

    3. Nálam nem kapcsol 3D órajelekre a kártya, külön UVD profil van erre gyárilag, elvileg minden kártyánál, de ezek szerint van kivétel.

    4. Ez sem teljesen tiszta, ha a vga-ról van szó, akkor megint csak van automatikus vezérlés, ha meg fontos a hang is akkor el kell felejteni a gyári hűtést. Én ezért vettem Vapor-X hűtéssel rendelkező kártyát. A hőmérséklettel és a hanggal sincs problémám.

    7. Rengeteg videó kódoló program létezik, nem értem miért ragaszkodsz az AMD megoldásához, hiszen az csak egy plusz amit a technológia mellé ad, inkább ennek is örülni kellene.

Új hozzászólás Aktív témák