Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    Skacok, egy közérdekű tipp a black screen-ek kezelésére, főleg, hogy ált. Intel konfigon jön elő (AMD-n nem tudom tesztelni jelenleg):

    Emeljétek meg a proci feszt biosban. Én csak picit húztam a procimon (új bios teszt), a rendszer totál stabil, de elkezdte dobálni a BS-eket következetesen, pedig fél éve nem volt ilyen problémám (PCI-E en. gazd. továbbra is ON). Mivel bios mod előtt nem volt ilyen gond, sejtettem, hogy ott a bibi, és láss csodát: mindössze 0.01V fesz. emeléssel (ez másnál lehet több v. kevesebb) volt-nincs BS error. Ergo sokaknál a "user error" nem a driver miatt keletkezik,hanem, mert nincs rendesen belőve a CPU-tuning. Sajna Inteleknél ezt semmilyen tesztprogram nem dobja ki, ahogy a túl alacsony min fesz csak hétköznapi használatban derül ki (főleg offset beállításokkal).
    Ha meg nincs tuning, elméletileg könnyen okozhatja a jelenséget egy magasabb Vdroop is, ha az alaplap nem a legjobb, v. az alá tett táp.

    Ennyit az AMD-driver védelmében (attól persze még lehet érzékeny a feszekre), remélem, segítettem. :R

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák