Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pete_21

    addikt

    válasz odipapa #20609 üzenetére

    (#20609) odipapa és (#20755) n@p@lm: Lehetséges, hogy ugyanaz a problémánk? :F Valószínű... Nekem filmlejátszásnál nagyon blokkosodik a kép. Már-már tömbökben jelentkezik, és nagy sávokban csíkos.
    Ezt én dxva-val, hardveres GPU gyorsítással tapasztaltam. Ahogy kikapcsoltam a dxva-t, megszűnik a hiba. Én PotPlayert használok, ott egyszerűen ki lehet kapcsolni a dxva-t. Javaslom, hogy próbáljátok ki, szerintem megoldja nektek is a hibát.
    Gyanítom, hogy a ti lejátszótokban is ki lehet valahogy kapcsolni, de nem tudom hogy.

    Abu85: Erre a problémára nem tudsz valami megoldást? (előzmény) Jó lenne dxva-t használni. :) Ezelőtt nekem 12.6 volt fent, azzal nem volt semmi gond a videolejátszásnál. Most a 13.1-ben jelentkezett ez a képhiba, hatalmas mértékű blokkosodás, és csíkosodás.
    Nem minden videonál jelentkezik. Itt találsz egy olyan video adatait, aminél jó a kép:

    Formátum : AVC
    Formátum/adatok : Advanced Video Codec
    Formátum profil : High@L4.1
    Formátum beállítások, CABAC : igen
    Formátum beállítások, ReFrames : 5 képkocka
    Keverési mód : Container profile=Unknown@4.1
    Kódek azonosító : V_MPEG4/ISO/AVC

    Ez meg olyan video, ahol képhibák jelennek meg folyamatosan:

    Formátum : AVC
    Formátum/adatok : Advanced Video Codec
    Formátum profil : High@L3.1
    Formátum beállítások, CABAC : nem
    Formátum beállítások, ReFrames : 2 képkocka
    Keverési mód : Container profile=Unknown@3.1
    Kódek azonosító : V_MPEG4/ISO/AVC

    Hátha tudsz rá megoldást.
    Catalysthoz most ezek vannak feltéve:
    AMD APP SDK Runtime, AMD illesztőprogram, AMD Accelerated Video Transcoding, Catalyst Control Center.
    Esetleg ha letörtöm az Accelerated Video Transcoding-ot, az megoldhatja? Vagy azt mindenképp kell a dxva-hoz?
    Előre is köszönjük a válaszod!

Új hozzászólás Aktív témák