Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz RpPRO #11252 üzenetére

    Az az 5W az nagyjából 60W lehet egy 4870-nél. :K Nekem 4890-em volt, ami ugyebár gyártó által megadott értékek alapján 30W-al kevesebbet kér üresjáratban, a gyári 2D órajelet ATT-vel 100/225Mhz-re és 0,9V-ra beállítva fogyasztásmérővel bő 40W mínuszt mértem üresjárati fogyasztásból! :Y Itt nem a hőfok számít, hanem a villanyszámla, mert nagyon nem mindegy, hogy a géped szűk 120W-ot kér, vagy bő 160-at pl. netezés közben.... :U (4870 esetében meg ugye mégnagyobb a diffi)

    Amúgy meg nem kéne 0 tapasztalattal hamis értékekkel dobálózni. :N

    Amúgy én 3D-ben is visszavettem a kártyát azzal a bizonyos tiltott programmal, a gyári 850/975 és 1,312V-ról 775/925Mhz-re és 1,18V-ra, mert így alig volt lassabb, viszont egy nagyságrenddel halkabb lett, és így már nem zavart a gyári hűtés hangja játék közben. Mellékhatásként itt is jócskán csökkent a fogyasztás és a hőfok is, bár nem mértem ki pontosan mennyivel.
    Szerintem ezek igenis, hogy valós és megalapozott igények lennének katt777 részéről.
    Itt jegyezném meg, hogy először CCC overdrive profil hekkeléssel akartam megcsinálni, mert elméletileg tudta volna, ami nekem kell, és nem szeretem azt a bizonyos programot. Gyakorlatilag meg hiába turkáltam bele a profilokba és írtam át, amit kell, nem vette figyelembe, nem működött. :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák