Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pumpolyag

    csendes tag

    Sziasztok!
    Olvasgattam itt a hozzászólásokat, és úgy gondoltam én is megosztom a tapasztalataimat.
    Van egy 5 éves Canon IP1500-asom, nagyon szeretem, mert 200 Ft-ért is kapok bele patront, és ezekkel az utángyártott patronokkal is elfogadható minőségben nyomtat még fényképeket is. Ezért is estem eléggé kétségbe két éve, amikor először elkezdett kicsi, majd egyre nagyobb csíkokat kihagyni fekete nyomtatáskor, annyira, hogy a végén odáig jutottam, hogy már legjobb minőségnél is csak max egy piszkozat-minőséget tudtam kihozni belőle, utána meg már annyit se. Nézelődtem neten, egy új fej 20ezer legjobb esetben is. Napokig bújtam a fórumokat, összegyűjtöttem, és kipróbáltam minden reális lehetőséget (a mikróban melegítést valamiért kihagytam azért :D). Sajnos a fix fejnek ez az átka, néha beszárad, eltömődik, ez ellen senki nem tehet semmit, el kell fogadni. Viszont saját tapasztalatból kiindulva, azt mondom, hogy nincs az a beszáradt fej, ami menthetetlen.
    1: Kezdésnek jó alaposan, langyos folyó vízzel mossuk ki a fejet (persze előtte a patronokat vegyük ki), a festék még több percnyi mosás után is jön belőle, addig mossuk alulról is felülről is, míg szivárog a festék.
    2: Ha ez megvan, egy étkezési célra nem használt bögrébe öntsünk kb. kétujjnyi vizet, tegyük mikróba, és forraljuk fel (2 perc elég neki), közben a fejet csap alatt meleg vízzel öblítsük át, majd tegyük bele a forró vízbe, nem kell félni, az illesztések, ragasztások kibírják a hőt, ha nincsenek megbirizgálva, a víz rendesen el fog színeződni. Néha a vizet érdemes cserélni. Ezt addig kell ismételgetni, amíg már nem old ki festéket a fejből. (Nagyon szennyezett fej esetén akár egy-két napra a vízben is hagyhatjuk a fejet.) ezután jó alaposan rázzuk ki a fejet, és szárítsuk ki. A fej alsó részét nem szabad megtörölni, mert károsíthatja a fúvókákat, max. állítsd egy puha kendőre, az kiszívja belőle a vizet!!!
    3: Ha minden jól megy, akkor mostmár használható a fej. Aki még tökéletesebb eredményre vágyik, vegyen egy tisztítópatront (kb. 5-600 Ft), és még mielőtt újra használatba venné a nyomtatót, tegye bele a tisztítópatronokat egy napra, ez kioldja a még esetleg bentragadt festéket is. (Ha a tisztítópatront is beveted, akkor közel olyan jó lesz a fej, mint újkorában.) Használatbavétel előtt érdemes egy szoftveres fejigazást végezni.
    Nekem ez a módszer eddig 100%-ban bevált, jópár fejet mentettem már meg így, sőt vettem magamnak beszáradt fejet is neten 500 Ft-ért, amit ezzel a módszerrel tökéletesen sikerült kipucolnom (igaz 3 napig ázott).
    Ha valakinek a hulladéktartály megtelt üzenetet dobja ki, arra végleges megoldást jelent a már említett service tool, egyetlen hátulütője, hogy a hack-elés után nekem nem működik a szoftveres patron töltöttség kijelzés, igaz míg működött, addig se volt pontos.
    Karbantartás: Kb. 4-5 havonta érdemes átmosatni a fejet, és esetleg tisztítópatront tenni bele egy napra főleg, ha nem naponta használjátok a nyomtatót.
    Még egy tipp: Házilag is tudsz tisztítópatront csinálni, ha egy kiürült patront csap alatt kimosatsz, míg az alján az adagoló textil ki nem világosodik, ezután még rázd ki, majd állítsd vízbe egy pár percre. Tedd a fejbe egy-két napra, majd ezután még ezekkel a patronokkal nyomtass egész oldalas egyszínű lapokat legjobb minőségben (feketét, világossárgát, pirosat és világoskéket egyenként) paint-tel egyszerűen tudsz egész oldalas nyomtatást csinálni. Ez szépen átmossa a fúvókákat. Ezután mehetnek bele a normál patronok. A házi tisztítópatron hatékonysága persze nem olyan jó, mint a boltié, de aki nem akar rá pénzt fordítani, annak jó megoldás lehet.
    Ha tudod, hogy huzamosabb ideig (2-3 hónapnál tovább) nem fogod használni a nyomtatót, akkor érdemes kivenni a tintapatronokat, és tisztítópatront, vagy az előbbi házi vizes patront beletenni, hogy ne száradjon be.
    Bocsi, ha kicsit hosszú voltam, igazából nem írtam nagy újdonságokat, ezek legtöbbje már ezen a fórumon is elhangzott nem is egyszer, de a legtöbben nem szeretnek visszaolvasni még 2 oldalt se. Remélem segítettem.
    Üdv!

Új hozzászólás Aktív témák