Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yazoo69

    csendes tag

    hali mindenkinek.
    a napokban jelentkezett nekem is valami ilyesmi probléma. canon ip 1500am van. kifogyott a tinta (ami nem eredeti canon volt, mert a nyomtató kb 9 hónapja van meg) volt már benne többféle patron is de most utóljára csak skyhorse. aztán megelégeltem és vettem festéket külön a 3 szint+ a feketét. nekiálltam töltögetni, mert a haverok közül szinte mindenki aki többet nyomtat azt mondta, hogy árban ez sokkal jobban jön ki, mintha mindig vennék 1 új patront (természetesen nem canon-t). nekiálltam tehát én is tültögetni. aztán különös probléma merült fel: nyomtattam kb 3 oldalt, aztán fakóbb lett minde kép. a patron nem fogyott ki, 3 oldal után képtelenség. mégis kivettem megtöltés céljából. visszatettem, ugyanaz. akkor már kezdtem mérges lenni. nyomtattam mindenféle tesztoldalakat vagy 10et, fejbeállitást, stb. akkor már gondoltam magamban itt más lehet a gond. kivettem a két kartust, aztán azt a fekete akármit, amiben vannak. az alja tiszta festék volt,, egybemosódott a szines a feketével, szóval tiszta festék lett. annak gondolom nem ilyen kell legyen, mert csak most szedtem ki először. a haver mondta (akinek nagyobb canon-ja van, hogy ő tisztitotta azt a részt ablaktisztitóval és tökéletesen működik.) ez a probléma az elmúlt napokban sok bosszúságot okozott nekem, papirt, festéket, időt egyaránt el***am. nem változott semmi. kivettem azt a fekete akármit, megtöröltem én is visszatettem. az első 2 oldal mondjuk, hogy elmegy, de a harmadik már fakó, vagy ha nem fakó teljesen más szinkombináció jön ki. ezt igy meguntam, aztán fogtam a nyomtatót, bevittem az üzletbe ahol vettem kipróbálták. persze, hogy ugyanaz volt a gond ott is. és ők kipróbálták 4 fajta patronnal (eredeti canon is volt közte). a végeredmény: mivel garanciás volt, kaptam 1 újat :))
    de van egy kérdésem, amit mindenképp fel kell tennem nálam okosabb embereknek:
    ha kifogyik az eredeti patronom (canon) és utántöltöm a jelenlegi skyhorse festékekkel, nem lesz-e ilyen gondom a következőkben? nem lenne jó ezt a nyomtatót is gallyra vágni, mert sztem a festék lehet az oka. van esetleg olyan, hogy a festék sűrűsége miatt folyhat a patronból a festék abba a fejbe vagy mibe? ha tudnátok segiteni megköszönném.

Új hozzászólás Aktív témák