Hirdetés

Aktív témák

  • Notes

    senior tag

    Sziasztok!

    Canon 320i. Nem nyomtat, csak hallani, hogy oda-vissza rángatja a fejet mintha dolgozna, aztán kiad egy üres papírt. OK. Gondoltam biztos beszáradt a patron, esetleg kifogyott. Vettem bele újat, eredetit. Beletettem. Ugyanez. Drivert kétszer újratettem. Semmi. Felülről belefújtam a patronba, csak úgy dőlt a festék. Bár ez várható volt, mert mondom gyári zsír új cucc. Már túl vagyok a 8-ik fejtisztításon, de még egy halvány maszatot sem tudtam kinyomtatni.
    Aki ért a tintasugarashoz, Canonhoz stb. Kérem segítsen!

    Romanes eunt domus!

  • fasyrt

    őstag

    Nekem 350i-m van, de abba külön van a fej, és a patron! Ergo hiába veszel új patront, evvel csak a patron hibáját zártad ki. Gondolom sima fénymásolópapírral próbáltad! Ha nem, avval próbáld! setleg a papírt miközbe szívja be mosgasd 1 kicsit! Ha nem jó, akkor goto szervíz, és addig, hogy ne unatkozzál, míg (esetlleg) nincs nyomid, csinálj egy win reinstallt!

  • Pushy

    tag

    Üdv!

    Először azt kérem, bízz bennem (ez nem gyorscsók duma lesz)!

    Vedd ki a fejet! (szürke kar felnyitása a patroncsere pozícióban)! Áramtalanísd a nyomtatót. Egy fecskendövel (orcseppentővel, üvegpipettával, stb...) csepegtess vizet a jobb alsó részen lévő fejlezáró sapkákba! Az egyik nagyobb, a másik kissebb méretű szögletesde lekerekített sarkú gumiperemes képződmény, szivacs van benne (helyesebben porózus műa.).
    No most a bal oldalon lévő nagy fogaskereket kezd el tekerni az egyik irányba 3 fordulatot, majd a másikba is 3-t legalább. Ha a jobb oldali sapkából nem tűnik el maradéktalanul a víz (valószínűleg egyáltalán nem fog) akkor dobd ki a nyomtatódat (ez most komoly!!! ha meg akarnád javítttatni, akkor vehetnél belőle még kettő ilyet!!!).

    Ha maradéktalanul eltünt a víz, akkor nekiálhatsz forró csapvizzel erős koncentrált sugárban órákig mosogatni a fejet papír és patron oldalról felváltva! VIGYÁZZ! Próba előtt sűrített levegővel fújasd ki a zöld panel mögül a vizet maradéktalanul, mert zárlatos lesz a fejmeghajtás és dobhatod ki az egészet újfent!
    Ezt a műveletet maz 3szor érdemes megpróbálni, ha nem megy, akkor dobd ki, és vegyél egy másikat!!!

    Ha nem akarsz vele bíbelődni ennyit (szerintem nem érdemes), vegyél egy másikat!!!


    Pushy

  • fasyrt

    őstag

    Hát... :U
    1. Vizet ne használj, legrosszabb esetben is csak diesztilláltat (nem ioncseréltet, desztilláltat).
    2. Egyszerűbb, ha úgy ahogy van bevágod a mosógépbe 1000-es centrifugával, ennyi erővel.
    3. Ha nem megy nyugodt ember módjára (neem, nem őrült módjára:) ), akkor inkább vidd vissza a boltba/szervízbe. Azt mondtad, hogy most vetted. 3 napon belül cserélik zokszó nélkül asszem. :U

    3 a magyar igazság + a ráadás: LOL :DDD:C:Y

    (A garival élni a legjobb, ha ráérsz, vagy az amit én mondtam, 5 perc)
    (A win reinstall meg sose árt, de csak vicc volt!)

    [Szerkesztve]

  • Notes

    senior tag

    válasz fasyrt #4 üzenetére

    A nyomtató beszerzése, garanciája, tulajdonjoga stb. olyan bonyolult, hogy kifeküdne a fórummotor ha az egész történetet leírnám. Mindegy. A lényeg, hogy nem az én tulajdonom, szóval nem küzdök vele tovább. Köszönöm az eddigi tanácsokat!

    Romanes eunt domus!

Aktív témák