Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyul105

    senior tag

    Először:
    levettem a resolution scale-t, hogy egy pillanatra se essen az FPS.
    Sorban (n->n+1 jelzi, hogy n-edik felvettem, n+1-ediket hogy veszem fel)
    1->2: rögtön a 2. kockára ugrasz a teherautóról, onnan tovább
    3-4-5-6 (ezek elég magától értetődőek, ne ess le, ne állj le), és probálj lendületben lenni, főleg a kék kockáknál és a kockarakásnál.
    7->8: a 7-estől át lehet ugrani a 8-as korlátjára, ehhez a 7-es korlátra érdemes az elején ráugrani, hogy derékszögből fordulva (gyakorlatilag a 7-es felvétele után ívesen
    fordulsz és ugrasz), a szembe korláton megkapaszkodsz (space)
    9->10: első igazi trükk, itt a kék teherautó baloldali ajtajára ugrasz, és onnantól kezdve CSAK FUTSZ amíg el nem érsz a 11-esig, amit felszedsz. miután felvetted a 10-est, ne ugorj, csak fuss!
    11->12: ez egy igazán nehéz ugrás, jobboldalra kell ráugrani a függőleges deszkára, és onnan tovább a kék kockára, és felkapaszkodni a kerítésre.
    nem állsz meg!!, rögtön továbbugrasz a függőleges deszkáról.
    Itt néha a kék kockán nem lesz elég lendületed a felkapaszkodásra, sebaj, hátramész fél lépést és lendületet veszel
    (Néha sikerül rögtön a kék kockára ugranom gázba esés nélkül, felkapaszkodással, de ez kb. BUG)
    ...13-14 csak ugrálás, a szalmabálára ugrásnál kell kapaszkodni 99%ban, de úgyis mindig arra számolsz, hogy kell ( :D ) .
    14->15: nagy trükk, hogy a tetőről az ereszen át RÁFUTSZ (nem ugrasz) a kék kockára és onnan átugrasz a nyúlketrecre(?).
    A tetőnél is derékszögű ívesen jobbra kanyarodás, nem állsz meg, tartod a lendületed.
    Ezt az íves kanyar-ugrást kell gyakorolni, CS-ben ez volt a bunny-hopp alapja, meg úgy tudtál korlátokról ugrani (pl. Aztecon az egyik ablakból a másikba: bal-jobb félkörív ugrás)
    15->16: a legegyszerűbb a jobboldali szalmabálák közül az alsóra ugrani, majd a felsőre, innen át tudsz ugrani könnyen a 16-osra.
    16->17: nagy ugrás, nem mindig jön be, érdemes felkapaszkodásra készülni
    17->18: ezt érdemes egy lendületből, hoppolgatva megcsinálni megállás nélkül

    3-4-5-6nál lendületesen kell csinálni, és ha a fentieket követed, sose esel gázba, és minimális (0.1sec) megállás nélkül, lendületből csinálod. Ha úgy érzed egy-egy ugrás előtt, hogy nincs semmi lendület, akkor hátralépsz.
    Fontos, hogy kb. mindig arra készülj, hogy kapaszkodnod kell, a széleken nyomd a spacet. A duplafutás alap, nekem egérgombom van és minden érkezés után katt-katt.

    Ha valamelyik nem egyértelmű vagy nem sikerül, akkor írj egy privit!

    https://youtu.be/Axu4wHWJ_-4?t=116
    csak a kamerarángatás nélkül, most hirtelen jobb példát nem találtam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák